Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz kétharmad?!

Fidesz kétharmad?!

Figyelt kérdés

Minden választópolgártól kérdezném, fideszestől, ellenzékitől, nem szavazótól, fiataloktól, idősöktől. Mindenkitől.


Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi kormányt kétharmados többséggel, azaz alkotmánymódosító (alaptörvény) jogokkal felruházni, hova fog vezetni? Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi ellenzék, minden más véleményen lévő, minden kritikus hang el lesz hallgattatva, lehetetlenítve?

Tisztában vagytok, hogy hova fog ez vezetni?


Lehet persze vitatkozni az ellenzék bukásáról, ki miatt, miért, de most nem ez a kérdés lényege. A szavazás eredményéből tökéletesen láthatjuk, hogy a médiabirodalom kiépítése, a megfélemlítés micsoda eredményt hozott. És ehhez még egy választási programot sem kellett készíteni. Még egy listát sem kellett összeállítani az eddigi "eredményekről", vagy legalább valami ígéretet, hogy a következő 4 évben mit is akarnak csinálni. Elég volt a végén bedobni 10k Ft-os Bözsi utalványt és 12k Ft-ot jóváírni a gázszámlán. Mindezek után, ha ennyi elég volt, mit gondoltok, az Alkotmány (Alaptörvény) módosításai hova fognak vezetni?

Úgy hiszem, még a leghűbb fideszes is beláthatja, hogy egy demokratikus jogállamban szükség van ellenzékre, egy kritikus oldalra, ami nem engedi, hogy diktatúra alakulhasson ki. A következő 4 évben ennek vége, főleg ha csak O.V. március 15-i mondatára gondolok: "elégtételt veszünk...".

Ha valamikor a jövőben a mostani Fidesz szavazók valami oknál fogva elpártoltok a pártotoktól, akkor fogjátok csak igazán látni, hogy mi lett ennek a 3 ciklus, de főleg a 2018-2022-es következménye.

Személy szerint nem akarok egy Erdogan-féle Törökországban, vagy Putyin-féle Oroszországban élni. Ők addig uralkodnak ott, amíg meg nem halnak...


Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk...


Szebb jövőt mindenkinek!



2018. ápr. 9. 02:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
69%

Azt se èrtem, hogy miért bàntjàk a külföldieket meg h semmi közük az ottani politikàhoz mit akarnak. Hàt elmondanàm külföldi magyarkènt, hogy sajnàlom, hogy akik most itt szidnak minket, nem jàrtak a mi hatàrközeli vàroskàinkban pl 2015-ben.

Egy nyugodt, tiszta kisvàrosban èlek. Amikor megindult a migràns àradat, ott tanyàztak hònapokig az addig tiszta parkjainkban, bűzlött az egèsz vàros tőlük, szemeteltek ordibàltak, a padokra odaszartak, ahol előtte csalàdok a gyerekeikkel szeretteo kiülni. A jàtszòtèren a homokozòt is teleszartàk, pisàltàk ìgy a gyerekeknek se volt màr hol jàtszani. A nők utàn kiabàltak az utcàn. Èn egyik este, sötètben egyedül mentem haza valahonnan ès jöttek utànam, kiabàltàk angolul hogy gyere ide megb...unk! Szerencsèm volt, hogy csak a pofàjuk jàrt, de nem mindenki jàrt ilyen jòl! Sorolhatnàm mèg òràkig miket csinàltak. Ès beìrjàk itt sokan, hogy milyen hülyèk vagyunk hogy azt hisszük a mi kis hülye falvainkba akarnak letelepedni ès ezèrt fèltjük a fenekünket! Hàt nem tudom màs mit èrzett volna ha hònapokig ìgy kellett volna èlnie, mert tènyleg rengeteg dolgot le se ìrtam mik voltak ott....

2018. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
32%
Várj...akkor most nem értem...te a határon túl élsz, ahol ugye megszálltak a migránsok (mondhatjuk ezt múlt időben, mert te is abban mondtad). Ezen tapasztalatból élsz tovább odakinn és szavazol Magyarország politikájába, hogy majd Magyarország ne engedje be Magyarországra a migránsokat.... Áthondoltad-e te azt, hogy te ezen mit is nyersz majd a határon túlról?
2018. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
30%

Nekem ne pofázzon demokráciáról az, aki nyilas köszöntést használ.

Egyébként a rendszerváltás óta ez a negyedik kormány, amely kétharmados többséggel kapott mandátumot. Nem most lesz világvége tőle.

2018. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
63%
Pèldàul azt nyerem vele, mivel a hatàrhoz nagyon közel lakok, hogy nem ezen az ùtvonalon mennek majd keresztül!! Tehàt, ha Magyarorszàgra nem lèphetnek be akkor nem lesznek nàlunk se, ezen mi nem èrthető???
2018. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
63%
És remek èszrevètel, hogy mùlt időben beszèlek ròluk, azt szeretnèm, hogy maradjon is ìgy, ebből kifolyòlag megint csak èrthető, hogy mièrt szavaztam a FIDESZre
2018. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
16%
Te, figyelj... Akkor miért nem költözöl inkább ide? Úgy még nagyobb biztonságban leszel, jobban fogsz élni. (Ezt most nem iróniából írom) De komolyan érdekel, miért nem költöztök ide, ha a határon túl nagyon rossz, ebben az országban pedig jobb a helyzet.
2018. ápr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 Szerencsi Viktória ***** válasza:
59%

Te komolyan azt hiszed, hogy azért nem jönnek a migránsok, mert Orbán elkergette őket?? Merthogy nem tudnának átjönni, ha akarnának?

Ezért szavaztál onnan a határon túlról a fideszre?

Úristen, nem csak itt Magyarországon van teljes sötétség a fejekben...


Mégegyszer és utoljára: VÉGE a menekültválságnak, akkor, 2015-ben megindultak (most azon el lehet vitatkozni, miért, de nincs már értelme) de az AKKOR volt!

Már régen visszaállt a bevándorlási szint a válság előttire. Persze, lehetnek még a jövőben is hullámok, de nehogy azt hidd már te szerencsétlen, hogy orbán csirkedrótja állítja meg őket!

Ennek ellenére szóba sem került az ellenzéknél sem, hogy lebontsák a kerítést! Ez ORDAS NAGY HAZUGSÁG a kormány részéről. (Nem az egyetlen...) De ennek az igazi oka nem a jelenleg nem létező "migránsveszély", hanem hogy a hozzád hasonló "egyszerű" embereknek szüksége van erre a hamis "biztonságérzetre". Az arra fogékony agyakba "beégetettt" propagandát nagyon nehéz, szinte lehetetlen kitörölni. (ld. még Soros és Gyurcsány)

Én sem próbálkozom már régóta ilyesmivel az egyszerű gondolkodású ismerőseim között sem, nincs értelme. Most is azért írom csak, mert kikívánkozott belőlem, amikor látom, hogy a határon túlról akarják eldönteni ÖNÖS VALÓS VAGY VÉLT rövidtávú ÉRDEKBŐL a MI hosszútávú jövőnket. Elhiszem, hogy nem egyszerű ott az élet, de dögöljön meg a szomszéd tehene is?? Egyébként meg nyugodtan át lehet költözni. Én is átköltözök. Ausztriába. Elegem van a saját népem birkább feléből...

2018. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
60%

Na pont ezèrt nem költözök oda mert a "magyar magyarok" ennyire utàljàk egymàst, felènk nem ez a divat, mint ott, hogy ùgy alàzzàtok egymàst ahogy nem szègyen!

Azèrt kicsit örülök is h nem oda születtem, ès most hogy làtom itt hogy beszèltek egymàssal meg velem azt kell mondjam màr ezèrt is megèrte Orbànra szavaznom h forrjatok, dühöngjetek, hergeljètek egymàst mègjobban xDDD Mindig is erről voltatok hìresek. Mindegy ki lesz a kormànyfő ti egymàs NEM segìtèse miatt se fogtok soha jobban èlni. Tele negatìv emberrel. Kìvànkozik oda a fene! :D na puszika!

Tisztelettel: Èn a szerencsètlen :DDD

2018. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
37%

Látod (nem, nem látod) kedves utolsó, hogy mi itt a baj? Az egymásnak úszítottság. Ezt bizony Viktor királyod indította el. Mindig is volt hőzöngés, de most gyakorlatilag mindenki gyanús, mindenki ballibsi meg sorosbérenc, aki nem mindenben érz egyet.

Tudod, a FIDESZ csinálhatna ezt jól is! Kevesebb korrupcióval, az uram-bátyám világ végével. Okos dolog, hogy segíteni akarja a magyarok gyerekvállalási kedvét és feltételeit, de az nem, hogy ezek az intézkedései mennyire kirekesztőek az egy-két gyerekesekkel. Egy gyerek is gyerek, tudniillik. És ha valaki ennyit szeretne, mert ő a minőségben látja a lényeget, akkor ne kapjon megvetést... De kap!

Nem beszélve arról, hogy jóformán örülnek a kiköltözött fiataloknak. Ez okozta a gazdasági fellendülést, de ugyanez az oka a gyerekvállalási kedv csökkenésének is!

Klisé, de igaz, hogy az oktatás totálisan le lett építve! A legjövedelmezőbb befektetés egy nemzet esetében pedig az oktatás! A kevesebb gyerek ellenére is komoly minőségi romlás lett, és ez az elmúlt 8 év! Hogy lehet, hogy ez senkit nem aggaszt?

Az a rosszindulat és egymásnak esés pontosan a nemzeti érzelmeink elferdítéséből fakad. Ugyanis itt nem lehetsz árpádsávos pólót hordó cigány, vagy nemzeti érzelmű meleg, esetleg a hazájában dolgozni vágyó, karrierista nő. Sőt, elfogadó sem lehetsz velük szemben, mert akkor ballibsi vagy, sorosbérenc. Én nem szívesen élek ilyen emberek között. És szerintem nézz csak magadba mélyen....pontosan az a rosszindulatú magyar vagy, "akik miatt" nem jössz ide lakni -és aki miatt most sokan ep fognak még innen menni. Az asztalra semmit nem teszel, de elvárni elvárod, hogy feltétel nélkül elfogadjanak téged, és még büszke is vagy rá, hogy te ezt így gondolod.

2018. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
64%

Szépen leìrtad, akkor is ha magam ellen beszèlek, köszönöm, hogy ilyen vàlasztèkosan, ès èrtelmes ember mòdjàra tetted.

"Viktor kiràlyomnak" pedig azt is köszönhetem, hogy külföldön vagyok! Mert lehet ezt pozitìvan is nèzni. Nem uniòs orszàgban èltem előtte ès neki köszönhetem az uniòs ùtlevelem amivel ki tudtam jönni, kihozhattam az egèsz csalàdom ès egy jobb jövőt biztosìthatok szàmukra. Tudod, itt is sok magyar van ès sajnos de ők az egyetlenek akik nem segìtenek egymàsnak. Plàne nem csupàn jòindulatbòl. Vàrjàk èrte kamatostól a jussukat. Sok különböző nemzet èl itt, ès mind azt kèrdezgeti a magyarok mièrt ilyen furàk? Ilyenkor nem is tudom mit mondjak nekik èn ki vagyok? Magyar v inkàbb mondjam honnan jöttem? Ez a szomorú.

Nem Orbàn a hibàs azèrt hogy külföldön vagyok. Bàrki lenne hatalmon nem lenne nagy vàltozàs az orszàgban. Csak ez miatt nem èrtem, akik itt győzködik egymàst meg lehülyèzzèk h FIDESZES. Mintha legalabbis nem tudom milyen megvàltàs jönne az orszàgotokra ha màs irànyìtja. Ott van, Gyurcsànykànak is volt lehetősège. Valamièrt gyorsan le lett vàltva. De nekem mindegy is. Èn Orbàn pàrti vagyok, mindenkinek szive joga eldönteni h kire ès MIÈRT szavaz. Mert nyilvàn nem ugyanazok az elvàràsaink se...

2018. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!