Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy van ez a dolog az...

Most hogy van ez a dolog az abortusszal? Jó ötlet a "férfi abortusz"?

Figyelt kérdés

Tehát a jelenlegi rendszerben a az anya döntése hogy megtartja-e a magzatot, az apának nincs beleszólása.

De ha megtartja akkor már közös lesz a gyerek, és az apának kötelességei vannak.


Ez így van? Ha igen, akkor ez szerintetek egy kicsit nem unfair?


Svédországban kitalálták a "férfi abortuszt" (nem tudom hogy be is vezetik-e), miszerint egy férfi is eldöntheti, hogy vállalja-e az apasággal járó jogi következményeket, vagy nem.


Én magam részéről teljesen abortuszellenes vagyok, de ha már legális, akkor ez nem így lenne az igazságos?


Tudom hogy erzékeny téma, kérem tiszteljük egymást!


2017. nov. 8. 15:11
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem utólag lehetne minden kötelezettségről lemondani. Addig amíg még a gyereket is el lehet vetetni. Utána már nem.
2017. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%

Én támogatom!

Szerintem nem igazságos,hogy kizárólag az anya dönt a magzat sorsáról!


Döntsön róla,de ne az apa kárára!

Elég gáz dolog valakire rákényszeríteni azt,amit nem akar.


Az abortusz költségeit ilyenkor viszont köteletően fele-fele arányban fizessék ki,mert mindketten ott voltak,így lenne jogos.


Ha a nő megakarja tartani a gyereket,az apa pedig nem,akkor utána nem kelljen neki gyerektartást fizetnie.

Így többen védekeznének talán,felelősségteljesebben.

Sok nő tényleg visszaél azzal,ha egy pasi jól keres,akkor majd a gyerektartásból jól megél.

2017. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen megoldható lenne de ez itt abszurdisztán


NŐ akarja? nem / férfi akarja? igen / így járt

Nő akarja? igen / férfi akarja? nem / nyugodt szívvel de ne lehessen semmilyen pl eltartásra stb kötelezni hisz kijelentette NEM AKARJA


az a hozzáállás hogy "húzzon gumit" szedjen a nő gyógyszert" stb hagyjuk is hisz egyik sem 100% védelem és egy baleset miatt szívatják az egyik felet


kijelentik itt sokan hogy nem lehet egy másik ember felett rendelkezni pl nem kötelezhetik a nőt abortuszra de fordítva bezzeg a férfi életéről van szó kötelezni lehet a jövedelme x% ának megvonását tehát felette rendelkezik a nő


a nagy egyenjogúság mi ?

2017. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
87%

"amikor a férfi sz@rt a védekezésre majd"


Andizsuzsi hozza a szokásos formáját :D

Ahogy írták, kettőn áll a vásár.

Támogatom a svéd modellt.

2017. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
84%
Egyenlőség van, akkor nem is értem hogy létezhet ilyen törvény hogy ha az anya egyoldalúan dönthet a gyerek sorsáról az apának meg azt is el kell viselni ha akarata ellenére meggyilkolják a gyerekét, ha meg akarata ellenére megtartja akkor fizetnie kell. De nyilván ezt azért nem lépik meg itthon mert akkor megtízszereződne az abortuszok száma.
2017. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Andizsuzsi ***** válasza:
9%

"Andizsuzsi hozza a szokásos formáját "


Ha arra gondolsz, hogy szilárd véleményem szerint a terhességről akkor kell dönteni, amikor az még nem jött létre, akkor igen, hozom. Egy nem kívánt terhességről jól nem lehet dönteni.

2017. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
66%

Ha arra gondolsz,"


Nem, nem arra gondolok.

Oké, h terelsz, de lehetne másképp is..

2017. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
62%
Pedig andizsuzsinak igaza van. Így is sokan xarnak a védekezésre, mi lesz ha egyszerűen kinyöghetik, hogy ó ezennel lemondok apai kötelezettségeimről. És ezzel a vitának vége mert ez az érve a témának védhetetlen.
2017. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
80%
Én támogatom, a férfi a jelenlegi rendszerben ki van szolgáltatva annak, hogy a nő átveri, és utána rákényszerít gyereket. Azt viszont kihagytad, hogy a férfi abortusszal nem csak az apai felelősségtől válik meg, hanem az apai jogaitól is. Nem értek egyet azzal, aki azt mondja, hogy a gyereknek joga van ahhoz, hogy két szülő tartsa el, ennyi erővel a szülők el sem válhatnának, mert akkor a rendes családban felnőni is joga van, illetve mi a helyzet akkor azokkal, akik így vagy úgy intézetbe kerülnek.
2017. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek a svéd modellel, de csak egy olyan országban, ahol nő a népesség vagy legalább annyi gyerek születik, hogy a népesség fenntartva legyen. Jelen helyzetben Magyarországon drasztikusan fogy a népesség, tehát inkább azon kéne gondolkozni, hogy minden megfogant embriót életben tartsunk és minél kevesebb abortusz legyen.
2017. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!