Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikorra várható, hogy az...

Mikorra várható, hogy az ingatlan lufi kipukkad, és újra reális árak lesznek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 12:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
69%
Érthetetlen amit a kormány művel, a CSOK rengeteg adófizetői pénzünkbe kerül és nem jobbít hanem rombol. Ebből a pénzből pedig valóban meg lehetne oldani tömegesen a fiatalok lakhatását és akkor nem rohannának külföldre ők sem.
2018. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
35%

"Ebből a pénzből pedig valóban meg lehetne oldani tömegesen a fiatalok lakhatását és akkor nem rohannának külföldre ők sem."


Imádom ezt a Kádár-kori nosztalgiát csak nem oldana meg semmit, csak felnevelne megint egy generációt, akinek a tagjai mindig az államtól várnák a megoldást.

2018. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
88%
Magyarország legégetőbb problémája a népességfogyás és az ebből következő közelgő nyugdíjkatasztrófa. Bármi áron itt kell tartani bármilyen generációt, ezt kellene felfogni végre és nem fröcsögni a fiatalokra és ingyenélőknek titulálni őket csak mert ma önerőből egyszerűen nem lehet elindulni ebben az országban de még csak elvegetálni sem lehet egy albérletben mert nem elég rá egy átlagbér egyszerűen. Ha anyu apu nem akar/tud segíteni akkor nem marad más mint külföld, ez tény.
2018. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
23%

"Bármi áron itt kell tartani bármilyen generációt, ezt kellene felfogni végre"

Vasfüggöny? Ne már!


"ingyenélőknek titulálni őket csak mert ma önerőből egyszerűen nem lehet elindulni ebben az országban"

Dehogynem lehet elindulni, csak tényleg nem állambácsitól kellene várni a mannát!


"de még csak elvegetálni sem lehet egy albérletben mert nem elég rá egy átlagbér egyszerűen"

9 évig éltem albérletben, egyedül tartottam fenn, takarékoskodni is tudtam. Semmi már nem kell hozzá, csak egy kis akarás, meg sok-sok tanulás.


"Ha anyu apu nem akar/tud segíteni akkor nem marad más mint külföld, ez tény"

A külföldi munka nem a megoldás, aki ma nem tud boldogulni itthon,az kint is csak segédmunkás lesz és ott is csak vegetálni fog (tisztelet a ritka kivételnek).

2018. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Egy 50 éves panellakásnak maximum 5-6 millának kellene lennie.
2018. jún. 17. 19:14
 26/48 anonim ***** válasza:
96%
#24 én nem láttam bele semmilyen vasfüggönyt a kommentbe. én is fiatal vagyok, én is épp elhagyom az országot, pont amiatt, amit 23 írt. egyszerűen itthon soha semmire nem jutnék. a szakmámban a szakképzett minimálbért kapnám meg (120/hó), ebből max vidéken a semmi közepén tudnám fenntartani magam. Pesten van lehetőség jobb fizetésre (szakmámon kívül), de akkor is elmenne a fizetés kb 2/3-a a lakbérre, plusz rezsi, kaja, bérlet. és néha kell új ruha, néha szórakozni is szeretnék, meg félretenni. köszönöm szépen, nem így szeretném elkezdeni az életemet. arról nem is beszélve, hogy a barátom is külföldön van, és nem jön Mo-ra
2018. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
19%

"Egy 50 éves panellakásnak maximum 5-6 millának kellene lennie."

Persze! Rossz álom!

2018. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Ez a reális ár. Mint ahogy egy 20 éves autót is csak vasárban adjuk.
2018. jún. 17. 19:32
 29/48 anonim ***** válasza:
#20 egy vidéki városban biztos
2018. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Dave092 ***** válasza:
95%

Felesleges számokkal dobálózni. Igen a két év tökéletesen reális. Viszont ha az a lufi kipukkad, nem reális árak lesznek hanem még irreálisabbak. Viszont az a bizonyos lufi már a tű hegyét simogatja mert itthon baromi nagy munkaerőhiány van az építőiparban, építkezéseket tologatnak ez miatt, mert nincs kivitelező. Ezáltal hamarosan az építkezési kedv is visszaesik ami miatt kisebb alvállalkozói cégeknek akár annyi és csak a nagyok fognak megmaradni kb. ilyen strabag, záév léptékű. Szóval nincs kivitelező ---> kevesebb építkezés----> emelkedő ingatlan árak.

Ráadásul 2020tól a mostani úgy tudom 5%-os lakásvásárlási áfát visszateszik 27%-ra. Szóval sajnos reális árakra ne alapozz mostanában. :/

2018. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!