Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most kik is az agymosottak?

Most kik is az agymosottak?

Figyelt kérdés

Először is le kell szögeznem, hogy nem veszek a magyar politikai életben részt, de követem mivel élnek Magyarországon rokonaim, barátaim. Fideszes sem vagyok, bár a következőből néhányan biztos ezt vonják le.


Volt pár esetem olyan ismerősökkel, akik sokat siránkoznak a jelenlegi rendszer miatt. Meg is értem az álláspontjukat. Viszont amikor közösségi oldalon rávilágítok egy hazugságra, nem képesek elfogadni a tévedést.


A legutóbbi eset:

FB-poszt arról hogy a Fidesz eltörölte a vizitdíjat, hogy most ennyire drága lehessen egy normális ellátás.

Megjegyeztem, hogy ok, hogy most olyan a helyzet amilyen, de a vizitdíjat a Gyurcsány törölte el, mivel a nép leszavazta. Még emlékszem rá, akkor Magyarországon éltem még, talán szavaztam is róla, nem emlékeszem.


Persze a válasz egyből az, hogy ez a lényeg félremagyarázása.


A másik esetben egy ismerős összahsonlítást osztott hogy az pich olcsó változata németeknél fele annyi mint nálunk az igazi téli. (mellesleg nálunk is)

Amikor ezt közöltem, jött persze a szokásos szöveg hogy nem ez a lényeg, meg minek oszt valaki kintről észt. Itt pl. az ember annyira felhergelte magát, hogy le is tiltott.


Most az emberek ennyire agymosottak, vagy mi ez? Ezzel nem tudok mit kezdeni.

Lassan olyannak akit egyébként korábbról tisztlek, nem kommentálom a dolgait, csak végighallgatom és hümmögök rá, mert ki tudja kivel megy bele az ember ilyen vitába...


2018. márc. 31. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Bruttó minimálbér 138 000 huf

nettó minimálbér 86 450 huf

különbözet 51 500 huf


Eközben a 2017. szeptemberi „hivatalos” statisztikai átlagárak:


13201 Fehér kenyér, kg, 284 Ft

13202 Házi jellegű kenyér, kg, 342 Ft

13206 Félbarna kenyér, kg, 237 Ft


51 500 huf 181 kg kenyér ezt adod az államnak

86 450 huf 304 kg kenyér ezt hagyja meg neked az állam a munkádért


Számolgasd ide akkor a fizetésedet kérlek és győzz meg róla milyen jó itt élni.

(ha nem magánorvoshoz mész amire amúgy sincs pénzed esélyesebb hogy koporsóban landolsz mint eljuss pl ct re)

2018. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

6#

"Külföldről könnyű így gondolkozni. De ha itt élnél, ennyi fizetésből, ilyen árak mellet egyből máshogy látnád."


Miért, mit látok, és hogy? Tudom mi a magyar realitás, a szüleim, feleségem szülei ott élnek.

Tudom hogy mi minden sz..r, nem ezt vitattam, hanem egy városi legendát.


Szerintem nem értetted a kérdést.

2018. márc. 31. 22:54
 13/19 A kérdező kommentje:

"Az tényleg jó kérdés, hogy Németországból vajon mennyire gerinces fideszesnek lenni?"


Na pont erre az agymosottságra gondoltam. Ott van a szövegben hogy NEM vagyok fideszes. Még 2002-ben még ellenük is szavaztam. Azóta meg nem, mert nem érdekel egyik banda sem. Néha egyik másik szimpatikusabb, de hamar lerombolják.


Egyébként honnan veszed hogy németországban élek? Nem írtam sehol. Lehetne Kazahsztán is.

2018. márc. 31. 22:58
 14/19 A kérdező kommentje:
11# Ki írt arról, hogy milyen jó Magyarországon élni? Megtennéd, hogy idézed a szövegemből?
2018. márc. 31. 23:00
 15/19 anonim ***** válasza:
A fidesz csak jó, mert adott 1 kg krumplit és a 18 ezer milliárdból húzott fel egy csomó stadiont a kibazott csőcseléknek, meg orbán lányát befedezték, igaz nem olcsón....
2018. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Attól tartok, lassan mindenki, akit foglalkoztat a politika.
2018. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én azért mentem tűzoltónak mert az akkori kormány garantálta a korengedményt.De ez a getci eltörölte. Húzza ki orbán a vizihullát ami foszlik....
2018. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Viktor hullámát inkább a vízben hagynám.
2018. ápr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Agymosott az összes. Csak a gyűlölet élteti őket, amit a ballib média ültett el beléjük
2018. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!