Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán azt nyilatkozta, hogy a...

Orbán azt nyilatkozta, hogy a 2/3-addal a 3/3-ad miniszterelnöke akar lenni, aztán azt mondta kereszténydemokráciát épít: és mi van a 3/3-adban azokkal akiknek más a vallása vagy ateisták vagy nem kívánják a politikába a vallás integrálását?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Én keresztyén vagyok, és mégsem akarom, hogy a vallás belekeveredjen a politikába. Sőt, szerintem a Fidesz szégyent hoz a vallásomra.
2018. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Azok le vannak tojva. Ha nem vetted volna észre, már egy ideje egyszemélyi autoriter rendszer van Magyarországon: azt csinálod, amit a Főnök mond.
2018. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Én biztos nem fogom azt csinálni.
2018. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Az ateisták a Keresztyén Magyar Állam ellenségeinek sorát gazdagítják.
2018. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

HÁROM!!! millió Magyar vallja magát kereszténynek (elvileg én is az vagyok hisz mikor népszámlálás volt mire kimondtam volna hogy ateista "jó oké akkor bejelöltem hogy katolikus" )


fidesznél rohadtul nem megy a matek


2/3 amit 48% szavazatból jön ki nekik?

1/3 keresztény országba akar 3/3 os kerszténységet?


Magyarországon hivatalosan vallásszabadság van, igaz az állam csak keresztény iskolákat támogat a sima "világi" iskolák 30-35% át kapják csak az egyházi iskolákhoz képest (teszem hozzá az összes MÁS vallási is csak az 1/3 támogatást kapja pedig mocskosul biztos vagyok benne hogy ők is befizetik a világrekord járulékokat és áfát).


Minden megvan bennük ami egy jókereszténynek kell: hazudnak, lopnak, csalnak és most már "keresztényállamot" építenek, lassan várhatjuk az inkvizítorokat mert ha ez az irány éveken belül a sötét középkorban találjuk magunkat

2018. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok vallásos.

De annyira jó lenne, ha a Kérdező és a válaszolók tisztában lennének a kereszténydemokrácia fogalmával és úgy írogatnának, akkor nem árulnák el magukról, hogy mennyire tájékozatlanok.


A németországi CDU/CSU (Merkel)is kereszténydemokrata párt, a finn Keresztény Unió szintén.

Az Osztrák Néppárt (németül Österreichische Volkspartei, ÖVP) osztrák kereszténydemokrata, konzervatív párt.

Az ÖVP jelenleg (2018) az FPÖ-vel kormányoz, vezetője Sebastian Kurz, Ausztria kancellárja.

Alapvető értékeik: az emberi méltóság, a szabadság, a felelősség és a szociális piac rendszere. A kereszténydemokraták kiemelik a család fontosságát, mint a társadalom legfontosabb és „minden költséget megérő” egysége; a család a társadalom alapja. Alapvetően mindkét párt osztja a jóléti állam nézeteit.

2018. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

"A kereszténydemokraták kiemelik a család fontosságát, mint a társadalom legfontosabb és „minden költséget megérő” "


Annyira jó lenne ha te is tisztában lennél vele hogy a kereszténység mindig is szeretetet hirdetett helyette kínok körtéje, máglyahalál, a gondolkodók üldözése (eretnekek ha így ismered csak) pedofil papok és hasonló finomságokkal jár. MINDENHOL A VILÁGON. Ezt kéne nagyon szeretni?

2018. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

7-es vagyok és javítanék:

" Alapvetően mindkét párt osztja a jóléti állam nézeteit."

Javítva:

Alapvetően minden kereszténydemokrata párt osztja a jóléti állam nézeteit.

2018. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

#8

Nem értem a a válaszod, ezért nem is tudok rá érdemben reagálni.

Hogy tudsz egy középkori történetet, pedofil papokat belekeverni egy politikai államformába?

De nem is lenne fair részemről, hogy veled vitatkozzak erről, mert elbeszélünk egymás mellett, a te tudatlanságod okán.

További szép napot!

2018. máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Lux morulus ***** válasza:

6# Jól mondja, igaza is van.


7# Válaszolónak is igaza van, csak nem ebben a kontextusban.

2018. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!