Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Bajnairól és a...

Mit gondoltok Bajnairól és a rövid kormányzásáról?

Figyelt kérdés
Jó irányba tett lépéseket, ő kezdte meg a válság felszámolását? Rossz politikus vagy jó lett volna csak rosszkor volt rossz helyen? Mekkora köze van ahhoz, hogy 2013 környékére vége lett a válságnak?
2018. júl. 21. 11:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20%

#20

Nem értelek. Hogyan támogathatná a multikat az alapvető élelmiszerek ÁFA-jának csökkenés?

A többiben már értem, a KSH adatait nézted. Nem ugyanazt értettem az egyes csoportok befizetésein amit te.

A sztrájkról nekem hasonló a véleményem, mint a kormányzaté: joga van hozzá mindenkinek, de értelemmel kell csinálni. Ha fennáll az esélye annak, hogy a sztrájk ront a helyzeten, mert inkább elviszik a céget, akkor nem hiszem, hogy megérte a dolgozóknak - és egy ilyen helyzetben hangzott el az a bizonyos megjegyzés. Amúgy tényleg a dolgozókon múlik az, hogy milyen bért tudnak maguknak elérni, a kormányzat nem csak nem tud, de nem is szabad, hogy beleszóljon, a minimálbértől eltekintve. Ahogy abba sem szólhat bele, hogy sztrájkoljanak-e vagy sem.

2018. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
68%
Úgy támogatja, hogykevesebb áfát kell fizetniük, miközben változatlan áron, vagy még többért adják az árut...
2018. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22

Az ÁFÁ-t nem a multi fizeti, csak BEfizeti, amit a vevő fizetett ki neki.

2018. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Az ÁFÁ-t nem a multi fizeti, csak BEfizeti, amit a vevő fizetett ki neki."


A válaszoló úgy érti, hogy amennyivel csökkenne az élelmiszerek ára az adócsökkenés miatt, a vállalatok annyival szélesítik a saját profitkulcsukat. Effektíve benyelik az áfacsökkenést.


Nézőpont kérdése, hogy ez most támogatásnak minősül-e. Közgazdasági értelemben nem, és szerintem a kormánynak sem ez a célja (nekik az a célja, hogy feltudjanak vágni dolgokkal, de így nem lehet).


Elvileg törvényileg lehetne kötelezni a vállalatokat, hogy érvényesítsék az áfacsökkentést az áraikban, csak ez nem ellenőrizhető teljes körűen. Amennyire pedig megbüntetnék a vállalatokat, az csak a töredéke annak, amit a cégek eközben megkerestek a trükkel.


"Amúgy tényleg a dolgozókon múlik az, hogy milyen bért tudnak maguknak elérni, a kormányzat nem csak nem tud, de nem is szabad, hogy beleszóljon, a minimálbértől eltekintve. Ahogy abba sem szólhat bele, hogy sztrájkoljanak-e vagy sem."


Akkor viszont nem is vagy a kormány álláspontján, hisz a sztrájktörvény azoknak a sztrájkolóknak is akadályt okoz, akik stabil cégnél (ne adj Isten állami cégnél) dolgoznak.


Semmi sem indokolja szerintem a sztrájktörvényt, illetve én nem tudnék példát mondani arra, mikor a sztrájkolók miatt "vitték el" a céget. Te igen?

2018. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Nem értelek. Hogyan támogathatná a multikat az alapvető élelmiszerek ÁFA-jának csökkenés?"


Egyszerű a Gyurcsány-kormány idején tetszetős kampányígéretként csökkentették az ÁFA mértékét, éppen csak azzal nem számoltak, hogy a fogyasztói árak nem követték az ÁFA változásának mértékét. A multik magyarán „lenyelték” a hasznot. Ez most sincsen másképpen.

2018. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
olyan élelmiszerek ÁFA-ja csökkent, ahol rettenetesen elburjánzott a feketegazdaság
2018. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"olyan élelmiszerek ÁFA-ja csökkent, ahol rettenetesen elburjánzott a feketegazdaság"


Vagy éppen egy jó barát terjeszkedik az adott iparágon belül.

2018. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!