Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontos most "észnél" lenni?...

Fontos most "észnél" lenni? Ezt nem lehet meg nem tőrténté tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy interjú Semjénnel, amit éppen azért néztem meg mert érdekes dolgokról beszélt és kíváncsi voltam a programjára, így választások előtt. Én egyébként is nyitott, teljesen elfogulatlan vagyok. A migránsokról volt szó, nem meglepően, de elég értelmes eszmefuttatást vezetett le.


Azt mondta, most fontos észnél lenni, mert ha engedünk az eu-nak és beengedjük a migránsokat, akkor olyan kárt okozunk a társadalomnak, amit nem lehet visszacsinálni többet. Az egészségügy, béremelések is jól haladnak, de ha még elrontanánk benne valamit, akkor azt újabb intézkedésekkel ki lehet javítani. Viszont, ha most beengedjük a migránsokat korlátlanul, azt már sosem lehet meg nem történté tenni. A korlátlan migránsbefogadást megszavazták az euba és most már afikából akarnak ide milliókat telepíteni, miközben az ENSZ meg akarja szavazni a migráció legalizálását vagy mi, ezt nem értettem teljesen. De a lényeg, hogy ebben nagyon igaza van : ha most nem vagyunk észnél és beengedjük őket, akkor már gyakorlatilag elástuk magunk. Nem lehet visszacsinálni.


Csodálkozom, hogy az összes ellenzéki simán beengedne mindenkit ide. Miért ilyen szolgalelkűek ?



2018. febr. 4. 17:39
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
72%

"Kár, hogy ezen a fórumon az ellenzékiek legalját kapjuk, akik nem fognak fel ebből semmit."


Akkor ezek szerint ti meg a fideszes-jobbos értelmiségi kiművelt, igényes, tájékozott elitet képviselitek? :-D

Akkor komoly baj van a színvonallal, ha ez a csúcs, milyen lehet a többség? Ja tudom, akik szerint áprilisban indul Soros György Pártja a választáson...

A vicc az, hogy HakapesziM írásáról nekem az jutott eszembe, ahogy a fideszesek magyaráztak itt az 1300-ak beismerése után, hogy Hát, hát migráns, de jó migráns, meg ez biztos nem fog robbantani, meg hát a genfi egyezmény, meg igazából mi mindig is támogattuk a migránsok befogadását, csak akkor nem ha az unió mondja, amúgy jöhet bárki, tárt kapukkal vagyis karokkal várjuk, meg illedelmesen kopogtattak, csak korábban meg fél évig egészt mást mondtunk, de kit érdekel, változnak az idők elvtársak..őőő párttársak. Nekem meg ez jutott az eszembe.

2018. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
22%
Melyiknél érezted érintettnek magad, az ellenzékinél, vagy a legaljánál? :-)
2018. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
62%

"Melyiknél érezted érintettnek magad, az ellenzékinél, vagy a legaljánál? :-)"


Mióta följárok a gyakori pol. kategóriájába rég megtanultam, hogy akinek nem 100%-ig az a véleménye, mint a Fidesz épp aktuálisan mond, az csak hazaárulóballibantköcsögellenzéki lehet, szóval nyilván az ellenzékinél.

2018. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 Pro Patria ***** válasza:
33%

HakapesziM, korábban is imádtam olvasni a hozzászólásaidat, de ez, amit most leírtál, az eddig általam itt olvasottak egyik legje. Imádom a stílusodat.


"ma 19:02"

- Magadnak hazudsz, vagy másoknak akarsz? Csak én legaláb egy éve(!) írom, hogy most is fogadunk menedékkérelmeket, hónapra pontosan lebontva lehet látni, mennyit, hogyan bíráltak el, a kerítés az illegális, regisztráció nélküli határátlépés ellen van - le lettem hülyézve.

Azt _hazudták_ erre a válaszírók, hogy szándékosan várakoztatják a tranzitzónában az embereket, direkt évi 2-3 kérelmet bírálnak csak el, hogy ne kelljen teljesíteni az állam ilyen kötelezettségeit, csak látszólag.

Nem érzitek, hogy ebben hol a kérdőjel?


Senki kormányzati szinten nem mondta, hogy egyetlen ember sem jöhet be - ezt ti degradáltátok primitív xenofóbiára, egy ennél jóval összetettebb kérdést.

Végig az illegális határátlépés, és nem a legális, nyitott pontokon történt menedékkérelem volt a vita fókusza - minthogy később Osztrákiában sem kerítést építettek, csak "kaput, szárnyakkal". Minthogy az ésszerűség diktálta, sorra mások is átvették az események hullámát. De hivatalos szintű bocsánatkérés nem volt. Emellett arról szólt a kérdés, hogy elveheti-e egy harmadik fél az állam szuverén jogát ahhoz, hogy saját hatáskörében döntsön az állam területére beléphető személyekről - nem.


Olvass tőlem vissza, nagyon sokszor leírtam ezt. Iszlamofóbiának csak az hazudta, aki ellenzékiként ebbe a helyzetbe bele akarta erőszakolni a saját önös politikai érdekeinek érvényesítését.

2018. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
59%

"2015 nyár végén még nem állt a kerítés. Jártatok például a Keletinél? "


Igen, minden nap kétszer. Semmi atrocitás nem ért egyszer sem. De büdös volt és nem volt szép látvány, az tény. És hogy miért voltak ott annyian, abból kifelejtettél egy apró, szinte jelentéktelen tényezőt, ami 100%-ban és kizárólagosan felelős volt a szituációért. Hogy a Fidesz NYITVA hagyta az országot a BEÉRKEZŐKNEK, és LEZÁRTA a KIMENŐK elől. És nem, nem véletlenül. Hanem pontosan azzal az egyetlen és kizárólagos céllal, hogy sokkal többen legyenek az országban, mint az normális lenne, és lehetőleg nagy közlekedési csomópontoknál. Csak engem nyűgöz le, hogy ez a teljesen nyilvánvalóan rosszindulatú és cinikus húzás mennyi embert megvezetett. Ennyi erővel elkezdek egy tüzet a házadban, eloltom, és te fizess nekem érte.

2018. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Én sok hónappal ezelőtt, többször leírtam, hogy már rég befogadtuk azt az 1300-at. Nem azért, mert olyan okos vagyok, de össze tudok adni pár számot. Rendre vastagon le voltam pontozva. Most persze lehet megmagyarázni, ironizálni. Lehet itthon megszavazni a civil törvényt, aztán Brüsszelben az ellenkezőjét. Lehet nem tudomást venni arról, hogy h@lyére vesznek bennünket, vagy élni abban a hitben, hogy csak a többieket, akik amúgy is libbantak, nem kár értük.
2018. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
22%

"Mióta följárok a gyakori pol. kategóriájába rég megtanultam, hogy akinek nem 100%-ig az a véleménye, mint a Fidesz épp aktuálisan mond, az csak hazaárulóballibantköcsögellenzéki lehet, szóval nyilván az ellenzékinél."


Értem. És ez nyilván egyoldalú ugye? Véletlenül sincs az ellenzéki oldalon olyan, aki primitíven megnyilvánulva "narancsdroid, fideszbirka, agyhalott, fidesznyugger, stb" ként emleget egy jelentős réteget, csupán az miatt, mert eltér a véleménye az övétől? Ha viszont ez szerintetek nem az alja rétege az ellenzéki szavazóknak, akkor komolyak az aggályaim, mert inkább nem akarok belegondolni, milyen az, akit ti is aljának tartatok.

2018. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
64%

"narancsdroid, fideszbirka, agyhalott, fidesznyugger, stb"


Ezeket mindig csakis válaszul kapják a korrupció hívei, mikor elkezd ömleni a szájukból a kereszténység. Még jó hogy kapnak ilyeneket, de sosem így kezdi egy nem fideszes, legyen az balos, jobbikos, bárki. Csak reflektál a rátok jellemző gyűlölködő fröcsögésre, a jól ismert fidesz stílusra.

2018. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
47%

"A korlátlan migránsbefogadást megszavazták az euba és most már afikából akarnak ide milliókat telepíteni, miközben az ENSZ meg akarja szavazni a migráció legalizálását vagy mi, ezt nem értettem teljesen. "


Egy szó nem igaz ebből, csak szókás szerint belehazudtak a képedbe.

De egyébként a pocsék magyar egészségügy miatt évi 32 ezer magyar hal meg a kormányjelentés szerint.

meg évi laza 80-100 ezer ember távozik külföldre, főleg fiatalok.

Szerintem ez az amit nem lehet visszacsinálni, és nagyságrendekkel nagyobb probléma mint az 1300 migráns.0

2018. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 Pro Patria ***** válasza:
57%

"Vicces Pro Patria, hogy éppen erről beszélek, hogy nálad is már van jó migráns meg rossz migráns, meg igazából te mindig is befogadtál volna, és soha senki se mondta a ellenkezőjét."

- Keresd vissza az akár egy évvel korábbi írásaimat erről.

Nem kell hülyének nézned, szerencsére ez egy olyan kommunikációs felület, ami megőrzi a korábbiakat is.

Ha találsz ellentmondást, másold be a válaszomat.

Addig nem vagy hitelteles, csak cinikus.

2018. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!