Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz kétharmad?!

Fidesz kétharmad?!

Figyelt kérdés

Minden választópolgártól kérdezném, fideszestől, ellenzékitől, nem szavazótól, fiataloktól, idősöktől. Mindenkitől.


Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi kormányt kétharmados többséggel, azaz alkotmánymódosító (alaptörvény) jogokkal felruházni, hova fog vezetni? Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi ellenzék, minden más véleményen lévő, minden kritikus hang el lesz hallgattatva, lehetetlenítve?

Tisztában vagytok, hogy hova fog ez vezetni?


Lehet persze vitatkozni az ellenzék bukásáról, ki miatt, miért, de most nem ez a kérdés lényege. A szavazás eredményéből tökéletesen láthatjuk, hogy a médiabirodalom kiépítése, a megfélemlítés micsoda eredményt hozott. És ehhez még egy választási programot sem kellett készíteni. Még egy listát sem kellett összeállítani az eddigi "eredményekről", vagy legalább valami ígéretet, hogy a következő 4 évben mit is akarnak csinálni. Elég volt a végén bedobni 10k Ft-os Bözsi utalványt és 12k Ft-ot jóváírni a gázszámlán. Mindezek után, ha ennyi elég volt, mit gondoltok, az Alkotmány (Alaptörvény) módosításai hova fognak vezetni?

Úgy hiszem, még a leghűbb fideszes is beláthatja, hogy egy demokratikus jogállamban szükség van ellenzékre, egy kritikus oldalra, ami nem engedi, hogy diktatúra alakulhasson ki. A következő 4 évben ennek vége, főleg ha csak O.V. március 15-i mondatára gondolok: "elégtételt veszünk...".

Ha valamikor a jövőben a mostani Fidesz szavazók valami oknál fogva elpártoltok a pártotoktól, akkor fogjátok csak igazán látni, hogy mi lett ennek a 3 ciklus, de főleg a 2018-2022-es következménye.

Személy szerint nem akarok egy Erdogan-féle Törökországban, vagy Putyin-féle Oroszországban élni. Ők addig uralkodnak ott, amíg meg nem halnak...


Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk...


Szebb jövőt mindenkinek!



2018. ápr. 9. 02:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/120 Szerencsi Viktória ***** válasza:
65%

Nem a pártszimpátiával van baj, hanem, ha amiatt szavazol valamire, mert hazugságokkal tömték tele a fejed. Márpedig a fideszre szavazók nagy része a migránsmesék miatt szavazott...

Ez a baj.

A határon túliak szavazata egyébként normál esetben nem osztana, nem szorozna egy "rendes" választás során, de azért urambocsá' ha már nem itt élek, nem is adózok ide, nem járulok hozzá semmivel az ország működéséhez, akkor nehogymár én döntsek azok helyett is, akik viszont igen.

Ez csak gerinc kérdése. Tudom, hogy örülnek a kapott állampolgárságnak, tényleg, nem irigylem, de nem kellene VISSZAélni vele. Mégha Orbán ezt is várja el, hiszen csakis ezért, önös érdekből adta.

Ahogy a kérdező, úgy én sem szeretnék egy putyin vagy erdogan mintájú autokratikus államban élni.

Amúgy, ha orbán érdeke úgy kívánja, bizony kilép az EU-ból lelkifurdalás nélkül. Akkor lőttek az EU állampolgárságnak.

2018. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/120 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szavaztam, de a Fideszre szavaztam volna. Migránsok nem létezése esetén is.
2018. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/120 anonim ***** válasza:
32%

"Ennek ellenére szóba sem került az ellenzéknél sem, hogy lebontsák a kerítést! Ez ORDAS NAGY HAZUGSÁG a kormány részéről. "


Én konkrétan hallottam s láttam amint Gyurcsány 2015 nyarán azt mondta ingerülten: "NEM KELL A KERÍTÉS".


Persze most le nem bontatné, ha kormányra kerülne, mert azért mégis jó, ha van.... Tudod miért mondta, hogy nem kell???


Mert mindig MINDENRE nemet mondanak, amit a kormány tesz. Ész nélkül mindenre nem, nem, nem, csakazértis nem. Mindenre. Ok? Mert. csak.


Gyurcsány mit össze rendetlenkedett töketlenkedett volna a vörösiszap ügyben?

2018. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/120 anonim ***** válasza:
16%

Na basszus, megjött a 13 éves Szerencsi Viktória is okoskodni.😂


Ha már az egymásra uszítottságról beszélünk, egy találós kérdés: ki mondta az alábbiakat?


"Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban gyűlölünk titeket, mint ti minket. "

2018. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/120 anonim ***** válasza:
61%

Előző, azért az elszomorító hogy semmi másról nem szólt a kampány csak a sorosról meg migránsokról, komolyan nincsen semmi más amit a kormány 8 év alatt elért?

Egészségügy, oktatás, kivándorlás, korrupció?

Csak 4 olyan terület ami nagyságrendekkel jobban befolyásolja az életünket mint a bevándorlás, mégsem hangzik el soha egyetlen szó sem mit tett a kormány ezek érdekében

Arról pedig hogy ki gáncsolja folyamatosan a kormányzást, komolyan nincsenek emlékeid pl arról a demagóg kampányról amit a fidesz a vizitdíjnál leművelt?

2018. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/120 anonim ***** válasza:
72%
Szombaton legyetek tüntetni a választás ellen. (Operaház -> Kossuth tér)
2018. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/120 anonim ***** válasza:
Remélem az éjszaka közepén lesz, nem nappal akarják zavarni a forgalmat.
2018. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/120 anonim ***** válasza:
46%
2018. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/120 anonim ***** válasza:
Nyilván sok értelme lesz, de elgalább nem lesz fél bp közlekedése emgbénitva.
2018. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/120 anonim ***** válasza:
15%
Menjetek tüntetni sok ráérős csürhe, gyújtogassatok autókat, mint Hamburgban pár hónapja.
2018. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!