Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy van ez a dolog az...

Most hogy van ez a dolog az abortusszal? Jó ötlet a "férfi abortusz"?

Figyelt kérdés

Tehát a jelenlegi rendszerben a az anya döntése hogy megtartja-e a magzatot, az apának nincs beleszólása.

De ha megtartja akkor már közös lesz a gyerek, és az apának kötelességei vannak.


Ez így van? Ha igen, akkor ez szerintetek egy kicsit nem unfair?


Svédországban kitalálták a "férfi abortuszt" (nem tudom hogy be is vezetik-e), miszerint egy férfi is eldöntheti, hogy vállalja-e az apasággal járó jogi következményeket, vagy nem.


Én magam részéről teljesen abortuszellenes vagyok, de ha már legális, akkor ez nem így lenne az igazságos?


Tudom hogy erzékeny téma, kérem tiszteljük egymást!


2017. nov. 8. 15:11
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

#3


A gyerekkel kiszúrás, márpedig számomra a társadalomban a gyerekek a legfontosabbak. Ez jó érv, elfogadom.

2017. nov. 8. 15:55
 12/43 anonim ***** válasza:
10%

A gyereknek joga van hozzá, hogy két szülő tartsa el, akár tervezett volt, akár nem. Lehet, hogy nem tűnik igazságosnak, hogy a férfi nem dönthet, de ez van. Nekem se tűnik igazságosnak, hogy ha gyereket tervezünk a párommal, akkor nekem kell kihordani, ő meg megússza hányinger, terhességi csíkok és szülési fájdalmak nélkül, de ez van.

Mindkét nemnek megvannak az előnyei és a hátrányai. A férfilét hátrányai, hogy kevesebb védekezési mód van és nem szólhat bele az abortuszba. Előnyei, hogy ha akar gyereket, nem neki kell végigcsinálnia a terhességet, a szülést, nem neki kell évekig otthon dekkolnia, nem ő számít megbízhatatlannak a munkahelyén. Még mindig jobban jártatok.

(Egyébként ha valamin változtatni kellene törvényileg, az a művi meddővé tétellel kapcsolatos szabályozás lenne. Miért ne dönthetne bárki úgy, hogy nem akar gyereket?)

2017. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
79%
#12: Ez azert nem jó erv, mert attól, hogy a ferfi tartásdíjat fizet, meg nem ket szülő neveli fel a gyereket. Ráadásul, ha csak kényszerből, a gyerek miatt marad együtt a par, az nem biztos, hogy olyan jó lesz a gyereknek...
2017. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
12%
Ez hülyeség csak kibúvónak jó. Véletlenül nem lehet teherbe ejteni valakit. Most teherbe ejtem az asszonyt aztán lemondok a jogáról ez nonsense, a férfi húzhatott volna gumit is, csak úgy magától nem esik teherbe senki.
2017. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Andizsuzsi ***** válasza:
13%

"Így van, viszont egy felelőtlen dugához két ember kell "


Nem. Ha a férfi semmiképpen nem akar gyereket, akkor védekezik. Nem úgy, hogy megkérdezi a nőt, hogy szed-e gyógyszert, hanem úgy, hogy gumit húz annak tudatában, hogy még így is történhet baleset.

Ha a svéd modellt bevezetik, akkor a nők teljesen védtelenek maradnak olyan esetekben is, amikor a férfi sz@rt a védekezésre majd egyszerűen közli, hogy ő nem akarja a gyereket. Ezzel teljesen a nőkre tolnák a felelősséget, a férfiak egy része úgy gondolná, hogy nekik aztán semmilyen részt nem kell vállalniuk a megelőzésben, elég a nőnek foglalkozniuk a kérdéssel, ők csak közlik, ha becsúszik a terhesség, hogy nem akarják és kész.

2017. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
0%

A svédek kitalálnak minden hülyeséget.


Én 100 % abortuszellenes vagyok, ha rajtam múlna csak orvosi indikáció esetén engedném. Ma már minden lehetőség adott a védekezésre, nem attól felnőtt valaki, hogy képes szexuális életet élni, hanem, hogy mérlegel és vállalja a tettei következményeit.

2017. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%
#15: Na ja, de a nő is mondhatja, ha nem akar gyereket, hogy " gumi nélkül nem".
2017. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként, Boris Becker esete óta, tudhatjuk, hogy még az orális szex sem "biztonságos"...
2017. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
26%

15.


Na de a nő is mondhatja, te, apa, ez így nem lesz jó! Kettőn áll a vásár, ő is ott van.


És ha lehetek kicsit pajzán: akár készségesen segédkezhet is nevezett prezervatív eszközt felhelyezni, ahová való.

2017. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
15%
Férfiként egyszerűen odébb állsz és eltűnsz a képből, kb ennyi. Már csináltam ilyet.
2017. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!