Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs egy olyan párt, ami az egyedülállókat és a gyermektelen embereket szólítja meg?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon kellene egy olyan párt a parlamentbe,ami az ilyen emberek érdekeit képviselné.


Mindenhol csak a családokat szajkózzák!

Nem csak családos emberek élnek ebben az országban,hanem rengeteg olyan ember,akinek nincs senkije,vagy nincs gyermeke.


2018. jan. 6. 23:39
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

"Utolsó nem tudom mi a bajod azzal, ha egy családnak akár 5-6 gyereke is van"


Ha milliárdos vagy,akkor nincs vele semmi gond.

De gyanítom ennyi gyerek mellett a feleség nem dolgozik,és hát 1 fizetésből nem tudom miből tartja el őket.


Minél több gyerek van,annál nagyobb az esély arra,hogy sok lesz köztük a képzetlen,tanulatlan.

A GDP-t pedig nem a segédmunkások növelik.

2018. jan. 7. 19:54
 42/48 anonim ***** válasza:
21%
Én az ilyeneket sterilizálnám mint a kérdező. Ha a földönkívüliek elrabolják a spermájáért még ők se tudják szaporítani. Nehogy a világegyetemben valahol legyen még egy hozzá. hasonló. Ne kockáztassunk
2018. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Nem értem a problémádat.

Akik hozzám hasonlóan gondolkodnak,azokat nem kell sterilizálni.


Én meghagyom másoknak a "nagyszerű" génjeik tovább adását.


Ezzel engem nem sértesz meg...

2018. jan. 7. 20:51
 44/48 A kérdező kommentje:
Ha valaha is gyereket szeretnék,akkor is örökbe fogadnék.
2018. jan. 7. 20:52
 45/48 anonim ***** válasza:

36. Kérdező: “Minden az egyénnel kezdődik!“


Nem. Minden a SZÜLETÉSSEL kezdődik. Ha nem szülnek a nők, nem lesznek emberek sem, ergo nem lesz munkaerő és piac sem.


Amúgy nem vagyok milliárdos, éppen ezért örülök, hogy gyermektelenként te több adót fizetsz mint én, ez a helyes adópolitika, sőt még a jelenlegit fokoznám! Az adókulcsokat gyerekszámhoz igazitanám teljesen.

2018. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

"Nem. Minden a SZÜLETÉSSEL kezdődik. Ha nem szülnek a nők, nem lesznek emberek sem, ergo nem lesz munkaerő és piac sem. "


Nem azért nincs elég munkaerő,mert nincs elég ember.

Sőt,sokkal több ember van jelenleg,mint amire szükség lenne.

A munkaerőpiac helyzete sokkal összetettebb ennél.


A kérdés az,hogy milyen ideológiával állunk a kérdéshez.

Azért születünk,hogy dolgozzunk,vagy azért dolgozunk,hogy jól éljünk.


Ha sok gyerek születik azzal csak még több szegény lenne.


Az elosztással van baj.


Németországban az egyedülállók 50% feletti adókulccsal adóznak,de senki nem lázong ellene,mert még így is bőven jól élnek.


Nálunk az a baj,hogy a családok fenntartása erőn felül történik.

Ennek jó vége nem igazán lesz.Ugyanis a kivándorlók jelentősebb része független,nekik sokkal könnyebb kivándorolni,külföldön dolgozni.


Ki fogja eltartani a családokat,ha elüldözik az egyedülállók jelentős részét az országból?

2018. jan. 7. 21:49
 47/48 anonim ***** válasza:

Ez a fogyó népesség az egész világon szinte csak itt Európában probléma, és még itt sem mindenütt, egyébként pont az ellenkezője van, mert hihetetlen mértékben robban a Föld népessége.


Egyébként szerintem is a rendszerrel van a baj, Nyugat-, és Észak-Európának az a nagy szerencséje, hogy rengetegen vándorolnak be mindenhonnan. Bár most már egyre kevésbé szerencsés ez is, mert ez a jelenlegi migránsválság egyértelműen rossz folyamat, amelynek semmi haszna nincs már, sőt éppen ellenkezőleg.


Szerintem már most borítékolni lehet, hogy hazánk demográfiai problémáját a Fidesz sem fogja tudni megoldani, akárhogyan is erőlködnek ellene. Sőt úgy tűnik, számolni kell a legrosszabbal, hogy nemzetünk valamikor ki fog halni. De addig még a Föld negatív folyamatai is forrpontra juthatnak, mint például a már említett népességrobbanás, élelem-, és vízhiány, energia-, nyersanyagkészletek kimerülése, környezetszennyezés, természeti katasztrófák, szélsőséges éghajlat, vallási-, etnikai-, kulturális konfliktusok. Mindez előrevetítheti egy esetleges harmadik világháború veszélyét is. Ez akár azt is jelentheti, hogy mielőtt mi magyarok itt kis hazánkban kihalnánk, előbb fogja kipusztítani magát az emberiség.


Egyébként, munkaerőre, kétkezi munkára manapság egyre kevésbé van szükség, mert egyre több mindent automatizálnak. Tehát ezzel is kell valamit kezdeni, hogy a jövőben ez a hatalmas, jobb szó híján feleslegessé váló embertömeg meg tudjon élni valahogyan.


Forradalmi változásokra van szükség ahhoz minden tekintetben, hogy az emberiség fenn tudjon maradni ezen a bolygón hosszabb távon, mert a jelenlegi civilizációnak nem jósolok túl fényes jövőt.

2018. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy kicsit komolyabbra fordítva a szót, szerintem az a baj ezzel kérdéssel (vagy akár a témakörrel), hogy éket ver a gyermektelen és a családos (ide most azokat sorolnám akik már gyereket nevelnek függetlenül attól, hogy a házastársak is azok) emberek közé.


A családok támogatása egy rendkívül pozitív dolog, ez vitán felül áll. Tudod Kedves Kérdező, az én szememben ez a kis plusz nem csak az igénylőnek, hanem annak gyermekének is segítség. Ha ebből a szempontból vizsgálod a témát, szerintem Te sem húzod annyira keserűen a szádat.


Mindazonáltal a Te álláspontodnak is van létjogosultsága, ezt pedig a családosoknak is el kell ismerniük. Az emberek többsége igyekszik megállapodni, merthát mégiscask jó valakihez hazamenni nemde? Legalábbis a szerencséseknek kijut, őszintén kívánom minél több ilyen ember legyen. Ilyen esetben pedig előbb-utóbb felmerül a gyerektéma. Ezzel el is jutottunk a mai 20-35 közötti embereket leginkább visszatartó erőhöz, az anyagi bizonytalansághoz.

Nem kevés fiatal azért nem vállal gyereket, mert nem érzi a minimális pénzügyi hátteret sem hozzá. És itt nem a hajnalban, a disco irányából részegen hazafelé tántorgó "inkább gyerek mint felnőtt" emberekre gondolok.


Egy szó mint száz, a családokat támogatnia kell az államnak, de gondoskodnia kell arról is, hogy akik még nem vállaltak gyereket, mihamarabb megteremthessék a hozzá szükséges alapot.

A nehézség az, hogy úgy kéne végigvinni a kettőt, hogy ne agymás kárára menjenek.

2018. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!