Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most kik is az agymosottak?

Most kik is az agymosottak?

Figyelt kérdés

Először is le kell szögeznem, hogy nem veszek a magyar politikai életben részt, de követem mivel élnek Magyarországon rokonaim, barátaim. Fideszes sem vagyok, bár a következőből néhányan biztos ezt vonják le.


Volt pár esetem olyan ismerősökkel, akik sokat siránkoznak a jelenlegi rendszer miatt. Meg is értem az álláspontjukat. Viszont amikor közösségi oldalon rávilágítok egy hazugságra, nem képesek elfogadni a tévedést.


A legutóbbi eset:

FB-poszt arról hogy a Fidesz eltörölte a vizitdíjat, hogy most ennyire drága lehessen egy normális ellátás.

Megjegyeztem, hogy ok, hogy most olyan a helyzet amilyen, de a vizitdíjat a Gyurcsány törölte el, mivel a nép leszavazta. Még emlékszem rá, akkor Magyarországon éltem még, talán szavaztam is róla, nem emlékeszem.


Persze a válasz egyből az, hogy ez a lényeg félremagyarázása.


A másik esetben egy ismerős összahsonlítást osztott hogy az pich olcsó változata németeknél fele annyi mint nálunk az igazi téli. (mellesleg nálunk is)

Amikor ezt közöltem, jött persze a szokásos szöveg hogy nem ez a lényeg, meg minek oszt valaki kintről észt. Itt pl. az ember annyira felhergelte magát, hogy le is tiltott.


Most az emberek ennyire agymosottak, vagy mi ez? Ezzel nem tudok mit kezdeni.

Lassan olyannak akit egyébként korábbról tisztlek, nem kommentálom a dolgait, csak végighallgatom és hümmögök rá, mert ki tudja kivel megy bele az ember ilyen vitába...


2018. márc. 31. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem gyere haza és tapasztald meg a csodálatos Magyarország áldásos vívmányait te magad.
2018. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

"FB-poszt arról hogy a Fidesz eltörölte a vizitdíjat, hogy most ennyire drága lehessen egy normális ellátás.

Megjegyeztem, hogy ok, hogy most olyan a helyzet amilyen, de a vizitdíjat a Gyurcsány törölte el, mivel a nép leszavazta. Még emlékszem rá, akkor Magyarországon éltem még, talán szavaztam is róla, nem emlékeszem."


Nem kéne ezt is a Gyurcsányra kenni. A népszavazást a Fidesz kezdeményezte, ugyanis akkor még demokrácia volt az országban, és kezdeményezhettek népszavazást ellenzékiek is.

2018. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

"...meg minek oszt valaki kintről észt."


Az tényleg jó kérdés, hogy Németországból vajon mennyire gerinces fideszesnek lenni?

2018. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Vizitdíj csak csepp a tengerbe. Mégha lenne is, minimálisan járulna hozzá az egészségügyhöz. Csupán annyit érnek el vele, hogy a szegényebbek kevésbé mennek orvoshoz.


Amúgy meg mi az a Pich? Mindegy is, nemrég pont ilyen összehasonlítós képet láttam. Csak a bökkenő annyi, hogy Kinder tejszeletet hasonlítottak valami noname termékkel. Így jó, hogy olcsóbb a német. (megjegyzem valóban olcsóbb lenne, de nincs akkora különbség)

2018. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Igaza van az elsőnek. Te két jelentéktelen dolog miatt nevezett agymosottnak az embereket, nem a valós problémák meghamisítása miatt. Ha vannak itthon rokonaid, barátid és ők NEM Fideszesek, akkor kérdezd meg az ő véleményüket az itthoni helyzetről.
2018. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Külföldről könnyű így gondolkozni. De ha itt élnél, ennyi fizetésből,ilyen árak mellet egyből máshogy látnád.
2018. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2018. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Most kik is az agymosottak?"


Mindenki, aki feltétel nélkül követ vagy zsigerből elutasít egy pártot.

2018. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy hívők és nem racionálisak. Túlságosan szimpatizálnak már egyes pártokkal és a jót látják a rosszat meg megmagyarázzák maguknak valahogy. A valóságot a fejükben élő ideához igazítják és nem pedig a valóság alapján alakítják ki a képet az adott pártról. Ez igaz más párt szavazókra is.
2018. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Agymosottak minden párt fanatikus rajongói között vannak.
2018. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!