Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona G. bukása után elindulhat...

Vona G. bukása után elindulhat a Jobbik egy józan, normális jobboldali irányba?

Figyelt kérdés

Most hogy Vona lemondott miuán kikapott, ahogy ígérte és elvileg nincsen ráhatása a párt irányvonalára végre elindulhat egy normális, nemzeti, jobboldali irányba amibe a Fidesz vagy a KDNP tart?


Mennyire reális a vágyam?


2018. máj. 1. 16:02
1 2
 1/12 tgt ***** válasza:
80%
Fidesz vagy a KDNP, mint normális, nemzeti jobboldal? Ugye most csak viccelsz?
2018. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Jó, támogatnám, csak kéne egy karakteres ember. Toroczkai talán lehetne, de őt nem nagyon akarják.


Az ferde szájú csákó, Zsiga Dániel vagy ki? Meg kutya nehéz lesz megtalálni, hogy mit képviseljenek a néppártosodás csődje után, legyenek újra radikálisok? Ki fogja elhinni nekik?

2018. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Vagyis bólogató kutya irányba? Én nem tartok ettől.


Amúgy Vonának még mindig van hatása a pártra, ugyanis tanácsadóként tovább "üzemel".

2018. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Most nem elég jobboldali?
2018. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Kifejtenéd hogy mire gondolsz? De konkrétumokat írjál, az hogy "zsúrpubi lett" meg "összeborultak a Gyurcsánnyal" meg ilyen szlogeneket már hallottam milliószor, de konkrétumokra vagyok kíváncsi.
2018. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
Nem hiszem, mivel rasszista párt, nem sok jövője van.
2018. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
A vágyak nem szoktak reálisak lenni. Hát még ha sötétben tapogatóznak. Első pont. Tudni kéne miért jó a jobboldal (mondjuk neked). Második pont. Tudni kéne a Fidesz és a KDNP hová tart. Oda egészen biztosan nem. Onnan megy. Harmadik pont. Vona próbált a józan normális irányba menni. Nem tudott. A többi nem is akar.
2018. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#7 a kezdeti radikális szélsőjobbos nézete a Jobbiknak több emberben keltette fel a fantáziát.

majd áttértek egy "cuki" jobboldali párt színvonalára.

és láss csodát, ezzel sem tudtak túl sok embert megszólítani.

mikor egy párt az aktuális trendek alapján változtatja az ideológiáját, az eddig nem sok sikert hozott egy országban sem.

vagy kiáll azért az eszméért amivel bekerült a politikába, vagy feladja azt cserébe egy kis alamizsnáért (Simicska), de akkor sok csodát ne várjon.

a Jobbiknak pont ezért áldozott le.

2018. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

A Jobbikkal egy igen érdekes dolog történt, két szék közé esett, vagy talán jobb kifejezés rá, falakba ütközött.

Lényegében egy olyan pélyát járt be, amire 3-4 éve nem is számítottam.


Egy rendkívül radikális pártként kezdte, nem állt tőle távol a rasszizmus, antiszemitizmus. Szerintem mindenki emlékszik a vezető politikusaik zsidózására, cigányozására. De említhetném az EU zászló égetést is.


Mivel ezzel tömegeket nem tudtak megmozgatni, ezért beragadtak egy adott támogatottsági szintre. Innen úgy tudtak lépni, hogy szakítottak az addigi heves radikalizmussal, majd jött a "cukiság" kampány. Elkezdtek jobb szélről picit befelé mozdulni.

Csak mindeközben a fidesz elkezdett radikális hangokat pengetni. Természetesen a radikális szavazótábor megnyerésére, ami részben sikerült is nekik.


Mivel Vona kezdte visszaszorítani pártjában a radikalizmust, ezért erősen kétlem, hogy távozásával tovább folytatódna a néppártosodás. Igazából a támogatottság ezzel sem nőne, mert a fidesz lefedi jelenleg az egész jobboldali palettát.

2018. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom, de ha nagyon paktálnának a ballibekkel többször nem x-elek rájuk.
2018. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!