Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz kétharmad?!

Fidesz kétharmad?!

Figyelt kérdés

Minden választópolgártól kérdezném, fideszestől, ellenzékitől, nem szavazótól, fiataloktól, idősöktől. Mindenkitől.


Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi kormányt kétharmados többséggel, azaz alkotmánymódosító (alaptörvény) jogokkal felruházni, hova fog vezetni? Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi ellenzék, minden más véleményen lévő, minden kritikus hang el lesz hallgattatva, lehetetlenítve?

Tisztában vagytok, hogy hova fog ez vezetni?


Lehet persze vitatkozni az ellenzék bukásáról, ki miatt, miért, de most nem ez a kérdés lényege. A szavazás eredményéből tökéletesen láthatjuk, hogy a médiabirodalom kiépítése, a megfélemlítés micsoda eredményt hozott. És ehhez még egy választási programot sem kellett készíteni. Még egy listát sem kellett összeállítani az eddigi "eredményekről", vagy legalább valami ígéretet, hogy a következő 4 évben mit is akarnak csinálni. Elég volt a végén bedobni 10k Ft-os Bözsi utalványt és 12k Ft-ot jóváírni a gázszámlán. Mindezek után, ha ennyi elég volt, mit gondoltok, az Alkotmány (Alaptörvény) módosításai hova fognak vezetni?

Úgy hiszem, még a leghűbb fideszes is beláthatja, hogy egy demokratikus jogállamban szükség van ellenzékre, egy kritikus oldalra, ami nem engedi, hogy diktatúra alakulhasson ki. A következő 4 évben ennek vége, főleg ha csak O.V. március 15-i mondatára gondolok: "elégtételt veszünk...".

Ha valamikor a jövőben a mostani Fidesz szavazók valami oknál fogva elpártoltok a pártotoktól, akkor fogjátok csak igazán látni, hogy mi lett ennek a 3 ciklus, de főleg a 2018-2022-es következménye.

Személy szerint nem akarok egy Erdogan-féle Törökországban, vagy Putyin-féle Oroszországban élni. Ők addig uralkodnak ott, amíg meg nem halnak...


Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk...


Szebb jövőt mindenkinek!



2018. ápr. 9. 02:15
 81/120 anonim ***** válasza:
31%
érdekes, rengetegen szidják itt a kormányt, de úgy látom hogy a gyakori kérdéseket nagy átlagban olyanok használják akik bizonytalanok, birka típusok. Most majd lehet engem szidni, várom a kritizációkat, hogy én mit keresek itt?!...elárulom hogy még nem szavazhattam, és a gyakori kérdések oldalt is csak szórakozásra használom. Kiváncsi vagyok hány értelmes ember szólt eddig ehez hozzá...szeretettel várom a kommentemre a reakciókat;)szép napot: egy kormánypárti diák
2018. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/120 anonim ***** válasza:
34%
Majd anyudat meg ö..ik a migránsok meg erőszakolják, akkor kíváncsi leszek fideszes leszel e. [link]
2018. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/120 anonim ***** válasza:
14%

1. És mi a véleményetek az 1000 titokban befogadott migránsról?

2. Bal oldaliak mit akartak? (Jobbik, LMP)?

2018. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 anonim ***** válasza:
18%

(ez vótmá?)

mno.hu/belfold/valasztasi-csalasra-gyanakszik-es-ujraszamlalast-kovetel-a-jobbik-es-az-mszp-2459240#

2018. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/120 anonim ***** válasza:
78%
Kapom a lepontozást de választ nem kapok. Gyönyörű.
2018. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 anonim ***** válasza:
29%
Itt semmilyen magyarázatra sincs szükség! A választási rendszer kitűnő, Hódmezővásárhelyen ahol a "függetlenek" győztek semmi bajuk sem volt vele, sőt még a választás alatt is rendre a demokrácia győzelméről papoltak és arról hogy nagy napja ez a demokráciának. Most rájöttek, hogy szarrá verték őket ja, akkor nincs demokrácia, rossz a választás és egyébként is Putyin szavazott személyesen a Fideszre. Szerencsére nemcsak nekem, a választóknak is teli lett a hócipője velük.
2018. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/120 anonim válasza:
59%
Választási csalással könnyű kormányozni. Ez a diktatúra egyik jellemzője, és a határon túliak szavazták meg, akiknek semmi közük sincs, hogy ki van kormányon. Beszarok itt mindjárt.
2018. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:
18%
Nem, nem. Külföldön is legtöbben Jobbikra szavaztak. Ezt olvastam több helyen. Szombaton tüntetés lesz, nem tudom hánytól, Budapesten Operaháznál fog kezdődni.
2018. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 anonim ***** válasza:
72%

Nos kedves otthoni társaim.

Azért nem megyek haza, mert olyan.bizniszbe fogtam pár éve Angliában, ami egyelőre Magyarországon nincs.


Nincs főnököm, nincs fix munkaidőm, alig dolgozom valamit és ahhoz képest jól keresek, de nem tudok jemeni hazamenni anyagi okokból, ÖNHIBÁMBÓL. RENGETEGEN hazamentek már, akik 2006-2008 körül jöttek ki. Akkor megyek szabadnapra amikor akarok.


Amúgy a kivándorlási fellegvárnak tartott Egyesült Királyságban sincs minden rendben politikailag. A minap egy trágár kifejezést tartalmazó levelet küldött ki a konzervatív jobb-közép kormánypárt jópár embernek. Dear Mr Youmustbe Fuckingoke névre vagy ilyesmire címezte Május asszony hivatala a levelet.


Amúgy nap mint nap találkozom ide ellenőrzött körülmények között élő migránsokkal, mármint muszlim migránsokkal és sok kínaival is. És nem félek tőlük. Őket ellenőrizték, nem kamionon csempészték be.


A Magyarországra már betelepített migránsok valószínűleg szintén ellenőrizve lettek. A kerítés egy egység, ab schengeni térség külső határa, amin nem alapvető emberi jog átlépni, még magyar állampolgárként is útlevél szükséges az átlepéséhez.


Kedves ellenzékiek: mi a jogi alapja a kerítés felépítésének, s jelenlétének kritizálására, kiváltképpen a 2015-ös események idején?????

2018. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!