Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó dolog ez a Lét...

Sulek Péter kérdése:

Szerintetek jó dolog ez a Lét jövedelem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 19:53
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"számos probléma gyökere, hogy a társadalmi normák torzak"

Hát persze!

2017. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
74%

"Az egyénnek a kötelezettségeit sokkal könnyebb felróni, sokkal könnyebb arra hivatkozni, hogy azért olyan amilyen mert nem látta el azokat. Közben az államnak a kötelezettsége feléjük rendszeresen elmarad. Ez nem magyar jelenség. Tehát a társadalmi leszakadás, és számos probléma gyökere, hogy a társadalmi normák torzak"


Miért olyan teljesíthetetlen elvárás a 8 általános és a józan felelős életvitel? Miért?

2017. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
7%
Pl amiért neked sem sikerült. Különben ha lenne szociológiai ismereted, legalább laikus de betekintő szinten nem kéne elmagyarázni. Normális helyeken a gyöngéket nem pofozzák,( nem kisemmizik) hanem segítik. Tudom, hogy ez Magyarországon nem szokás, de máshol nem meglepő.
2017. dec. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
74%
jajj hagyjuk már ezt a standard ballib "ellenérvet", hogy aki nem érti a fantasztikus liberális ideológiákat az hülye és téma lezárva
2017. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
7%

Most fogod magad összekarmolni. Nem vagyok se liberális, se balliberális, se kommunista. Uff. Vannak még polgárok is akik szolidárisak és elvtársak is ugye. ? ;-)

Gondolom te voltál az másik kérdésnél akinek kb 50x rágtam a szájába, hogy ez annyira nem csak baloldali gondolat, hogy több nyugat európai országban még a konzervatívok sem vetik el. Ugye? De hát a tájékozatlanság, az nem akadályoz a vélemény nyilvánításban. Nem hülye vagy, hanem erősen tájékozatlan, előítéletes.

2017. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
60%

nyugaton a konzervatívok is neokonzervatívok, akik meg liberálisok


értem én, hogy a ballib már egy szitokszó, és nem is véletlenül, és ezért nagyon kínos az újabb ballib hülyeséget hirdetni a nevén nevezve


de persze szívesebben folytatsz "ki is a liberális tulajdonképpen" vitát, mert addig sem a halva született alapjövedelmet kell védeni ugye ?! :)

2017. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
60%

"szolidárisak és elvtársak is ugye. ? ;-) "


jujj a freudi elszólás

felőlem amúgy lehettek elvtársak csak otthon a négy fal közt

2017. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%
Van egy hírem: nem te vagy az egy elő Isten. Másodszor: az elszólásokról inkább ne te oktass ki, értelmezni se tudsz. Harmadszor: A neokonzevratív fogalmat is annyira ismered mint a neoliberálist. A nagy hír , hogy te vagy kettőnk körül közelebb mindakettőhöz. Ugyanis a neoliberálisok (pl Clintonék) és a neokonok( Pl Orbánék) pont úgy gondolkodnak az alapjövedelemről mint te édes. De nem baj, mondtam már egyszer csak betöltöd a 20-at.
2017. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
45%
így van személyeskedj csak neokomcsi :)
2017. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Bagoly mondja? :) De csak azt bizonyítja, hogy vagy troll vagy vagy szimplán ahogy mondtam: a tájékozatlanságod nem akadályoz a beszédben.
2017. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!