Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikorra várható, hogy az...

Mikorra várható, hogy az ingatlan lufi kipukkad, és újra reális árak lesznek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 12:41
1 2 3 4 5
 41/48 árokpart ***** válasza:
Prágát kétszer írtam elnézést az ismétlésért. A második Pozsony akart lenni.
2018. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
49%
Máraverebályen vettem egy parasztházat présházzal együtt 250 ezerért, mert az idős házaspár rettegett. Az a béke szigete lett. Még semmi nem tűnt el, pedig nem lakik ott senki. Milyen ingatlan árakról beszéltek? Szinte ingyen kapsz házat, ahogy Gyöngyöspatán ajándékba kaptam egy 120nm présházat. Soha többet nem volt feltörve.
2018. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Te vagy az Tyirityán? D
2018. jún. 17. 22:59
 44/48 anonim ***** válasza:
43%

"ez a Kádár rendszerhez. A felsorolt fővárosokban sincsen szocializmus, viszont senki sem bánja ott, hogy az állam segít ebben"


Nem azt mondom, hogy ne segítsen be, de ez az építsünk újakat és olcsón adjanak nekünk lakást, minek? Pont azoknak a fiataloknak, akik még könnyen váltanak lakhelyet jobb munkalehetőség miatt?

Így is a magyar lakosság egyik legnagyobb gondja a mobilitás.


Lehet nem a Kádár-rendszer öröksége, de én csak odáig látok és szerintem onnan jön ez a gondolkodás, hogy akkor van valamid, ha van kocsid és saját házad.

2018. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
#40 szociális bérházakról beszéltünk, azok az állam tulajdonában vannak, az állam meg nem adja el a segged alól. nyugaton ez tökéletesen működik.
2018. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
#44 tökéletesen egyetértek veled!
2018. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
Vegyek házikót kis falvakban?
2018. jún. 18. 12:02
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

„Mikorra várható, hogy az ingatlan lufi kipukkad, és újra reális árak lesznek?”


Majd ha újra magas kamatkörnyezet lesz.


A befektető úgy gondolkozik, hogy majd vesz 15 millióért egy lakást, aztán kiadja bérletbe havi 100 ezerért, az 1,2/15 = 0,08 = 8% kamatnak felel meg. Ami jobb, mintha bankbetétbe, állampapírba vagy részvénybe tenné. Ráadásul a lakás nem megy csődbe, és nem nullázódik le az értéke egykönnyen.


Minél alacsonyabbak a kamatok az értékpapírpiacon, annál többet lesznek hajlandók a befektetők a lakásért fizetni, mert nagyobb bevételbe tehetnek szert a bérbeadással, mintha más értékpapírba tennék.


Ha majd ismét nagy lesz a kamat, akkor a befektetők jóval kevesebbet lesznek hajlandóak fizetni, hogy megérje nekik.

2018. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!