Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz kétharmad?!

Fidesz kétharmad?!

Figyelt kérdés

Minden választópolgártól kérdezném, fideszestől, ellenzékitől, nem szavazótól, fiataloktól, idősöktől. Mindenkitől.


Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi kormányt kétharmados többséggel, azaz alkotmánymódosító (alaptörvény) jogokkal felruházni, hova fog vezetni? Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi ellenzék, minden más véleményen lévő, minden kritikus hang el lesz hallgattatva, lehetetlenítve?

Tisztában vagytok, hogy hova fog ez vezetni?


Lehet persze vitatkozni az ellenzék bukásáról, ki miatt, miért, de most nem ez a kérdés lényege. A szavazás eredményéből tökéletesen láthatjuk, hogy a médiabirodalom kiépítése, a megfélemlítés micsoda eredményt hozott. És ehhez még egy választási programot sem kellett készíteni. Még egy listát sem kellett összeállítani az eddigi "eredményekről", vagy legalább valami ígéretet, hogy a következő 4 évben mit is akarnak csinálni. Elég volt a végén bedobni 10k Ft-os Bözsi utalványt és 12k Ft-ot jóváírni a gázszámlán. Mindezek után, ha ennyi elég volt, mit gondoltok, az Alkotmány (Alaptörvény) módosításai hova fognak vezetni?

Úgy hiszem, még a leghűbb fideszes is beláthatja, hogy egy demokratikus jogállamban szükség van ellenzékre, egy kritikus oldalra, ami nem engedi, hogy diktatúra alakulhasson ki. A következő 4 évben ennek vége, főleg ha csak O.V. március 15-i mondatára gondolok: "elégtételt veszünk...".

Ha valamikor a jövőben a mostani Fidesz szavazók valami oknál fogva elpártoltok a pártotoktól, akkor fogjátok csak igazán látni, hogy mi lett ennek a 3 ciklus, de főleg a 2018-2022-es következménye.

Személy szerint nem akarok egy Erdogan-féle Törökországban, vagy Putyin-féle Oroszországban élni. Ők addig uralkodnak ott, amíg meg nem halnak...


Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk...


Szebb jövőt mindenkinek!



2018. ápr. 9. 02:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/120 anonim ***** válasza:
16%

Azt a fideszhez tartozó slepp csinálta 2006-ban komcsi barátom😊

Valamivel műveltebb körökben ez nem szokás

2018. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/120 anonim ***** válasza:
37%

Hàt ez az utolsó mekkora gyerekes hozzàszólàs màr? xD te atya isten! Ja ès te lennèl az èrtelmesebb kör? :D Jòl van akkor, csodàlatos ez a magyar nèpsèg :D

Hùù leìrhatatlanul boldog vagyok hogy màr külföldre költöztem. Ez a sok okos ember miatt! szarom le a politikàt, mindenki a sajàt sorsa kovàcsa. Azèrt nem lehet minden a csunya, gonosz àllambàcsikàra kenni brühühü nebàntsviràgaim :D

2018. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/120 anonim ***** válasza:
23%
Elnèzèst, MŰVELT KÖR, màr majdnem alàbecsültelek egy csupàn csak "èrtelmes" jelzővel :)
2018. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/120 anonim ***** válasza:
40%

No, majd meglátjuk az ÉRTELMISÉGI holnapi demonstrációt, lehetőleg egymás autóit is gyújtsátok fel. Másokét meg ne.


Egy már 12 éve külföldön élő magyar.


Mellesleg, én kormány-párti vagyok, de valójában jobban szeretném, ha csak kb 100-110 Fidesz-KDNP mandátum lenne, csak maradjon kormányon, mert bár még nem tervezek hazamenést, annak, hogy hazamenjek FELTÉTELE, hogy jobbközép kormányunk legyen. És mivel ilyen párt csak a Fidesz van.... Csak ők jöhetnek szóba.


S ez különösen így is marad, amíg Gyurcsány nem hagyja as francba a politizálást.

2018. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/120 anonim ***** válasza:
15%

Utolsó, tudom hogy nektek minden álmotok hogy holnap balhé legyen, még 15 év múlva is ezzel lehetne hergelni a fideszbirkákat hogy lám az anarchista sorosisták

A fidesz pedig már régóta nem jobbközép, sokkal inkább emlékeztet valami fasisztoid formációra az igénytelen demagóg kampánytól kezdve a töménytelen korrupciós ügyön keresztül a másképp gondolkodók megfélemlítéséig

Amúgy meg gyere hazafele, az imádott fideszed 2/3-al nyert, a következő 4 évben azt fognak csinálni amit csak akarnak, nyilván az ország felvirágoztatására használják majd ezt a hatalmat

Én meg igyekszem a helyedre, nem akarok egy 21. századi elb@*szott velejéig korrupt féldiktatúrában élni

2018. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/120 anonim ***** válasza:
33%

Ès mi nagy vàltozàs lenne ha nem a FIDESZ nyer? En itt mar ezt a kèrdès feltettem legalàbb 4x de erre bezzeg senki nem vàlaszol csak h Orbàn igy szar meg ugy.

Na mesèljetek màr. Gyurcsàny idejèben szuper volt minden?

Ti csak a külföldön èlőket kèrdezgetitek àllandòan hogy akkor most mièrt nem jön haza? Èn meg azt kèrdezem TI MIÈRT NEM TARTOTTÀTOK HATALMON AKKOR A KIS CSÒTÀNYKÀTOKAT???

Menjèl is ki te is külföldre csak ne oda ahol èn vagyok mert itt van a nèpetekből elèg!! Minden magyarorszàgi munkatàrsam csak panaszkodik, pofàzik, lusta ès a vègtelensègig negatìv!

2018. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/120 anonim ***** válasza:
17%

Az nyilván elképzelhetetlen fideszbirka barátom, hogy majdnem annyira rühellem a fletót mint orbit:)

Ugyan olyan gerinctelen demagóg gazfickó mind a kettő

Elegem van az összes posztkomcsi megélhetési gazemberből, mszp, fidesz, dk, egyik posztkommunista gyülekezetnek sem kéne már semmi keresnivalója legyen a 21. századi magyar parlamentben

Amúgy voltam olyan ostoba hogy 2010-ben még a fideszre szavaztam, azóta sajnos megtapasztaltam hogy ők a legkártékonyabb métely erre az országra, az előző ciklus balf*@szkodása a nyomába se ér annak amit ezek most leművelnek

2018. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/120 anonim ***** válasza:
77%

Az úgy van, hogy ha az ellenzéki nyer (Hódmezővásárhely), akkor demokrácia van, de ha a kormánypárti jelöltek nyernek, akkor nincs demokrácia...


Írja a Daily Telegraph brit lap.


[link]

2018. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/120 anonim ***** válasza:
22%
Az a véleményem, hogy jó lenne lecserélni az egész brigádot, és új emberekkel frissíteni. A mostani képviselők szó szerint egy darab sz***rok
2018. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/120 anonim ***** válasza:
100%

"egy darab sz***rok"


8 általános azért megvolt? Most akkor egy darab, vagy több darab: :D

2018. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!