Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetemisták? Van akit visszat...

Egyetemisták? Van akit visszatart az a pár szerencsétlen millió amit vissza kell fizetni ha elmegyünk külföldre és nem itt dolgozunk? Egy jó munkával hamar visszalehet fizetni azt a pénzt külföldről.

Figyelt kérdés
Ez ez az ország ezzel a kormánnyal ami napról napra jelenti be az őrültebbnél őrültebb és az embereknek rossz terveit nem hiszem hogy bármilyen fiatalnak aki nincs közel a tűzhöz van bármilyen jövőkép....150-60 ezerért meg robotoljon itt a halál
2018. jún. 24. 00:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Imádom, hogy a fejlődésben van akit egy csiga is könnyen leelőzne. Az jut mindig eszembe amikor azok a válaszok jönnek ilyen kérdésre, hogy hú itthon 400 meg 500 ezret is kereshetek akkor minek máshova menni? akkor mindig az jut eszembe, ha ennyire jó a helyzet honnan jön az elégedetlenség.... A költségek sem magasak? ÁÁÁÁ innen fúj a szél. Ha jól akarsz keresni tanulj. Nem tanulhatsz előbb keress hozzá elég pénzt. Takarékoskodj. Költs okosan.
2018. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ne etess már, hogy te ezzel az írásképpel mesterképzésre jársz, és úgy kaptad meg az alapdiplomádat, hogy nem tudsz kommunikálni idegen nyelven.:DD Az külön vicces, ahogy önmagaddal társalogsz az első pár kommentben. Élvezd a szünidőt, szeptemberben kezdődik a hetedik osztály, pihend ki magad addig. Szükséged lesz az erőre, ahogy elnézem, mert komoly kihívás előtt állsz.:D
2018. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Velem társalog. És Ő nem én vagyok.
2018. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen normális dolog, hogy vissza kell fizetni a támogatást. Azt azért kapod, hogy majd itthon fejleszd a gazdaságot nem azért hogy külföldön értékesítsd az állam által finanszírozott tudást.


Ezt úgy mondom, hogy a jövőben én is lehet kimegyek külföldre és kicsit sem zavar ha vissza kell fizetnem.


"nem hiszem hogy bármilyen fiatalnak aki nincs közel a tűzhöz van bármilyen jövőkép....150-60 ezerért meg robotoljon itt a halál"


Az a szakma amit tanulok 400-500 ezer nettó átlag fizetést kínál pár éven belül, de ezen kívül is rengeteg jól fizető szak van. A vállalkozói rétegről nem is beszélve...

2018. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A fiatalokon, ha éretlenek is de egyúttal elégedetlenek gyakran követik el azt a bűnt amit az előttem szóló (12). Gúnyolódnak vele. A társadalmat emberek alkotják és ezekből van a a legtöbb. A mi társadalmunk ( a modern világtársadalom) ilyeneket mond a gyengébb fiataloknak: Nem tudsz rendesen írni, tanulj meg aztán beszélünk. Nem tudsz rendesen idegen nyelvet, mert írástudatlan vagy. Nem figyeltél rendesen 6. osztálytól, ezért most szívod. Fogadd el, úgyse lesz másképp. Te bajod, nem mi tehetünk róla. Teljesen normális, hogy terheket kell viselned, akkor is ha nehéz. Legyen akaraterőd. Legyen türelmed. Ha nincs éretlen vagy, élhetetlen, és nevetséges. Eszerint lásd magadat. Csak egyet ne tegyél: soha ne emeled fel a tekintetedet.
2018. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Először is tudok írni de valamibe bele kell kötni a sok NER kompatibilisnek mert ők is tudják hogy élhetetlen ez az ország.

Na de majd ti is meg a sok narancs nyugger is rájön amikor majd senki sem marad ebben a s.rkupacban. Meg lelehet nézni más diplomáját nyugodtan. Mégis egy takarító többet keres mint sok mindenki ebben a rothadt narancs országban. Kíváncsi vagyok mikor jöttök rá hogy benneteket is hülyére vesz a törpe diktátorotok. Az a rengeteg ember pedig nem viccből vándorolt el hanem mert ennek az országnak ilyen formában sok jövője nincs.

2018. jún. 24. 13:17
 17/31 A kérdező kommentje:
Vállalkozni pedig ha csak nincs erős háttered ilyen vagy olyan téren sok értelme nincs. Az pedig hogy sok vállalkozó alamizsnáért dolgoztat szegény sorsó embereket akik kivannak nekik szolgáltatva az is felháborító.
2018. jún. 24. 13:19
 18/31 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, én 650-et keresek nettóban. Ez csak az alapbérem, ehhez jön még éves szinten 1,5-2 millió bónusz, plusz az egyéb juttatások. Nem voltak kapcsolataim, nincs gazdag családom, de már nyelvvizsga birtokában mentem egyetemre, amellett pedig végig melóztam. Nem nyivákolni kell, hanem tenni azért, amit el akarsz érni.

Az meg teljesen természetes, hogy az állami ösztöndíjadat visszafizeted, ha nem az itteniek javára akarod kamatoztatni az ő pénzükön szerzett tudásodat. Bár erősen kétséges, hogy ki a fenének kellenél bárhol, ha még az anyanyelvedet sem tudod - állítólagos értelmiségiként - használni, és általános iskola harmadik osztálya óta (azóta kötelező tanulnod) nem bírtál egy idegen nyelvet tisztességesen elsajátítani.

2018. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
92%
Németországban orvosként havi 4600€-ról fogok indulni, ami 5 év alatt megy fel havi 10 ezerre. Azon a szakterületen, ahol én leszek, egy tapasztalt szakorvos évi 300 ezer €-t meghaladó összeget keres, teljesen legálisan nem kib*szott hálapénzből :) itthon egy szakorvos hivatalosan havi 1000€-nál kevesebbet keres. Akkor miről is beszélünk?
2018. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
29%
Te nagy tévedésben vagy a hazai orvosbéreket illetően, utolsó. Ezért is vagyok biztos benne, hogy nem vagy orvos.:-)
2018. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!