Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, nem munkaerőhiány...

Jól látom, nem munkaerőhiány van, hanem szakmájához értő jó szakmunkás hiányban szenved az ország?

Figyelt kérdés

Minden héten médiában mondják, ilyen meg olyan helyen munkaerőhiányban szenvednek, mert nincsen aki dolgozzon náluk. Inkább abban látom a nagy gondot: Jó szakmunkások, akik értenek szakmunkájukhoz, azok rég kimentek külföldre.

Itt maradt nekünk a sok tanulatlan vagy szakmájához semmit nem értő proli. Aki ismeri ilyen proli munkamorálját és életfelfogásukat. Az tudja, őket nem lehet alkalmazni a szakmunka erőhiányban szenvedő munkahelyeken. Médiában a vállalkozók panaszkodnak, nem tudnak találni rendes munkás, mert csakis szakképzetlen vagy szakmájához nem értő emberek jelentkeznek munkára. Egyik vállalkozó ismerősöm panaszkodott, nem tudja meddig emelje a fizetés, mert csakis tanulatlan vagy szakmájához nem értő, lusta, trehány munkát végző emberek jelentkeznek a munkára. Sokan azzal jönnek, közmunkásokat kéne alkalmazni hiányszakmába. Ezzel 2 probléma van: Egyik akik jól ismerik a közmunkások munkamorálját és életfelfogásukat. Olyan "munkát végeznének" munkaerőhiányban ebben a videóban munkások: https://www.youtube.com/watch?v=BDpxL4I0rZo Másik lusták szakmát tanulni, inkább tovább maradnak közmunkások, addig sem kell rendesen dolgozni. Tehát az nagy probléma: egyre kevesebb lesz a szakmájához értő szakmunkás, sok szakképzetlen ember az országban.



2018. jún. 10. 12:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egy időben volt egy olyan beidegződés, hogy iparista iskolás az egy bugris segg, csak a főiskolásista az igaz ember, meg a tanult ember. Most meg akkor már nem? Hajtsák ki a 20 év alatt kiképzett agyonképzett főiskolás szociális népművelő főiskolát végzetteket, meg más bóvlistát falat vakolni, hisz azt a bugris primitív szar munkát egy ilyen tanult, okos ember, pillanatok alatt elsajátítja....
2018. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
NAgyon aláásták a szakma tekintélyét és itt az eredménye. Tőlünk nyugatabbra egy kőműves, vagy egy villanyszerelő, egy orvossal egyenértékű társadalmi poziciónak örvendett. Itt egy szarnak néztek egy szakmunkást, és aki tehette "tanult" ember akart lenni...
2018. jún. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es: ez azért annak is köszönhető, hogy általában szakmunkásképzőbe azok mentek el általános iskola után, akik basztak az egészbe, és csak oda vették fel őket. Kivétel persze van, nekem is van jó pár ismerősöm, akik "csak" szakmunkásképzőt végeztek, de ők is ugyanezt mondják: volt évfolyamtársaik közül olyan 60-70% úgy került ki az iskolából, hogy egy vödröt nem lehet rájuk bízni.

Alapvetően a szakmunkásképzést kéne reformálni, mert jelenleg sajnos szinte csak azok mennek el szakmunkásnak, akiket máshova nem vesznek fel. A "selejtből" (bocsánat a szóhasználatért) pedig akármennyire is próbálkoznánk, nem nagyon lehet fegyelmezett, hozzáértő szakembereket gyártani 3 év alatt.

2018. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én különben elvállalom egy ház (100 M2) komplett festését olyan 1,5 millióért feketén. 2 diplomám van, apu tanított meg alapvető dolgokra, hogy ne kelljen mestert fogadnom minden apró-cseprő dologért.

De kérdem, 1,5 millióért hívni fognak? Megjegyzem gyönyörűen festek, nem úgy mint bármelyik iszákos festő!

2018. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

az egyik válaszoló leírta a lényeget: a magyar cégek már eljátszottak az esélyekeit, ennyi volt.


Amíg munkát kerestem, csak trükköző, hazudozó, éhbérért dolgoztató primitív munkáltatókkal találkoztam.


Azóta nagyot fordult a világ, a nyelvet beszélő diplomások és a szakemberek zöme is elment külföldre. a munkáltatók meg nyígnak, h nem találnak ember.


Nem találnak megfelelő munkaerőt?

Nem tudja kigazdálkodni a magasabb bért?


Engem mint munkavállaló hol érdekel a nyavalygásuk? Ha nem tudnak versenyezni, majd bezárnak szépen.


"mert csakis tanulatlan vagy szakmájához nem értő, lusta, trehány munkát"


:D

Hát de a munkáltatók között is rengeteg ilyen van. Mi a probléma? Egymásra találtak, szeressék egymást.

2018. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mikor Magyarorszagon laktam es festokent dolgoztam akkor volt olyan hogy leszolitott valaki munkaba menet hogy latja hogy festo ruhaban vagyok, o meg festot keres mert az egyik embere kulfoldre megy es kellene valaki helyette.

Mondom en is megyek kulfoldre hamarosan ugyhogy nem valtok mar munkahelyet, maradok erre a kis idore ahol vagyok.

Bar en azert mentem el elsosorban mert felesegem kulfoldi es nem beszel magyarul, masodsorban most itt jo eletunk van. Igaz, itt is szegenyek vagyunk de itt mas a szegenyseg.

2018. jún. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha leszoknának az 50 körös haszontalan interjúkból...telefonos...feladatmegoldós... személyes beszélgetés a főnökkel meg mindenkivel... és a végén kevesebbet ajánlanak,mint a berigenyem alja,amit ők kérdeztek.


Külföldi cég meg távmunkában a felmutatott online referenciák alapján 1 hèten belül felvett dolgozni. Van kérdés?

2018. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!