Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz kétharmad?!

Fidesz kétharmad?!

Figyelt kérdés

Minden választópolgártól kérdezném, fideszestől, ellenzékitől, nem szavazótól, fiataloktól, idősöktől. Mindenkitől.


Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi kormányt kétharmados többséggel, azaz alkotmánymódosító (alaptörvény) jogokkal felruházni, hova fog vezetni? Tisztában vagytok vele, hogy a jelenlegi ellenzék, minden más véleményen lévő, minden kritikus hang el lesz hallgattatva, lehetetlenítve?

Tisztában vagytok, hogy hova fog ez vezetni?


Lehet persze vitatkozni az ellenzék bukásáról, ki miatt, miért, de most nem ez a kérdés lényege. A szavazás eredményéből tökéletesen láthatjuk, hogy a médiabirodalom kiépítése, a megfélemlítés micsoda eredményt hozott. És ehhez még egy választási programot sem kellett készíteni. Még egy listát sem kellett összeállítani az eddigi "eredményekről", vagy legalább valami ígéretet, hogy a következő 4 évben mit is akarnak csinálni. Elég volt a végén bedobni 10k Ft-os Bözsi utalványt és 12k Ft-ot jóváírni a gázszámlán. Mindezek után, ha ennyi elég volt, mit gondoltok, az Alkotmány (Alaptörvény) módosításai hova fognak vezetni?

Úgy hiszem, még a leghűbb fideszes is beláthatja, hogy egy demokratikus jogállamban szükség van ellenzékre, egy kritikus oldalra, ami nem engedi, hogy diktatúra alakulhasson ki. A következő 4 évben ennek vége, főleg ha csak O.V. március 15-i mondatára gondolok: "elégtételt veszünk...".

Ha valamikor a jövőben a mostani Fidesz szavazók valami oknál fogva elpártoltok a pártotoktól, akkor fogjátok csak igazán látni, hogy mi lett ennek a 3 ciklus, de főleg a 2018-2022-es következménye.

Személy szerint nem akarok egy Erdogan-féle Törökországban, vagy Putyin-féle Oroszországban élni. Ők addig uralkodnak ott, amíg meg nem halnak...


Szomorú vagyok, hogy ide jutottunk...


Szebb jövőt mindenkinek!



2018. ápr. 9. 02:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 A kérdező kommentje:
Nem az eredményt kérdőjelezem meg, tudom jól, hogy ez a jelenlegi választási rendszerünk, ergo megérdemelten nyert a Fidesz. (Az már csak az én szerény véleményem, hogy ha többen szavaznak a kormány ellen, mint mellett, akkor nem fair a kétharmad...)
2018. ápr. 9. 02:44
 12/120 anonim ***** válasza:
36%

Ha szerinted a 12 ezer forintos utalvány miatt szavaztak ennyien a Fideszre akkor nagyon szűk látókörű lehetsz már elnézést ha megsértelek. Ennél azért jóval többről van szó, és ne szomorkodj, inkább örülj hogy stabil kormányunk lessz. Azok a bohócok egy két párt kivételével még most is másokra mutogatnak ahelyett hogy tükörbe néznének hogy mit is bssztak el annyira, ezek a pártok ha nyertek volna fél év után új választásra került volna sor.


Változás történt, méghozzá ellenzékváltás.

2018. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/120 anonim ***** válasza:
64%
Minden csoda három napig tart, sőt, hétfőn mindenki szépen megy a dolgára stb, ugyanolyan nap lesz mint a többi, de szerencsére most közel 4 évig megint kuss lesz, és nem fog a csapbol is politika folyni.
2018. ápr. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/120 anonim ***** válasza:
59%

# 13

Igen ehez hozzájött ugye még az ördög megteremtése a Soros meg a migránsok amit a vidéki emberek két pofára zabáltak...

2018. ápr. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/120 anonim ***** válasza:
58%
Én 15 éves vagyok, de már levan fixálva a költözésem Németországra nyáron.
2018. ápr. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 Libers Pertz ***** válasza:
25%
#16 és hasonlók viszlát! Hiányozni nem fogtok.
2018. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 anonim ***** válasza:
60%

Jó ideges vagyok hogy a Fidesz nyert. :(

Három választásvan, ki kell minni külföldre, vagy öngyilkosnak kell lenni, vagy itt maradsz.

2018. ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 anonim ***** válasza:
58%

Engem, meg a többi fiatalokat nagyon megérintette. 2 tucatnyi fiatal állt egyik utcán a Pesten "tüntetni", hogy még is miez..

Annyi a véleményem rá, hogy vegyetek repülő jegyet, de csak egyet visszafele nem kell..

2018. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/120 anonim ***** válasza:
35%

Öcsém... ennyi hülyét. Elmenni az országból, max egy baloldali uralom esetén kellene, de nem egy Fidesz uralom alatt.

Most őszintén, ha nem a Fidesznek, akkor kinek kellene irányítani az országot? Az MSZP-nek akik 8 év alatt borzalmasan tönkretették az országot? Vagy a Jobbiknak akik feladták az elveiket és szembeköpték a saját szavazóikat?

A Fidesz nem tökéletes, ez tény, de egy párt sem tett még annyit az országért, amennyit ők, és bárki is kerülne hatalomra rajtuk kívül, az kb. semmi pozitív dolgot nem tenne.

2018. ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/120 anonim válasza:
29%
Most először van ennyi értelmes párt magyarországon, én a momentumra szavaztam, de teljesen értelmes és jó az LMP és az MKKP is, még egy DK vagy MSZP is fényévekkel jobb lett volna mint ez, ennyire manipulálható halvérű nép nincs még egy. Senki nem gondolkodik, nem tájékozódik csak sodródik. Legalább BP megérdemelne egy külön kormányt, itt ugyanis megdőlt a fidesz, a többi vidéki retek ( tisztelet 1 megyének ahol még MSZP nyert de annyira már nem tisztelem hogy megnézzem a nevét valahol lent van ) maradjon meg a kis tanyáján élete végéig fidesz által manipulált médiában élete végéig
2018. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!