Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szeretitek a Fideszt?

Miért szeretitek a Fideszt?

Figyelt kérdés
Nem olyan választ várok hogy "Csak", vagy "Mert nincs nála jobb". Mert arra mindenki rájött hogy a szavazók szerint nincs nála jobb, de indokok is kellenek.

2018. júl. 7. 08:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%
Látom egyszer se voltál fideszes, így sose fogod megérteni..
2018. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
#1 én 2011-ig az voltam, hátha megérteném...
2018. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%

A lehetőségekhez képest egy aránylag stabil, élhető országban élünk. Ennyi.


(A problémákra felesleges felhívni a figyelmem, tisztában vagyok velük)

2018. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Jelenleg a Fidesz képviseli a nemzeti radikálisokat, s jómagam is az volnék.
2018. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%
Mert szeretném ha egy magyar lenne a világ leggazdagabb embere, büszke vagyok hogy e nemes cél megvalósításához az adómmal én is hozzá tudok járulni.
2018. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
ma 09:28: A lehetőség adott, támogasd Mészárost néhány százezer Ft-al. Ha netán nem fogadná el akkor meg ingyen pucold neki sterilre egyik luxus jachtját.
2018. júl. 7. 09:34
 7/28 anonim ***** válasza:
31%

Az elmúlt 30 év során a fidesz alapvetően azt képviselte, ami az emberektől jött és a tevékenységük nem egyes gazdasági csoportok irányításával történt, hanem az ország helyzetének és a benne élők életének javítására irányult. Akkor is ha természetesen a fidesz mellett/mögött is ott vannak a gazdaság erős emberei, de éppen simicska példája mutatja, hogy nem ők diktálnak.

Ahogyan a környezetünk és mi magunk is változtunk, úgy a fidesz is változott vele. Alapvetően a stabilitást, gazdasági sikerességet, a lehető legtöbb állampolgár életének javulását célozták meg és a lehetőségeikhez mérten elfogadhatóan sikeresek is voltak benne. Jónak tartom a fidesz politikusaiban, hogy nem a pillanatnyi helyzetet és érdekeket nézik csak, hanem előre tekintenek és hosszú távú stratégiákkal, lépésekkel dolgoznak, kitartóak a megvalósításukban, azonban ha hibáznak vagy téves döntést hoznak, akkor hamar képesek visszavonni vagy korrigálni. Kiegyensúlyozottan kapcsolatokat építenek az élet minden szereplőjével, nem egysíkú a hozzááállásuk. Nem a végletekben gondolkodnak pl. hogy mindenben csak az EU vezetőség elvárása az elfogadható, hanem figyelemben veszik a valós környezetünket, ezért jó kapcsolatra törekednek egyszerre a németekkel, amcsikkal, oroszokkal, törökökkel, kínaiakkal bárkivel aki az ország szempontjából fontos lehet - azonban élesen és kitartóan szembe mennek azzal, aki viszont az ország számára szerintük ártalmas lehet vagy ártalmas amit tenni akar.

A fideszben vannak értékek amihez lehet viszonyulni, szolidaritást képviselnek a társadalom tagjai között, de elismerik és segítik az egyéni teljesítményeket is. A fidesznben megfér egymás mellett sok olyan ember is akik nem telejsen egyformán tekintenek a világra, mert képesek elfogadni, hogy nem kell mindig mindenben mindenkinek igaza legyen és nem lehet mindig minden döntés vagy következmény mindenkinek jó. Hogy bár az egyik döntés az egyik csoportnak kevésbé jó, de a következő neki lesz jobb és így összességében mindenki számára elfogadható helyzet jön létre.

Kedvelem a fideszt, mert megkérdezik és meg is hallgatják az emberek véleményét, akaratát, azonban nem a népszerűség hajhászása alapján politizálnak, ha fontosnak, szükségesnek tartanak valamit azt akkor is véghez viszik ha az embereknek nem tetszik. Tetszik bennük az, hogy nem a pozíciókat osztogatják hanem a feladatokat.

Tetszik a fideszben az, hogy hasonlóan változtak, mint az én életem is változott, a kezdeti fiatalos, liberálisabb, rendszerváltó szemléletből mostanra egy érettebb, felelősségteljesebb, kozervatívabb és hosszabb távon szemlélődő szövetség lett. Hogy nem csak az "én" és a pillanat számít nekik, hanem hogy legyen jövő is amiben majd a következő nemzedékek is dönthetnek a maguk sorsáról.

De a "szeretem" szó nem helyes. Egy egy párt, politikusok és azokat segítő, támogató emberek szövetsége. Kedvelem amit tesznek, sok politikusukat is, sok dolgukkal egyetértek vagy csupán megértem, elfogadom. Többségében tetszik az amit és ahogyan csinálnak, de sokszor nem. Szeretni a családomat szeretem, a barátaimat, akiket elfogadok a hibáikkal és ellentéteinkkel együtt is. A fideszben viszont ha valami nem tetszik akkor kimondom és ha több lenne ami nem tetszik, mint amennyit el tudok fogadni, akkor nem támogatnám többet őket, nem szavaznék rájuk.

Ha kérhetem a többi kommentelőt, most ne kötözködjenek, mert a kérdező a VÉLEMÉNYére volt kíváncsi annak aki "szereti" a fideszt. Természetes, hogy aki nem szereti, az semmivel nem ért egyet abból, amit leírtam.

2018. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%

én csak azért szeretem, mert a magyargyűlölő Nemzethyző 6-os 48%-os jól megél belőle, hogy egész nap itt szidhatja - a fidit és a magyarokat, és nyilván megéri neki, és hatalmas boldogságot él meg.


Képzeld, ha már sikerült volna eltaposni a magyarokat, eltüntetni az országot a Föld színéről, miből élne szegényke?


Minden virág virágozzék!

2018. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
3%
#9 juuj ezen nagyot röhögtem :D lehet te mégse vsgy komcsi, hanem csak kifigurázod a fideszt?
2018. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

"A lehetőségekhez képest egy aránylag stabil, élhető országban élünk. Ennyi."


Nevelj fel 3 gyereket havi 90ezer forintból egyedül, megtudod, mennyire "élhető" országban élsz!

Hála Istennek, már 3 éve vagyok távol Magyarországtól, jól érzem magam Belgiumban!

Csak sajnálni tudom azokat a magyarokat, akik ott ragadtak egy "Nemzeti Keresztény Magyarországnak" nevezett diktatúrában és keményen szívják a levét :/

Nekik részvétem és kitartást!

2018. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!