Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontos most "észnél" lenni?...

Fontos most "észnél" lenni? Ezt nem lehet meg nem tőrténté tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy interjú Semjénnel, amit éppen azért néztem meg mert érdekes dolgokról beszélt és kíváncsi voltam a programjára, így választások előtt. Én egyébként is nyitott, teljesen elfogulatlan vagyok. A migránsokról volt szó, nem meglepően, de elég értelmes eszmefuttatást vezetett le.


Azt mondta, most fontos észnél lenni, mert ha engedünk az eu-nak és beengedjük a migránsokat, akkor olyan kárt okozunk a társadalomnak, amit nem lehet visszacsinálni többet. Az egészségügy, béremelések is jól haladnak, de ha még elrontanánk benne valamit, akkor azt újabb intézkedésekkel ki lehet javítani. Viszont, ha most beengedjük a migránsokat korlátlanul, azt már sosem lehet meg nem történté tenni. A korlátlan migránsbefogadást megszavazták az euba és most már afikából akarnak ide milliókat telepíteni, miközben az ENSZ meg akarja szavazni a migráció legalizálását vagy mi, ezt nem értettem teljesen. De a lényeg, hogy ebben nagyon igaza van : ha most nem vagyunk észnél és beengedjük őket, akkor már gyakorlatilag elástuk magunk. Nem lehet visszacsinálni.


Csodálkozom, hogy az összes ellenzéki simán beengedne mindenkit ide. Miért ilyen szolgalelkűek ?



2018. febr. 4. 17:39
1 2 3 4 5
 31/47 Pro Patria ***** válasza:
57%

Nem. Nem értünk egyet.

Emellett pedig egyetlen kékplakátot sem láttam, ahol ne az illegális határátlépésről lett volna szó, vagy bevándorlásról (egyik sem menedékkérelem).


Egyébként talán pont az egyik linkelt kérdésben hülyéztél le közvetve te is engem, mikor azt mondtad, csak látszólag fogadnak a határon menedékkérőket, és nekemszegezted, hogy én nem láttam-e a zárt tranzitzónákat a várakoztatott tömeg előtt.

Belefér neked egy bocsánatkérés? Téged tartalak annyira érettnek.

2018. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
62%

"Belefér neked egy bocsánatkérés? "


:DDDDDDDDDDDD

2018. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"Emellett pedig egyetlen kékplakátot sem láttam, ahol ne az illegális határátlépésről lett volna szó, vagy bevándorlásról (egyik sem menedékkérelem)."


Látod itt a csúsztatás a kormány részéről és a tiedről is. A bevándorlás ugyanis csak annyit jelent, hogy valaki a születési helyéről máshova költözik. Ebbe bizony a menedékkérők is beletartoznak.

Bevándorló a kínai bolt tulajdonosa, az Erdélyből áttelepült magyar, az itt tanuló majd itt letelepedő orvos, a meneddékjogot kapott, az oltalmazott is. Mégis uszít ellenük a kormány.

A kormány dolga az oltalmazottak, menekültek integrálása lenne, azon szervezet támogatása, akik ezt helyettük megteszik, nem pedig a helyeslés és tapsikolás a gyűlölködés megnyilvánulásához.


"Egyébként talán pont az egyik linkelt kérdésben hülyéztél le közvetve te is engem"

Egyik általad linkelt kérdéshez sem szóltam hozzá, és soha nem hülyéztem le senkit se közvetve se máshogy. Tiszteletben tartom mások véleményét. De ez nem zárja ki, hogy vitázzak, ha nem értek egyet.

2018. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Pro Patria ***** válasza:
53%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__812..


Egy tény elfogadása, vagy elutasítása nem véleménykülönbözőség, ahol a vita helytálló. Nem arról van szó, hogy nem értettél valamiben egyet velem. Én erre a nekem címzett hozzászólásodra gondoltam, a linkelt kérdésnél.

Elhiszed, revideálod, hogy szándékod ellenére (téged is) manipulál a média? És arrafelé hajlasz, ami illik a lefektetetett prekoncepcióba - ami azonban épp most, és ebben bukott meg. Nem volt igaz, hogy szándékosan feltartják az embereket a tranzitzónákban, hogy ne kelljen a kérelmüket elbírálni.

Ahogyan - és ez a része nem neked szól - az sem igaz, hogy változtattam volna az általam eddig írottakon, igazoltam, hogy pontosan ugyanazt mondom most is, mint egy évvel korábban, két évvel korábban.


Olyan ez, mint a kvótás népszavazás. Meggyőződéssel állították itt több kérdés alatt akkor, hogy olyanra mennek szavazni az emberek, ami nincs is, nem létezik uniós menekültkvóta, és megvezették "a birkákat". Most emiatt a nem létező kvóta miatt akarnak kötelezettségszegési eljárást indítani Magyarország ellen. És mindenki, mintha csak kollektív emlékezettörlés lett volna, evidensnek veszi. Mintha nem állították volna előtte annyian, hogy ez nem is létezik.

Csak mert valami kormányellenes, még eredendően nem lesz ettől hiteles is.

2018. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
57%
Azzal, hogy törölteted egymás után háromszor csak azt bizonyítod, hogy magadra ismersz...
2018. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
66%
Bevett szokása, onnan tudod, hogy betalált az igazság.
2018. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

"Nem volt igaz, hogy szándékosan feltartják az embereket a tranzitzónákban, hogy ne kelljen a kérelmüket elbírálni."


Nem tudom, te mit láttál azokban az időkben. Én embereket, akik hetekig éltek a puszta földön arra várva, hogy egyáltalán a tranzitállomásra bejuthasson.


De mindez nem változtat azon, hogy Orbán és a hozzá tartozók uszítanak az idegenek ellen, mindegy, hogy menekültek vagy gazdasági bevándorlók.


A kvótapert meg jobb, ha elő sem hozod. Kicsit sem átlátszó, hogy miután a kormány teleharsogta a sajtót azzal, hogy Brüsszel eljárást indított, de mi nem engedünk az elveinkből, amikor az Európai Bizottság beperelte az országot, akkor "kiszivárgott", hogy valahogy véletlenül mégis befogadtuk azt a pár szerencsétlent.


Amúgy mi a véleményed arról, hogy az összes fideszes EP képviselő megszavazta a migrációt segítő civil szervezetek támogatását?

2018. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg törölve lett az M60-ról a wiki link.

Csóró moderátor, hogy unhatja már.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2018. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Pro Patria ***** válasza:
31%

"Azzal, hogy törölteted egymás után háromszor csak azt bizonyítod, hogy magadra ismersz..."


Nem jelentettem semmit sem itt.


Andizsuzsi:

"Nem volt igaz, hogy szándékosan feltartják az embereket a tranzitzónákban, hogy ne kelljen a kérelmüket elbírálni.

-> Nem tudom, te mit láttál azokban az időkben. Én embereket, akik hetekig éltek a puszta földön arra várva, hogy egyáltalán a tranzitállomásra bejuthasson."

- Azt láttad? Egy fénykép egy pillanatfelvétel. Tudod, hogy hetekóta várakoztak azok az emberek, illetve hetekkel a kép készülte után is, avagy jöttek újabb emberek? Mellettük álltál, hogy ki mennyi ideig állt ott, vagy képet láttál?

Elismered most utólag, hogy manipulált a média? És hogy ok nélkül néztél engem süsünek (nem csak te, és nem csak engem) ebben a kérdésben?


"De mindez nem változtat azon, hogy Orbán és a hozzá tartozók uszítanak az idegenek ellen, mindegy, hogy menekültek vagy gazdasági bevándorlók."

- Mint sokadszorra mondom, a kormányellenzék degradálja ezt le xenofóbiára és sovinizmusra.


"A kvótapert meg jobb, ha elő sem hozod. Kicsit sem átlátszó, hogy miután a kormány teleharsogta a sajtót azzal, hogy Brüsszel eljárást indított, de mi nem engedünk az elveinkből, amikor az Európai Bizottság beperelte az országot, akkor "kiszivárgott", hogy valahogy véletlenül mégis befogadtuk azt a pár szerencsétlent."

- Nem "szivárgott ki", csak én többször leírtam már ezt egy évvel ezelőtt is, eddig is tudható volt, hónapra lebontva, és a kiadott státuszok minőségét is részletezve ezen belül, csupán - akkor még - mindenki itt is úgy írt, hogy "havi 2-3 menekültstátuszt" adnak ki, szándékosan hátráltatva a folyamatot, hogy ne kelljen senkit befogadni. Többek között ebben a hullámban engedted te is elsodorni magadat - mert elismered, vagy sem, a legtöbb ember hajlamos két hír közül azt elhinni, ami az egyébkénti, megelőlegezett véleményéhez jobban igazodik.

Ebben kérdeztelek: hajlandó vagy bocsánatot kérni tehát tőlem?

(Vagy, ha nem fogadod el igaznak, amit korábban írtam, akkor most éppen ugyanezzel a ténnyel ne is érvelj, mint kormánykritika.)

A kérdés eddig is arról szólt, hogy nem lehet elidegeníteni a magyar állam kizárólagos jogát annak elbírálásában, ki léphet be Magyarország területére. És nem, pontosan, hogy nem "azt a pár szerencsétlent", akiket például a felelőtlen politikával maga nyakába szakított Németország, majd teherelosztásként tovább kívánt taszítani, hanem akik a magyar államhatárnál, a magyar államtól kértek - és az elbírálás után kaptak - menekültstátuszt. Ennek ez a menete.


"Amúgy mi a véleményed arról, hogy az összes fideszes EP képviselő megszavazta a migrációt segítő civil szervezetek támogatását?"

- Nem vagyok fideszes képviselő, és nincs ebben semmi kötődésem. Akármilyen meglepő is, továbbra is gyakorlatias személy vagyok - ezt kellene elsajátítani többeknek is, a pártszínekből felépített világot túllépve.

2018. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

"hajlandó vagy bocsánatot kérni tehát tőlem?"

Mit kellene megbocsátanod nekem? Soha nem bántottalak sem téged, sem mást. Nem értünk egyet -a legutóbbi válaszoddal sem-, de nem gondolom, hogy ezért akár csak elnézést is kellene kérnem, főleg nem bocsánatot.

Természetesen nem jártam a határnál, de tudok olvasni a kormányinfóból is. Ahol többszáz ember várakozik belépésre és naponta 15-öt engednek be, ott nem nehéz kiszámolni, hogy mennyi ideig kell várakozni.

2018. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!