Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a határontúli magyar állampolgárok egyéni jelöltekre is szavazhatnának a magyar országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés
Kicsit féloldalasnak érzem, hogy a határontúli magyar állampolgárok csak pártlistákra szavazhatnak. Csík, Gyergyó vagy éppen Kalotaszeg (stb.) magyarjai miért ne küldhetnének egy-egy képviselőt a magyar országgyűlésbe? Néprajzi tájak vagy éppen a régi vármegyék alapján is ki lehetne jelölni a választóköröket. Így a magyar országgyűlés ténylegesen az összmagyarságot reprezentálná.

2018. márc. 9. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A magánvéleményedhez jogod van. Mint mindenkinek. Én továbbra is másként látom...
2018. márc. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

" És miért is szavazhasson egy olyan ember aki semmit nem érez abból hogy milyen az országban élni? Nem ide adózik, gyereke nem itt jár iskolába, nem itt dolgozik, nem az itteni kórházakban látják el stbstb. Most ezért lehet le leszek pontozva, de örülnék ha hallanék komoly érveket, nem csak a nagymagyarkodást."


Talán mert legtöbbnek élnek magyarországon családtagjai, rokonai vagy barátai és jót akar nekik? Vagy mert a településük községeik kapnak támogatást a magyar államtól (magyar tanítasi nyelvű iskolák stb)

2018. márc. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

#12: Majd az itt élő családtag, rokon, barát eldönti hogy neki mi a jó, és elmegy szavazni, ha akar.


A második pont meg tipikus példája annak, hogy csak kivesznek a közösből, a közpénzből ők is részesülnek, ellenben befizetni az égvilágon semmit nem fizetnek ide. (Ezért nem haragszok rájuk, természetes hogy kapnak valamennyi támogatást, de amíg kötelezettségeik nincsenek az ország fele, csak kapják a pénzt, addig ne akarjanak jogot sem ahhoz, hogy beleszólhassanak abba, hogy ki vezesse ezt az országot.) Ennél még egy közmunkán/segélyen tengődő is többet rak a közösbe, mert ha vesz valamit a boltban, azon már rajta van az áfa. Le lehet hazaárulózni, ahogy a fideszesek szoktak mindenkit, aki nem ért velük egyet valamiben, de ez a helyzet.

2018. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Baromság lenne!

Már az is elég nagy baromság, hogy a kint élők is elmehetnek szavazni és így befolyásolni az itthon élők életét. Ők szavazzanak a saját országuk választásain, úgy értem, ott ahol élnek.

Szerintem, egy csomóan úgyis poénból szavaznak majd valakire, aztán meg a világ másik felén röhög majd, hogy mekkora szemétkupacba lökhette az országot.

Szép dolog, mondhatom!

2018. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
Továbbra sem tudom megértei, hogy miért szavazhatnak (bármilyen módon) olyan emberek, akiknek egy része még életében nem járt Magyarországon. Mégis mi köze van ehhez az országhoz? Az ük-ük valakije magyar? Ki nem sz*rja le? Ezzel az erővel akkor én a valamikori Osztrák-Magyar Monarchia területén élek, szavazni akarok Ausztriában is...
2018. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a magyar társadalom egyik fő hibája, hogy a jobb- és a baloldal is kettős mércével mér.


A határon túli magyarok, attól a pillanattól kezdve, hogy az Országgyűlés (3 ellenszavazat és 5 tartózkodás mellett) szinte egyöntetűen megszavazta nekik a magyar állampolgárságot, TELJES JOGÚ ÉS EGYENLŐ MAGYAR ÁLLAMPOLGÁROK.


Valaki vagy magyar állampolgár, vagy nem az. De NINCS MÁSODRANGÚ ÁLLAMPOLGÁR, legalábbis nem kellene, hogy legyen.


Az állampárt ott hibázik, hogy egyes határon túli magyaroknak könnyített szavazati jogot ad más határon túli magyarokhoz képest: fel nem foghatom, hogy a diaszpóra miért csak követségen szavazhat, miközben a honosítottak levélben is?!


Az ellenzék egy része viszont a kettős mércére kettős mércével válaszol, és ez legalább olyan visszataszító: elvennék a határon túli magyar állampolgárok EGY RÉSZÉNEK szavazati jogát, csak azért, mert nem tetszik nekik, hogy azok hova szoktak szavazni. Ez röhej!


Én sem állhatom a Fideszt, de tudom, hogy nem a határon túliak 0,05%-nyi szavazata tartja őket hatalomban, hanem a 99,5%-nyi szavazati erővel bíró anyaországi birkák.


Számomra egy kolozsvári magyar és egy londoni magyar között NINCS KÜLÖNBSÉG.


Egyik sem itt él, egyik sem itt költi a pénzét, egyik sem ide adózik, egyik sem az itteni munkaerőpiacon dolgozik.


Tehát a kolozsvári és a londoni illetőségű magyar állampolgárok AZONOS JOGOKAT ÉRDEMELNEK. Vagy mindkettő szavazhasson levélben, vagy egyik sem. Romániában is van követség, főkonzulátus, konzulátus.


Az viszont visszataszító baromság, hogy különbséget tegyünk külhoni magyar állampolgárok között, aszerint, hogy melyik a honosított és melyik nem. Erről azelőtt kellett volna gondolkodni, mielőtt az állampolgárságot megszavazták nekik. De MÁSODRENDŰ ÁLLAMPOLGÁRSÁG NINCS és NEM IS LEHET egy normális demokráciában, mint ahogy kiváltságaik sem lehetnek a többi, határokon túl élő magyar állampolgárral szemben.


Fantasztikus, hogy a magyar közéletben a ló egyik oldaláról mindig a másikra lendülünk át, csak épp a nyeregbe nem talál bele senki: a normalitás középútját járni egyik oldalnak sem jut eszébe...

2018. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A határon túli választókerületekre is ugyanez igaz: lesznek, vagy sem, de csak AZ ÁLLAMPOLGÁROK EGYENLŐSÉGÉNEK ELVE MENTÉN lehet őket létrehozni: azaz, ha lennének erdélyi választókörzetek, akkor lenniük kellene kanadai, ausztrál, nyugat-európai választókerületeknek is.


Sok ország van, amelynek választási rendszere leképezi a földgömb egészét, és a nagykövetségek vagy konzulátusok szerint külhoni választókerületeket is meghatároznak. De olyan NINCS ÉS NEM IS LEHET, hogy a honosítottaknak csinálnak választókerületeket, a diaszpórának viszont nem.


A másik fontos technikai szempont, hogy ha csinálnak választókerületeket a határokon kívül is, akkor objektív okokból megszűnik a levélszavazás lehetősége (nagyon helyesen, szerintem), mert akkor csak a konzulátusok szerint lehet kialakítani a körzeteket, és a konzulátusokon kell leszavazni.


Ez egy döntés kérdése, legyen-e vagy sem, de itt sem szabadna különbséget tenni külhoni állampolgárok között.


Bármilyen döntés csak akkor lehet legitim, ha AZ ÁLLAMPOLGÁROK TELJES EGYENLŐSÉGÉNEK elvén alapul.

2018. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!