Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontos most "észnél" lenni?...

Fontos most "észnél" lenni? Ezt nem lehet meg nem tőrténté tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy interjú Semjénnel, amit éppen azért néztem meg mert érdekes dolgokról beszélt és kíváncsi voltam a programjára, így választások előtt. Én egyébként is nyitott, teljesen elfogulatlan vagyok. A migránsokról volt szó, nem meglepően, de elég értelmes eszmefuttatást vezetett le.


Azt mondta, most fontos észnél lenni, mert ha engedünk az eu-nak és beengedjük a migránsokat, akkor olyan kárt okozunk a társadalomnak, amit nem lehet visszacsinálni többet. Az egészségügy, béremelések is jól haladnak, de ha még elrontanánk benne valamit, akkor azt újabb intézkedésekkel ki lehet javítani. Viszont, ha most beengedjük a migránsokat korlátlanul, azt már sosem lehet meg nem történté tenni. A korlátlan migránsbefogadást megszavazták az euba és most már afikából akarnak ide milliókat telepíteni, miközben az ENSZ meg akarja szavazni a migráció legalizálását vagy mi, ezt nem értettem teljesen. De a lényeg, hogy ebben nagyon igaza van : ha most nem vagyunk észnél és beengedjük őket, akkor már gyakorlatilag elástuk magunk. Nem lehet visszacsinálni.


Csodálkozom, hogy az összes ellenzéki simán beengedne mindenkit ide. Miért ilyen szolgalelkűek ?



2018. febr. 4. 17:39
1 2 3 4 5
 41/47 Pro Patria ***** válasza:
26%

"Mit kellene megbocsátanod nekem? Soha nem bántottalak sem téged, sem mást."

- Közvetve igen. Állítottam, hogy a határok most sincsenek zárva, aki menedékkérelmet akar benyújtani, megteheti, aki át akarja lépni a határt, átlépheti a hivatalos pontokon, a kerítés a zöldhatáron való átszökést akadályozza. Az illegalitást, a legális útvonal nincs elzárva.

Ezt vontad kétségbe, sugallva valamiféle hamis morális fölényt, miszerint a menedékkérelmeket direkt nem, illetve csupán látszatot keltve minimális számban dolgozzák csak fel, és hetekig, hónapokig nem engedik be az embereket, hogy egyetlen menedékkérőt se kelljen befogadni.

Többször szólt ez az állítás akkor viszontválaszként.

Az én ellentétes irányú szavaimnak pedig nem adtál többek között te sem hitelt.


"Nem értünk egyet"

- Ez, megint mondom, nem olyan, hogy egyetértünk, vagy nem értünk egyet, nem vélemények ütköztetéséről van szó, hanem tényekben megtett állításokról. Ebben nincs olyan, hogy lehet két különböző álláspont egymással párhuzamosan.

Az "egyezünk meg abban, hogy nem értünk egyet" egyszerűen nem használható itt középvonalas kompromisszumként arra, hogy ennyiben kevesebbet adj fel saját térfeledről.

Ugyanaz a szituáció, mint Russel Crowe és Ryan Crossling párbeszéde az Oscar-átadón:


- Ne vitatkozzunk. Hiszen mindkettőnknek van Oscar-díja.

- Várj, te nyertél Oscar-t?

- Nos, neked van kettő, tehát két Oscar-ral bírunk együtt.

- Nem, nekem van kettő, neked nincs egy sem.

- Na jó, egyezünk meg abban, hogy nem értünk egyet.

- Nem. Egyszerűen nincs igazad.


Aközött, hogy napi tizenöt menedékkérelmet bírálnak el (ami, nem néztem utána, de reálisnak tűnik, mivel ez egy ügyintézési folyamat, biztonsági szűréssel, ami a személyazonosság hitelesítését, és az igénylésre való jogosultságot vizsgálja), _nagyon_ messze van a havi 2-3, csupán a látszat fenntartását szolgáló befogadástól. Egyébként ilyen ütemben - könnyű kiszámolni - egy 100 fős csoport körülbelül 6-7 nap alatt forog át. Ez nem "hetek". És azt is rögzítem, ismétlem el megint, hogy mind az igénylés jogosságának leellenőrzése, mind biztonsági szűrés része az ügyintézésnek, így nem egy délutános dologról van szó, hogy naponta százakra lenne kapacitás.

És ha most elfogadod hitelesnek (márpedig elfogadod, hiszen most hivatkozol a kiadott menekültstátuszok számára), hogy működik a legális menedékkérelem, akkor azt is elfogadod, hogy az, ahogyan korábban te (is) kikezdted az állításom hitelét, nem volt helytálló. Tehát?

2018. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"És ha most elfogadod hitelesnek (márpedig elfogadod, hiszen most hivatkozol a kiadott menekültstátuszok számára), hogy működik a legális menedékkérelem, akkor azt is elfogadod, hogy az, ahogyan korábban te (is) kikezdted az állításom hitelét, nem volt helytálló."


Én már hetekkel ezelőtt mondtam, hogy a kormány a gyűlöletkampánya ellenére elbírálja a megfelelő számú kérelmet. Ettől függetlenül te butaságokat mondasz az én véleményem szerint és mantrázod a saját igazadat anélkül, hogy látnád, hogy nincs igazad. A 100 fős csoport nem egyenlő azzal a tömeggel, amit a képeken látni lehetett, és amit a kormány is kommunikált. Vagyis az én állításomat támasztottad alá.

De én itt befejezem a veled való diskurzust, mert nincs értelme. Eszem ágában sincs bocsánatot kérni, ha tévedtem volna, azt elismerném (megtettem már ezen a fórumon többször is), de most nem hiszem, hogy szükségem lenne rá.

2018. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Pro Patria ***** válasza:
26%

"Én már hetekkel ezelőtt mondtam, hogy a kormány a gyűlöletkampánya ellenére elbírálja a megfelelő számú kérelmet."

- Én pedig évekkel(!) ezelőtt, de te akkor még kétségbe vontad. Elismered végre, hogy alaptalanul kezdted ki tehát az állításom hitelét, vagy sem? Ne kerülgesd mostmár ezt tovább.


"A 100 fős csoport nem egyenlő azzal a tömeggel, amit a képeken látni lehetett, és amit a kormány is kommunikált. Vagyis az én állításomat támasztottad alá."

- Azt mondtad, százak vártak hetekig. És pontosan ezt vettem alapul a számoláshoz. A te állításodat. Tessék, be is másolom a saját szavaidat, itt van pontosan, mit mondtál:

**Nézel te híreket akármelyik csatornán? Emberek százai élnek hetek/hónapok óta a hivatalos határátkelő pontok előtt arra várva, hogy beadhassák a menedékkérelmüket.**


Százait, és több hetet, több hónapot mondtál, hogy nem engedik még a menedékkérelmüket sem beadni a tranzitzónában.

Továbbra sem engedsz egy centit sem, vagy elfogadod, hogy felültél a médiának, és alaptalnul cáfoltad a szavaim - miszerint van legális menedékkérelemre lehetőség, és biztosított a határátlépés most is - valódiságát?

És mégegyszer rámutatok: egy pillanatfelvételből állapítottad meg, ki mennyi ideje várakozik, vagy ott álltál az emberek mellett te is, és vártál velük? Ugyanazok az arcok várakoztak hónapokig, vagy cserélődött újakkal a tömeg?

Hogyan lett akkor ezer feletti csak azon kérelmeknek az elbírálása, amik végül menekültstátusz megadásával is jártak (aminél az egyébként elbírált kérelmek nyilvan többen vannak)?

2018. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
84%

"Én jelentettem a fröcsögéseid, mivel neked, meg a haverodnak sem futja többre, csak a "vitapartnereitek" elleni személyeskedésre. ;) Ez van, hőböröghetsz ahogy akarsz!"


Itt nincsen vita nem tűnt fel? Vita két olyan fél között van, akik nyitottak egymás véleményére. Itt van olyan, aki kinyilatkoztat, még azt is eldönti, hogy te mit gondolsz, és elvárná a bocsánatkérést a "gondolatbűnért", hogy te mit sugallsz, ez vita volna?

Hogy úgy mondjam a hiba nem az én készülékemben van szerintem, vitatkoztam már pár válaszolóval itt, de még eddig egy sem nyafogott a "gondolatbűn" miatt.


Mondjuk arra tényleg kíváncsi lennék, hogy szegény M60-as mit vétett a gyakoris moderálási alapelvek ellen. :-)

2018. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
80%
Ez a bocsánatkérés őrület egészen komikus, mégis mennyire kell ehhez elszálltnak lenni?:D
2018. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
81%

Semjénnek sokmindenben teljesen igaza van, csak az a baj, hogy ezt a vitát Orbán Viktorral kellene megvívnia, ahhoz viszont nyuszika.


Neki még egy vasárnapi boltzárat sem sikerült tartósan kierőltetnie a Fideszből - a nagyobbik kormánypárt egyszerűen kihátrált mögüle.


Ezek után hiába várja, hogy Orbán majd meghallja a szavait és magába száll.


1. TÉNY, hogy a Fidesz által beengedett 1300 migránst már nem lehet visszaküldeni, miután a magyar hatóságok pozitívan bírálták el a kérelmeiket.


2. TÉNY, hogy a letelepedési kötvénnyel Magyarországra és rajta keresztül egész Európára mindenféle nemzetbiztonsági átvilágítás nélkül rászabadított 20.000 (azaz HÚSZEZER!!!) gazdasági bevándorlót sem lehet csak úgy meg nem történtté tenni.


3. TÉNY, hogy nem lehet meg nem történtté tenni a 2015-ben az országon ellenőrizetlenül átengedett TÖBB SZÁZEZER migráns átvonulását sem, mint ahogy a párizsi terrortámadást sem, amelynek egyik merénylője Magyarországon keresztül érkezett Európába, anélkül, hogy legalább egy ujjlenyomatot kértek volna tőle az orbánista hatóságok, ha már úti okmányokat nem is.


Ezeket már nem lehet visszacsinálni, meg nem történtté tenni.


De ezt Semjén hiába mondja az ellenzéknek, mert mindezeket NEM AZ ELLENZÉK CSINÁLTA, hanem az Orbán-kormány. Persze Orbánnak is hiába mondja, mert Orbánnak Semjén szava mindig is annyit ért, mint elefántnak a bolha jobbító szándékú meglátásai...

2018. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
79%
Stop komcsik! Stop migránsok! Stop Soros! és Stop Orbán!
2018. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!