Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sajnálják másokra...

Miért sajnálják másokra ennyire a pénzt az emberek?

Figyelt kérdés

Voltam ételosztás mellett ( csak elsétáltam ott ) és több százan álltak sorba. Naponta látom hogy hány száz embernek nincs hova mennie, fagyoskodnak az utcán.

Nem hiszem hogy minimalista körülmények között ne lehetne úgy szállást biztosítani nekik, hogy egy hónapban 50 ezer forintnál többe kerüljön egy fő szállása. De nem, fagyoskodjon, haljon meg. Azért van ott mert megérdemli, nem érdekli a többieket mi van vele. Erre sajnálják a pénzt.

Bezzeg a Soros elleni kampányra nem sajnálják, holott fél év alatt 12,5 milliárd forintot dobtak ki az ablakon rá ( 2017 január-július szakasza, az összeg azóta csak tovább növekedett ). Ebből a féléves összegből, ha még 100 ezer forintot számolunk fejenként havi szállásra, akkor is egy éven keresztül több mint 10 ezer embernek lehetne szállást biztosítani, hogy ne az utcán legyenek.

Ha egy kollégiumi színvonalat kell elképzelni, akkor is havi 30-50 ezer forint a szállás ( vagy inkább kevesebb ), ami azt jelenti hogy egy éven keresztül több mint 21 ezer embert tudnak elszállásolni ( persze ebbe a szállók építési költsége nincs beleszámolva, de ez mindössze 6,5 havi költségvetése Rogán minisztériumának ).

Én valahogy erre nem sajnálnám, legalábbis nem annyira mint a vizes VB-re, a kampányra vagy a stadion építésekre.


2017. dec. 25. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Anno 100 000 fő fölötti létszámú hadseregünk volt, most ennek a töredéke az állomány. Akármelyik felszámolt alakulat helyén a laktanyában ki lehetett volna alakítani szállást 0Ft induló költséggel a hajléktalanok számára. Csak akarni kellett volna.
2017. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Mindekit szeretettel várnak a hajkléktalanszállók és szeretetszolgálatok, de nem, ők inkább csöveznek az utcán...

Akkor meg segitsen nekik a bánat...

2017. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

Szerinted mi a megoldás?


Úgy értem, ha neked lehetőséged van rá fogadsz be embereket, akiknek nincs hova menni és az utcán fagyoskodik?


A Soros elleni kampány ellen tiltakoztál? A vizes VB ellen, a stadionépítés ellen?

2017. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Barátom, nem vetted még észre, hogy a magyarok mennyire gyűlölik még egymást is?

Tegnap rokonéknál voltunk falun és egész végig azt hallgattuk, hogy mindenki milyen hülye a faluban. Ki lett beszélve az összes lakos. Már nagyon untam nagyanyám folyamatos és önelégült csámcsogását mások magánéletén, de ettől függetlenül képes volt nyomatni 3 órán keresztül a lehúzó szöveget.


Mégis milyen bevándorló akarna idejönni élni? Ott vernék agyon, amint felbukkanna. Már szinte egymást is agyonvernék a magyarok, ott tartunk.

2017. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
A hajléktalanszállókon megszállhatnának, de nem teszik, mert ott nem lehet vedelni, és fürödni kell, azt meg nem akarnak. Az ételostást én is láttam, messze nem hajléktalanok álltak ott sorba.
2017. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Ne is menjünk odáig!

Az én 60 nm-es Bp-i lakásom rezsije 25 E Ft körül van.

Ha ezt megkapnák az emberek támogatásban, sose válnának hajléktalanná.

Gyerekeket is vesznek el állami gondozásba azért, mert nélkülöznek a családjukban.

Az állami gondozásra és hajléktalanellátásra kiosztott normát (havi 2-300 000 Ft/fő!!!) el lehet lopni, a családoknak adott támogatást nem. Ennyi a titok.

Meg hogy a hatalomnak érdeke, hogy az emberek nyomorogjanak, kiszolgáltatottak legyenek.

2017. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
77%
Csak úgy hozzá tenném, hogy szinte mindig tele van az összes hajléktalan szálló. Nincs hely
2017. dec. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Azt támogatnám, hogy ideiglenes szállás legyen és mellé egy rehabilitáló program, ami talpra állítja őket (italról leszoktatás, tanfolyam, hogy legyen valami munkája, és utána segíteni nekik az álláskeresésben).


Azt, hogy életük végégig ingyen lakjanak az én pénzemen, miközben én ezalatt fizetem a saját lakbéremet meg rezsimet, az nem fér bele.

2017. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

En akarjam, hogy ne az utcan eljen? Te ezt komolyan gondolod? Valahogy meg sosem gondolkoztam ezen, de hirtelen egy otletem sincs miert kene akarnom, hogy ne csovezzen, talan neki kene akarni.

Egy ismerosom ismerose(talalkoztam vele nehanyszor, nem legenda) 16eves koraban azt hitte vagany gyerek es ivott drogozott, az apja kidobta, 20eves koraban elment hajlektalan szallora, ES DOLGOZNI, ma sincs jo allasa, 150et hazavisz, de neki eleg a lakasra kajara szorakozasra ruhara. Normalis eletet el. Ilyen ha valaki akar.

2017. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lazy Lover ***** válasza:
13%
mert önzőek csak a saját maguk sorsa érdekli
2017. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!