Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontos most "észnél" lenni?...

Fontos most "észnél" lenni? Ezt nem lehet meg nem tőrténté tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy interjú Semjénnel, amit éppen azért néztem meg mert érdekes dolgokról beszélt és kíváncsi voltam a programjára, így választások előtt. Én egyébként is nyitott, teljesen elfogulatlan vagyok. A migránsokról volt szó, nem meglepően, de elég értelmes eszmefuttatást vezetett le.


Azt mondta, most fontos észnél lenni, mert ha engedünk az eu-nak és beengedjük a migránsokat, akkor olyan kárt okozunk a társadalomnak, amit nem lehet visszacsinálni többet. Az egészségügy, béremelések is jól haladnak, de ha még elrontanánk benne valamit, akkor azt újabb intézkedésekkel ki lehet javítani. Viszont, ha most beengedjük a migránsokat korlátlanul, azt már sosem lehet meg nem történté tenni. A korlátlan migránsbefogadást megszavazták az euba és most már afikából akarnak ide milliókat telepíteni, miközben az ENSZ meg akarja szavazni a migráció legalizálását vagy mi, ezt nem értettem teljesen. De a lényeg, hogy ebben nagyon igaza van : ha most nem vagyunk észnél és beengedjük őket, akkor már gyakorlatilag elástuk magunk. Nem lehet visszacsinálni.


Csodálkozom, hogy az összes ellenzéki simán beengedne mindenkit ide. Miért ilyen szolgalelkűek ?



2018. febr. 4. 17:39
1 2 3 4 5
 21/47 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

Pátria!

Az őcsényi eset kapcsán Orbán a saját szájával mondta:"annyit hazudoztak migránsügyben, hogy ha azt mondják, hogy gyerekek fognak jönni, arra azt mondja a magyar: először gyerekek, aztán a szülők, aztán családegyesítés, és ott vagyunk a bajban. Nagyon helyes, hogy határozottan, hangosan és érthetően fejezték ki a véleményüket".


Kikről is beszélt? Az illedelmesen bekopogó, menedéket kapott gyerekekről.

2018. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
3%

"Akkor komoly baj van a színvonallal, ha ez a csúcs, milyen lehet a többség? Ja tudom, akik szerint áprilisban indul Soros György Pártja a választáson..."


Azok olyan "értelmiségiek" mint te lehetsz. :P

2018. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Pro Patria ***** válasza:
44%

Velem szemben ezzel hiába érvelsz, korábban is elítéltem az őcsényi garázdaságot, és azt is, hogy kormányzatilag ezt nem tették meg.

Továbbra sem vagyok Fidesz-szavazó. Nem kell "elszámolnom" a kormány szavaival.

2018. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
24%

"De egyébként a pocsék magyar egészségügy miatt évi 32 ezer magyar hal meg a kormányjelentés szerint. Meg évi laza 80-100 ezer ember távozik külföldre, főleg fiatalok. Szerintem ez az amit nem lehet visszacsinálni, és nagyságrendekkel nagyobb probléma mint az 1300 migráns."


Rendben, akkor ha az állandó kvóta szerinti első 1300 "menekültet" befogadnánk, hirtelen helyrezökkenne az egészségügy és a magyar fizetések és életszínvonal megközelítené a gazdag nyugati országokét? Ezek a "menekültek" aranyrudakat tojnak, vagy mi? Észnél vagy?


És ha már ilyen okos vagy, azt is elmondhatnád, hogy hogyan oldjuk meg ezeket a problémákat? Annál azért több kellene ehhez, minthogy "hagyják abba a politikusok a lopást", meg majd az MSZP megvéd minket, biztosan kitalálnak valamit, stb. Az egész dolog ott lett elbaltázva, hogy nem történt igazi rendszerváltás Magyarországon, csupán más köntösbe bújt a kizsákmányoló réteg. A mai napig azért dolgozol, hogy az ő vagyonuk gyarapodjon, míg te örülhetsz, ha kapsz egy morzsát enni. Amíg az MSZP, DK, FIDESZ, és az ezekből kivált utódpártok közül lehet választani, első 1300 migráns ide vagy oda, marad a jelenlegi tendencia (és örülhetünk, ha nem rosszabbodik).


De azért fröcsögj csak kisbarátom, add ki magadból, nehogy még a végén megbetegedj tőle!

2018. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
69%

Pro Patria, azt csak te tudod visszakeresni, hogy mikor mit írtál, én nem.

Láttalak már párszor így "érvelni" elfoglalsz egy a kormánypártéval szinte teljesen megegyező álláspontot, majd beírod, hogy "Én nem is vagyok Fidesz szavazó" kis egérút, ha épp nem hódol be előtted mindenki.

De és ez a legszebb az egészben, csak te látod bele, hogy te vagy alfa meg ómega itt.

Mutasd meg hol írtam azt, hogy te Pro Patria felhasználó nevű válaszoló ezt meg azt mondtad ekkor és ekkor, nem írtam sehol, annyit írtam, hogy úgy kommunikálsz, ahogy az itteni fideszesek a máltai nyilatkozat óta, hogy van jó migráns meg rossz migráns, erre a reakciód, tőlem várod el, hogy keresgéljek a te válaszaid közt, csak felmerül bennem a kérdés, kinek hiszed magad tulajdonképpen? Egy válaszoló vagy itt a sok közül, ahogy mindannyian, egy huszadrangú kérdezz-felelek oldalon osztod az észt, és komolyan elvárod, hogy bárkinek meglegyen a polcon a "Pro Patria összes válasza Gyakori kérdések 2017" kemény kötésben, vagy hogy gondolod? De ha végiggondolod most is magadnak kerested a bajt, nem kellett volna reagálni a válaszomra, ha annyira nem vagy fideszes, akkor miért vetted magadra, amit írtam a fideszesekről?

ezt írtam "A vicc az, hogy HakapesziM írásáról nekem az jutott eszembe, ahogy a fideszesek magyaráztak itt az 1300-ak beismerése után,"

erre reagáltál, amikor direkten a fideszesekről írtam.

Innentől kezdve bizonygathatod továbbra is, hogy nem vagy fideszes, csak ha még magadra is veszed, önként, hát te tudod, vagy te sem. Kis különbség azért van, hogy én legalább nem hazudom azt, hogy fideszes volnék, attól, hogy pár dologban egyetértek velük, én vállaltam is már más kérdés alatt, hogy momentán LMP szimpatizáns vagyok.


19-es válaszoló, aki itt kérdezett az ellenzékiségről, te már kaptál privátot, amiben egy felhergelt ellenzéki azzal fenyeget, hogy kiirt a családoddal együtt? Én már kaptam ilyet fideszestől, pedig még csak nem is valami fontos dologról vitatkoztunk, csak progresszív kontra egykulcsos adóról volt szó, csak kicsit beleélte magát abba, hogy megvédi az egykulcsost. De máskor is láttam már, hogy felhergelt jobbos válaszolók fizikai erőszakkal fenyegetnek másokat, nem is privátban, hanem nyilvánosan.

Igaz vannak mélybalos bunkók is, akik Orbán megölésére verik magukat, de azokat én ugyanúgy jelentem

a moderátornak, ahogy a bedurvult jobbereket.

2018. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
37%
Amig itt migráncsoznak, úraim, addig másodpercenként egy talicska aranyat talicskáznaki ki a Nemzeti vagyon aranykészletéből fű alatt.
2018. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Pro Patria ***** válasza:
31%

"Pro Patria, azt csak te tudod visszakeresni, hogy mikor mit írtál, én nem."

- Tudod, mi a különbség kettőnk között? Én vállalom a véleményemet, pont azért, mert nem válik kellemetlenné számomra, és koherens önmagammal. Ekképp látható a felhasználónevem (és nem rejtem egy eleve anonim oldalon még a nickemet is, összeköthetőek a vélemények egy személybe), és rájuk is kereshetsz gugliban. Tanulj erkölcsi tartást és méltóságot!

De tessék, és utoljára - nem is miattad, más ide írók miatt, néhány példa (a sok között):


2016 szeptember:

"Így. Ahogyan történik is. Aki be akar jönni, mert politikai, etnikai, vallási üldöztetés elől menekül, az jöjjön a hivatalos határátkelő pontokon. Nem az iratait széttépve a határhoz érkezve, és nem éjszaka a bokrok között zergeként szökellve. Ott már valamit lehet feltételezni, hogy mégsem arról van szó, amiről. Ha az, akinek mondja magát, nincs mit rejtegetnie, ha tudja, hogy jogosult a menedékkérelemre - mitől tarthat? -, kérje azt a hivatalos átkelőpontokon."

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__80..


2016 március:

"Alapvetésként kell szolgálnia, hogy aki háború, vagy etnikai üldöztetés elől menekül, megteheti azt, jelentkezhet a határátkelő pontokon, és kérvényezheti a menekültstátuszt.

Aki lopva, osonva, az illegális határon szökik át, éjszaka, a susnyásban, az tudja, hogy erre nem lenne jogosult, és nem politikai, hanem gazdasági menekült."

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Tavaly március:

"Ez a lényegi elem. Ezt nem értik meg végre. Ha valaki kéri a beutazását, az teljesen rendben van. Akár ezer fő is. Ha valaki megtagadja, hogy igazolja magát, széttépi a papírjait, és a kerítést vágja át a kapun történő áthaladás helyett, az eredendően bizalmatlanná tesz. Úgy egy ember is sok."

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__85..


Szintén tavaly március:

"Illegális formában, a bevándorlással/kivándorlással önmagában semmi baj nincs.

Miért olyan nehéz feldolgozni még mindig ennyi ember számára, hogy a törvényeket be kell tartani? Miért téma ez még mindig? Ez nem bőrszín. Ti beszélitek bele a többit, az egyszerű agyatokkal, azzal a prekoncepcióval, hogy "a jobboldal soviniszta". És mindent ennek az alapvetésnek rendeltek alá."

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__851..


Le lettem hülyézve, hogy ez csak látszólagos, szándékosan nem bírálnak el senkit a tranzitzónáknan tartva. Hiába mutattam be azt is, hogy hónapra lebontva lehet követni, hány kérelmet bíráltak el, és milyen státuszt adtak. Többször leírtam, hogy most is átjárható a magyar-szerb határ, nincs lezárva. A legegyszerűbb példa, nővérem azon keresztül utazott Bulgáriába nyaralni.

Most ÉN érezzem magamat kellemetlenül? Én vagyok a hülye? Nem veszitek észre magatokat?


"Mutasd meg hol írtam azt, hogy te Pro Patria felhasználó nevű válaszoló ezt meg azt mondtad ekkor és ekkor, nem írtam sehol"

- Nem, kispofám. Azt sugalltad, hogy mást mondok most, mint amit eddig mondtam! Ha így van, és korábban nem pontosan ugyanazt írtam, mint most, akkor IGAZOLD, mert, minthogy ilyen magabiztosan jelented ezt ki rólam, nyilván olvastál is tőlem ilyeneket.

Ha nincs, elfogadom a bocsánatkérést, ne aggódj.


"annyit írtam, hogy úgy kommunikálsz, ahogy az itteni fideszesek a máltai nyilatkozat óta, hogy van jó migráns meg rossz migráns"

- Nem. Van illegális, és van legális határátlépés. Ez ilyen primitíven egyszerű. Akik a kerítést támogatják, a törvényesség megtartását támogatják, amit a közösen vállalható dolgokban is ellenzéket játszó pártok politikai vulgaritása zülleszti iszlamofóbiára, xenofóbiára, ami most egyébként pofára is esett, hiszen olyannal érvel a kormányzat ellen, amit korábban megkövetelt.


"keresgéljek a te válaszaid közt, csak felmerül bennem a kérdés, kinek hiszed magad tulajdonképpen?"

- Te kinek hiszed magadat?! Azt hiszed, megpróbálhatsz nevetségessé tenni, és azt hazudni, hogy én nem azt mondom, mint korábban, önellentmondással gúnyolsz, de alátámasztani nem tudod, pedig _kint van a felhasználónevem, és visszakereshetőek a válaszaim_?


"nem kellett volna reagálni a válaszomra"

- Ehhez nem fogok engedélyt kérni.


"ha annyira nem vagy fideszes, akkor miért vetted magadra, amit írtam a fideszesekről? ezt írtam "A vicc az, hogy HakapesziM írásáról nekem az jutott eszembe, ahogy a fideszesek magyaráztak itt az 1300-ak beismerése után,"

erre reagáltál, amikor direkten a fideszesekről írtam."

- A vicc az, hogy mindenkit "fideszesnek" soroltok (lásd, HakapesziM sem volt soha a Fidesz szavazója), ami szimpla csőlátás, hiszen nem csak a kormánypárti szavazók, de a Jobbik nagyjából egymillió ellenzéki szavazója is ilyen álláspontot képvisel a kérdésben - és ebből kifolyólag a kérdésekhez írt válaszokban is. Én pedig sem a Fideszre, sem a Jobbikra nem szavaztam eddig.

2018. febr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
61%

"Rendben, akkor ha az állandó kvóta szerinti első 1300 "menekültet" befogadnánk, hirtelen helyrezökkenne az egészségügy és a magyar fizetések és életszínvonal megközelítené a gazdag nyugati országokét? Ezek a "menekültek" aranyrudakat tojnak, vagy mi? Észnél vagy? "


Pont nem érdekel az 1300 menekült. Teljesen lényegtelen századrangú probléma egy 10 milliós országban.

Viszont azt látom, hogy a közbeszéd, a politika mind ezzel az 1300 emberrel foglalkozik a VALÓS problémák helyett. Közben meg tízezrével döglenek az emberek a kórházakban és tízezrével mennek a fiatalok külföldre. Erről meg nagy kuss van minden fél részéről.

2018. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
62%
Így van ennek a szégyen kormányban ez a téma semmi más, mint elterelés az ő nemzetellenes kormányzásáról. Hogy a paraszt ne a kiüldözött fiatalokkal, a demográfiai problémákkal, ne az elszegényedéssel, ne a rohadó egészségüggyel, a rekord államadóssággal, az alkotmányból kivett nyugdíjhoz való jogával, a stadionokkal, a kisvasutakkal, a lopással, a korrupcióval foglalkozzon, hanem reszkessen, hogy Jaj a Soros. Az MSZP-t ennek a töredékéért leváltottuk, míg emellett a maffia kormány mellett azon sivalkodik a fidesz szavazótábora, hogy brüsszel ide akar tenni 1200 embert. Milyen agyi szint ez?
2018. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

Pátria!


Erre a mondatodra reagáltam:"Senki kormányzati szinten nem mondta, hogy egyetlen ember sem jöhet be"


Ugye azért amikor a miniszterelnök helyesli az őcsényi történéseket (ami sokkal durvább, mint a nem elhatárolódás), akkor gyakorlatilag a fentieket mondja.

2018. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!