Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz 2/3 lett 2018-ban. Ti...

Fidesz 2/3 lett 2018-ban. Ti is itthagyjátok az országot?

Figyelt kérdés

2018-ban nyert a Fidesz 2/3-al (valószínűleg). Nem hiszem, hogy ezek után leválthatóak lesznek, mert minden közmédia a birtokukban van és az összes tanulatlan ember rájuk szavaz, a választási rendszer nem fair stb. ez így esélytelen...


Én 23 évesen végzett mérnökként elhagyom az országot, mert itt nincs jövőm, mostmár világos.


Kíváncsi vagyok rá, hogy hányan vagyunk ezzel még így.


Szerintetek erkölcsileg helyes itthagyni a hazánkat ilyen esetben?



2018. ápr. 9. 00:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
36%

Más országban sem lesz könnyebb megteremteni a házra valót.


Rengeteg ismerősöm van kint, és de, könnyebb. Mert azóta a legjobb barátnőmnek másfél millió félretett pénze van, a másik ismerős itthon tervez építkezni, a harmadik meg autót vett.


Szép a hazaszeretet, ezzel egyet is értek. Nagyon sokáig úgy gondolkoztam mint te, még el nem kezdtem dolgozni és rá nem jöttem, hogy baromira nem jövök ki 149ezer forintból.

2018. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
75%
^ jó vicc. Minimálbérel itt külföldön sem mennek semmire az emberek. ;)
2018. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
87%

Most keresel ennyit, mert egy 22 éves pályakezdő vagy. Lenne az több is, de látom nem bírod kivárni.


A szép dolog a hazaszeretet kezdetű mondatra vártam. Ez nem jobboldali mentalitás. Annál kicsit keményebb alapjai vannak a jobboldaliságnak, mint hogy valaki utálja a cigányokat. Szerintem mondjuk ki, te egy opportunista ember vagy, aki próbálja valahogy racionalizálni a kényelmességét.


Most én meg mondjam azt, hogy nekem meg az egyik ismerősöm évek óta kint él Németországban és ő meg nem jut egyről a kettőre? Most komolyan mesedélutánt tartunk és mindenki mesél az ismerőseiről? Így soha nem kerül pont az ügy végére, hogy jobbikos embernek illendő-e külföldre távoznia. Mindenre van példa és mindennek az ellenkezőjére is.


Az első hozzászólásomban írtam: ha beteg lesz a feleséged őt is dobod? Ha nem tetszik az ország állapota inkább elhagyod? Ez itt a lakhelyed vagy a hazád? Ha elmész akkor te nem jobbikos vagy, hanem jobbik szavazó. Van köztük egy kis különbség.


Elég sok mindent írtam amúgy, a fegyvertartásról, a közbiztonságról, a tájékozódásról. Remélem legalább az ajánlott csatornákba belenézel.

2018. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
92%
Nincs az a politikai, anyagi helyzet, ami miatt itt hagynám a családomat és a barátaimat. Amikor már senki nem lesz körülötted, aki számítana, rájössz, hogy a jó fizu nem minden.
2018. ápr. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
29%

lollypop, Én vagyok a "fiatal Jobbikos, aki szembeköpi Magát minden reggel“.

Ezt honnan sz*ptad ki Magadbóö, hogy én Jobbikos vagyok? Szerinted 15 évesen a Politika az életem? Mindegyik rossz, egyiket sem különösebben kedvelem.

Eléggé sz*nalmasnak tartom, hogy megpróbálod kitalálni az egész életemet úgy, hogy nem is ismersz. Megszokhattam volna már, ilyenek a magyarok.

Nem azért megyek ki külföldre, mert nem a Jobbik nyert, hanem azért, hogy ne azon stresszeljek minden egyes nap, hogy "Ma hány dolgozat is lesz, ma hányra is érek haza?". Nem az, Én megtanulom a tanamyagot, de most biztos azt hiszed túlzok, de egyszerüen élhetetlen ez az oktatási rendszer, és ezt csak az tudja, aki ebben benne él.

Ez csak az egyik oka annak, hogy külföldre költözöm, egyébmást mondhatnék még, de nem rabolom az idödet.

Egyébként sok ilyenröl hallottam, hogy valaki azért szidja a külföldet, mert Neki nem jött össze a kiköltözés. Nem tudom, hogy te ilyen vagy-e.

2018. ápr. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
29%

Ja.. a hanyatló nyugat már megint..:D

A legtöbben mégis oda mennek, vajon miért? Ha nyugaton olyan rossz lenen élni, akkor tömegesen vándorolnának át a szuper hazafias keletre.. Nem értem hogy lehet ekkora hülyeséget kitalálni.::D

2018. ápr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
38%

lollypop, én 27 leszek,és szociális szférában dolgozom, bentlakásos intézményben sérült gyerekeket ápolok. 4 műszakkal kapom meg a 149 ezret. Mondjuk a műszakok a legkevesebbek, azt is tudtam, hogy ilyen szakkal nem leszek milliomos. Nem is ez a célom, de az igen, hogy ne túléljek, hanem éljek.

Hivatást választottam, nem munkát, lehet, hogy hülye vagyok.:)

Nem véletlen, hogy rengeteg ápoló/gondozó megy ki.

Na most ugye én egyedül élek, albérletben, gondolom érthető, hogy 30hoz közelebb nem anyámékkal, és nem másokkal egy szobát bérelve akarok élni. Az én lakásom jó áron volt, de ha innen mennem kell nem tudom mi lenne, gondolom tudod, milyen árakon vannak lakások manapság. A 149 kevés, ha 80 meg 100 plusz rezsikért adnak ki kis garzont is, és nem csak Budapestről beszélek. Kis városban élek.

Tehát, hogyan alapozzak meg bármit is? Most nem kötekedés, tényleg érdekel, hogy milyen ötleteket tudtok. Válthatok valami más munkára, ahol több a fizu, de nem szeretem. Lesz pénzem, de nem fogom szeretni. Vagy "nyomoroghatok", de örülhetek, hogy abban dolgozom amit szeretek.

Én nem örökre akarok kimenni külföldre, de addig igén, még valami meg nem tudok alapozni.

Persze abban igazad van, hogy ez nem biztos, hogy sikerülhet kint, de amíg van rá esély, addig megpróbálnám.

2018. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
71%
#55 Szerintem meg nem te vagy az, hanem a 43-as válaszoló, aki magára is ismert és akivel már folytatunk egy beszélgetést. Ezt a pökhendi kamasztempót otthon anyádnak nyomjad ne nekem. Ha nem érdekel a politika akkor meg hagyd szépen a nagyokat beszélgetni és játssz inkább egy lövöldözős játékkal.
2018. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
79%

#57 Először is köszönöm a tisztességes hangnemet. Beszélgetni jöttem ide nem pedig egymást lehülyézni, ahogyan azt egyesek teszik.


Nehezen tudok bármit is mondani a történetedre, mert én is érzem ezt a bőrömön. Nekem is jobb volna több pénz és a családi védőháló nélkül kilátástalan volna a helyzetem.


A kérdésed logikus, a kritika után javaslatot is szeretne hallani az ember. Erre viszont én képtelen vagyok, mert nem ismerlek és amúgy sem értek mindenhez. Nem tudom neked megmondani, hogy ezt és ezt tedd. Hogy egy hasonlattal éljek, egy beteg embert én nem tudok meggyógyítani, csak felvilágosítom, hogy a homeopátia nem megoldás. A kifakadása érthető, hogy de akkor adjak megoldást, de tőlem nem elvárható.

Csak annyit tudok mondani, amit már korábban is írtam:


- Rengetegen házasodnak körülöttem és nem Rotschildok. Egyszerű emberek egyszerű állással. Nem igaz, hogy nem lehet egyről a kettőre jutni.


- Régen se volt egyszerű lakáshoz jutni. A szocializmusban se, a Horthy-korszakban se, Mária Terézia alatt se. Ez sajnos ilyen. :/


- A te ismerőseid jól boldogulnak külföldön. Az enyémek itthon is. Most akkor hogy döntsük el kinek van igaza? Ezért kell egy másik nézőpontot behozni.


Ez a másik nézőpont pedig az, hogy valaki szereti-e ezt a helyet, felelősséget vállal-e érte, fontos-e neki a családja annyira, hogy ne csak skypeon tartsa velük a kapcsolatot. Ha kimész lehet hogy kint ragadsz, külföldön házasodsz és örökre elveszít téged az ország.


Annak örülök, hogy nem végleg akarsz kimenni. Most kérdezheted, hogy én mit örömködök egy idegen ember döntésén, de így van. :D


Fentebb a 15 éves kölyök megvádolt azzal, hogy biztos nincs elég vér a pucámban a külföldhöz. Pont az ellenkezője igaz: úgy érezném hogy a könnyebb utat választanám azzal, hogy nem itt akarok előrébb jutni. Ma már semmi kihívás nincs ebben, annyira sokan csinálják, hogy elveszítette a dicsőség jellegét. Ez nem presztízs, ettől nem vagy különb, ez annyira semmit nem jelent. Csak az nem megy ki külföldre, aki nem akar, nem pedig aki "kevés" ehhez. Van bennem egyfajta dac, hogy csak azért se megyek el innen, mert nekem jogom van az itteni boldog élethez. Ez nekem jár és kapják be, megmutatom, nem hagyom magam innen elüldözni.


Engem is érdekel a pénz, ezért én szakmát váltottam és néhány álmomról lemondtam. Majd álmodok újat. Nem kell ragaszkodnom ahhoz, amit 18 évesen elképzeltem.

2018. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
5%
Dönts, ahogy neked jó, de undorító, hogy letudatlanozol mindenkit, aki nem úgy gondolkodik, mint te.
2018. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!