Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó dolog ez a Lét...

Sulek Péter kérdése:

Szerintetek jó dolog ez a Lét jövedelem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 19:53
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Korai, illetve nagyon nehéz lenne megoldani, szóval nem hiszem hogy sor kerül rá, csak ha már elkerülhetetlen lesz.
2017. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
74%

"Én például utálok dolgozni, milyen jogon kényszerítenél rá?"

És Te miért kényszerítenél engem arra, hogy a munkámmal megtermelt javakból neked is juttassak?

2017. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
50%
Tisztára, mint a "Való Világ": itt a LÉT a tét...
2017. dec. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Olyan országokban van bevezetve ahol irdatlan sok olaj van éa havi juttatásként adnak pénzt. Na nem ötven ezret jóval többet. Dehát ebből is látszik ott adnak ahol van fedezet rá.
2017. dec. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy sajnáljam-e vagy haragudjak azokra akik az állam jövedelmét nem tudják megkülönböztetni a maguk által megtermelt javaktól. A leegyszerűsítő gondolkodás a világon a legjobb de tényleg.
2017. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg akiben még mindig él az a baromság, hogy valaki segélyen is tudott élni, és azért kell neki az alapjövedelem. Ki kell ábrándítsak mindenkit: 50 ezer forintból még senki nem élt meg a 21. században, pláne nem 30-ból , ami volt a segély.
2017. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
45%

"Nem tudom, hogy sajnáljam-e vagy haragudjak azokra akik az állam jövedelmét nem tudják megkülönböztetni a maguk által megtermelt javaktól."

Ha az egyén nem termel az államnak nincs "jövedelme"!


"A leegyszerűsítő gondolkodás a világon a legjobb de tényleg."

És tényleg!


Arról továbbra sincs összeszedett (sorokba rendezett) költségterv, hogy miből is lenne ez finanszírozva!

Mert az, hogy a sorok közé elrejtik a progresszív adózás adukártyáját csak bizonytalanabbá teszi!

2017. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az egyén nem termel az államnak nincs "jövedelme"! "


Szegény állam... akkor én gazdagabb vagyok mint az állam??? Szupi!


De akkor tényleg, szerinted semmit sem kellene az államnak a társadalomra költenie? Az embernek nincsenek alanyi jogai, csak feltételesek? Érdekes dolog amikor fordítva ülünk a lovon, de még érdekesebb, hogy ezt jó ideje a világ nagy részén még élvezzük is. Tudom, hogy ott legalább van fogantyúja , de azér...

2017. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%

A helyzet a következő: Az egyénnek a kötelezettségeit sokkal könnyebb felróni, sokkal könnyebb arra hivatkozni, hogy azért olyan amilyen mert nem látta el azokat. Közben az államnak a kötelezettsége feléjük rendszeresen elmarad. Ez nem magyar jelenség. Tehát a társadalmi leszakadás, és számos probléma gyökere, hogy a társadalmi normák torzak. A rendszer minden erejével azon van, hogy a lecsúszottak ne tudjanak talpra állni, minden támogatást megvon tőlük ezért, s közben üvölti a fülükbe, hogy "Na! Törj ki onnan!" Súlyos helyzet az, súlyos erkölcsi válság, ha még havi 50 ezret is sajnál valaki az embertársaitól, anélkül, hogy ez neki kiesést jelentene. Szeretjük azt hinni, hogy azt mi termeljük, és a miénk, dehát, a költségvetés ez nem ilyen egyszerű.

Bár néha sokkal egyszerűbb mint hinnénk. A valószínűleg meg nem valósiló alapjövedelem elleni kritikák legtöbbje, túlnyomójának veleje, hogy szeretünk mutogatni. Szeretjük azt érezni, hogy mi többek vagyunk mint mások. Na nem mintha én mint munkavállaló nem kapnám ugyanúgy az alapjövedelmet, tehát színtiszta téboly, maga ellen küzd de mindegy.

Arról nem is beszélve, hogy azzal is ideje lenne szembenézni, hogy ugye a munkavállalói kedv, és vele párhuzamosan a képesség, hogyan szűnt meg, degradálódott, amiatt, hogy juttatások, támogatás, tehát valami értelem híján, azt látta az "egyén", konkrétan a gyöngébbek, hogy az akaratereje, a munkája teljesen értelmetlen, mert teljesen eredménytelen. Tehát, valami munkavállalói kedvet a szociális biztonság egy leheletével visszahozni, az már tényleg sok, akkor milyen naplopókra mutogatnánk igaz? Egyszerű ez, ebben az a szép, hogy sokmindenre lehet hivatkozni ezért ki se kell mondani, hogy ez a lényeg. nem akarunk jót másoknak. Ez egy önző világ, úgyhogy tessék megnyugodni, nem lesz alapjövedelem. A létbiztonság az már tényleg sok a civilizációban.

2017. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
64%
Én csak azt nem értem miért terjeszted itt mindenáron hogy a havi plusz ötven senkinek nem kerülne semmibe? Ilyen a világon nincs. Ha van az államkasszában egy fix összeg amivel gazdálkodsz és te plusz 50 akarsz adni valakinek akkor azt valahonnan máshonnan kell elvenni. Ennek a megértéséhez úgy gondolom azért nem sok ész kell alap esetben. Kár hogy még így sem megy egyeseknek. Nincs ingyen leves!
2017. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!