Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet fidesz szimpatizánsokkal...

Lehet fidesz szimpatizánsokkal őszintén beszélni valahol?

Figyelt kérdés

Olyan fórumra gondolok ahol a kérdésekre értelmes válaszok érkeznek és nem az elmúlt 160000 év hibáinak felsorolása vagy a kérdező alázása.

Egyszerűen csak szeretném megérteni, hogy mondjuk hogyan látja egy keresztény polgári elveket valló ember Mészáros Lőrinc meggazdagodását. Azon túl hogy nagyon jó üzletember nem érzi-e, hogy kicsit lejt a pálya abban az irányban.

Vagy ha lejt is ezt teljesen elfogadhatónak tartja-e.

A válaszokból a más elveket vallók talán megértik azt a gondolkodásmódot ami a fidesz hívőket jellemzi.


Nem vagyok sem liberális, sem jobbikos sem provokátor.

Gondolatokra vagyok kíváncsi, ha még létezik ilyen ebben az országban.


2017. dec. 26. 23:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Próbáltál már Jehova Tanúkat meggyőzni arról, hogy baromságokban hisznek?
2017. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem, de udvariasan meghallgatom őket.


Amit eddig a fideszesektől hallottam az sokszor nyelvtanilag sem értelmezhető és a válasznak köze nincs a feltett kérdéshez a parlamentben.

2017. dec. 26. 23:20
 3/31 anonim ***** válasza:
76%

Akkor tehát megválaszoltad kérdésed.

Fel kell érni ésszel: hittel, érzelemmel nem lehet és nem érdemes vitázni. Megvitatni, megbeszélni, tisztázni, elemezni gondolkodó képes és tiszta helyzetet akaró emberekkel lehet. Senki mással. Akár fideszes, akár nem.

2017. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 EagleHUN ***** válasza:
51%

Előszó:

2 nyíltan Fidesz hívő kollégámat is próbáltam már meggyőzni vagy legalább hasonló beszélgetést kezdeményezni velük (érvek, ellenérvek, tények stb felsorolásával) mint te most itt.


Tapasztalat:

Egyszerűen lehetetlenség, azt szajkózzák amit a "királyi" TV-k és a propaganda mond. Minden és mindenki más hazudik... Így egyszerűen nem lehet értelmes vitát kezdeményezni vagy folytatni velük.


Konkluzió:

Egyszer majd sokaknak (az ilyen elvakult embereknek is) leesik majd a "tantusz" és akkor felkötik a narancsokat, csak félek akkor már késő lesz a hazánknak! :(

2017. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem olyan bonyolult, mint hiszed.


A Fideszt az tartja hatalmon,hogy a túloldalon a liberálisok vannak genderizmussal,melegpropagandával,migránsokkal.A Fidesz gyakorlatilag egy fal, ami mindezt a túloldalon tartja.

A szavazóknak ez a legfontosabb, számukra Mészáros meg Vajna huszadrangú dolog.

Tudják, hogy Mészáros nem éppen tisztességes módon gazdagodott meg, csak nem érdekli őket, nem tartják jelentősnek.

2017. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
2%

#5


Tehát akkor meg is érdemlik ezt a sok mocskot. Nem sajnálom őket.

2017. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

Interneten ne is reménykedj.


Nekem vannak fideszes rokonaim és ismerőseim, velük szoktam beszélgetni. Szóval... Nincs olyan ember az országban aki ne tudná hogy a Fidesz korrupt. Ezeket az embereket viszont nem érdekli egyszerűen.


Három dologtól rettegnek:

1) Hogy Gyurcsány újra visszatér

2) Migránsok hogy jönnek és robbantanak a falujuk / városkájuk főterén, és elveszik a munkájukat, de közben dolgozni se akarnak a migránsok csak segélyért jönnek. Vagy valami ilyesmi, én sem értem teljesen, de ők sem.

3) Hogy Soros és az EU felszámolja Magyarországot, hiszen köztudott hogy ez az egyetlen céljuk


Ellenzéki pártokat tekintve pedig minden ami baloldali = Gyurcsány. Még az LMP is.

Vona pedig idáig túl radikális volt, és a Fidesz volt a józan középút a komcsik és a nácik között, de most meg mi képzel hogy nem akar radikális lenni, tiszta pálfordulás!!! (Orbán esetében sosem volt pálfordulás, ő csak jellemfejlődésen megy keresztül minden pár évben.) Ezen kívül bemondta a TV hogy a Vona b-zi, sőt ha ránézésre "mindig is sejtették azért róla" úgyhogy nincs is miről beszélni. Illetve ha még alternatíva is lenne a Jobbik, akkor félnek rá szavazni, mert mi van ha úgy legyengülne a Fidesz az átszavazás miatt, hogy Gyurcsány nyer.


Igazából teljesen érthető ez a gondolkozás az információs forrásod a világról kimerül a köztévében. Ha vannak olyan "modernek" hogy interneteznek, akkor is origo és prosti srácok. Elvből nem is szabad olyat olvasni ami nem fityeszes...


Meg a másik oka ennek a gondolkodásnak, hogy Magyarországon nincs hagyománya a demokráciának. Nem is értik hogy mi az a vita (csak komcsik, ballibsik, nácik, és zsúrpubik léteznek, illetve Orbán.)

Orbán amúgy jól ki is használja ezt a mentalitást, sokan úgy tekintenek rá mint mondjuk Kossuthra, aki az ország függetlenségéért küzd. (Csak kár hogy jelen esetben az ellenség sem valós, csak ő alkotja meg mindig.)

2017. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%
látszik, hogy a balliberáltak ide tudnak hányni fél oldal gyűlölködést de egyikük se látott még fideszest
2017. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%
Beszélhetünk de akkor írj privátban
2017. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
28%

Előszó:

Több nyíltan ellenzéki (balliberális) hívő kollégámat is próbáltam már meggyőzni vagy legalább hasonló beszélgetést kezdeményezni velük (érvek, ellenérvek, tények stb felsorolásával) mint te most itt.


Tapasztalat:

Egyszerűen lehetetlenség, azt szajkózzák amit az ATV, HÍRTV, 444, INDEX, HVG stb. TV-k és a propaganda mond. Minden és mindenki más hazudik... Így egyszerűen nem lehet értelmes vitát kezdeményezni vagy folytatni velük.


Konkluzió:

Egyszer majd sokaknak (az ilyen elvakult embereknek is) leesik majd a "tantusz" és akkor felkötik a balliberális megélhetési politikusokat, csak félek akkor már késő lesz a hazánknak! :(

2017. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!