Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mivel magyarázzátok Vona...

Ti mivel magyarázzátok Vona Gábor váltását a politikában? Jó vagy rosz irányba mozdult el szerintetek?

Figyelt kérdés
Konkrétumot nem írok ide, majd a végén egy kommentben én is kifejtem véleményem!

#Jobbik #Vona Gábor #politikai fordulatok
2017. dec. 12. 17:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Most szűnik meg a párt. Szerinted jó volt simicskának eladni a lelküket?
2017. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Kormányra akarja vezetni a Jobbikot, de egy nemzeti radikális párt soha nem fog oda kerülni. Ezért kezdett néppártosodni a Jobbik,de látva jelenlegi sanyarú helyzetüket még ez sem lehet a végső megoldás. Jó irányba haladna a párt ezzel, sőt ott is lehetne az Orbán rezsim közvetlen közelében jövőre,amit tudnak is FIDESZ-nél, ezért kellett több száz miliós büntetést kiszabni rájuk.
2017. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

sunyik hataloméhesek... ebbõl látszik

bekellett robbanni kicsik nagy hanggal tudnak berobbannni amikor meg nagyok akkor jöhet a baloldali seggnyalás

2017. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jobban járt volna, ha nem áll össze a simicskával és nem "cukisodik"

Most meg azzal jönnek, hogy a fidesz tehet erről is, meg a bírság miatt is

2017. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

Előzőknek igaza van: egy nemzeti radikális szélsőjobboldali pártként hatalomra jutni még a jelenlegi 'migráncsos-Sorosos' helyzetben is szinte lehetetlen. Én, még pár éve a Jobbikra semmiképpen se szavazó (mondjuk most se, mert én balon vagyok, sorry; semmi hate komment, köszi :D) üdvözlöm ezt a döntést, ugyanis egy tipikus jobb-közép pártra szüksége lenne az országnak, mert ugye a FIDESZ már nem sorolható be lassan sehová se, s van egy nagyon nagy réteg, aki a FIDESZből érthető okokból kiábrándult, balra nem szavaz, mert jobboldali, de Jobbikra meg nem akart, mert ők meg 'radikálisok'. Más jobb oldali párt az MDF megdeglésével nincs (van még valami JESZ, de már talán az sincs). Ezért érthető a középre húzása a Vonának, mert ott van egy akkora szabad réteg, akinek megszerzésével komoly esélyeik lennének.

Plusz ugye már ő sem 'fiatal', lenyugodott, családja van, stb, simán elképzelhető, hogy csak szimplán a 'megkomolyodással' alapból egy kevésbé radikális vonal felé irányul.


DE

1) a 'cukiskodással' rengeteg tősgyökeres Jobbikost vesztettek már el eddig is, és fognak továbbra is (főleg ha alakul valami szélsőjobboldali radikális párt, mit tudom én, Magyar Hajnal, Betyársereg Párt, stb, amik felkapják a már váltott, és csábíthatják a váltáson gondolkodó embereket)

2) nem igen szereznek vele senkit, mert... mert ezt már eljátszották: emlékezzünk a 2014-es választás előtti időszakra, amikor is szintén középre húzódott a Jobbik a választás előtti évben, de amint lementek a választások, rá kis időre megint inkább szélsőbb, radikálisabb irányba mentek el (nem annyira, mint eredetileg voltak, de voltak azért dolgaik...). Azaz szerintem sok szavazó van, akik emiatt sem mernek/akarnak Jobbikra szavazni, hogy 'oké, a jelenlegi irányuk tetszik, de mi van ha csettintés, és radikalizálódnak?'. De ezt már Vona is felismerte, ezért is gondolkozik a logó és a névváltoztatáson, hogy az emberek valamelyest másnak lássák az egészet, új kezdet, új irány.


Kisregény lett.

Szummázva: én örülök, hogy Vona elkezdett középre húzni, de nem bízok benne továbbra se, s továbbra is 'álcának' érzem ezt, amelyik zsákból a szög egy esetleges jó eredmény után bújna ki

2017. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%

Ez egy politikai színjáték, úgy forgatják a kártyákat, hogy azzal minél több szavazójuk legyen, ez igaz szinte az össze jelenlegi pártra.

Egyedül az LMP-nél látom, hogy ők megállapodtak egy irányvonalban és arról az útról nem térnek el, most is ugyanazt mondják, mint 10 éve.

2017. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%
Vona Orbánt és a Fideszt akarja másolni. A Fidesz annak idején rájött, hogy liberális pártként soha nem fog választást nyerni, ezért jobbra tolódott és ez maximálisan bejött. Vona is rájött, hogy szélsőjobboldali pártként elérték a plafont a 17-18 százalékukkal, de ez kevés a győzelemhez ezért megindultak a jobbközép felé, csak míg a Fidesz előtt anno sima volt a terep az MDF összezsugorodásával, addig a Jobbik a bivalyerős Fideszt szeretné kiszorítani, de ez reménytelen. Így aztán Vona tett még egy újabb lépést, immár a balközép felé, csakhogy ezzel meg a törzsszavazóit veszíti (veszítette) el. Sakk-matt...
2017. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Mert a radikalizmussal már nem növelhette tovább a szavazói számát. Más kérdés, hogy egyelőre nem "jött be" az, amit remélt az irányváltástól.
2017. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a Zagyva / Gaudi / Novák - féle vonal sosem volt túl szimpatikus szemben a Volner / Mirkóczki - féle vonallal, szóval énnekem szimpatikusabb lett. Majd meglátjuk a választók hogy gondolják.
2017. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

Csurkának volt igaza: A Jobbik a ballib időzített bombája...


Hogy a Jobbik vezetősége mind be volt-e avatva, vagy mindegyiknek volt időben beváltható zsarolási potenciálja, azt majd a jövő dönti el...


De mailyen mocskosan elbántak a Gárdával, az már jelzés lehetett azoknak, akik érzékenyek az ilyesmire.

2017. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!