Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is másik Himnuszra...

Szerintetek is másik Himnuszra lenne szükségünk, mert a mostani nagyjából olyan, hogy egy halottasmenet is büszkén énekelhetné?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 20:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
38%
Nincs szükség másik Himnuszra! Egy himnusznak nem valamiféle indulónak,vagy tánczenének kell lennie.
2010. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell. Nekem ez tökéletesen megfelel, jobban mint mintz némely ország kupléja
2010. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
49%
Nem.Ez nem olyan, mint egy filmzene.A magyar nemzet egyik jelképe,még az alkotmány is megemlíti Kölcsey művét.Lehet, hogy a hangulata szomorkás,de ha vidám lenne,akkor szerintem abba kötnél bele,hogy miért nem egy komoly mű,mert akkor azt mondanád ,olyan ,mint egy cirkuszi zene.Kár ezen pattognod.
2010. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
56%

És szerinted nem áll úgy az ország, hogy halottasmenetet rendezzenek a tiszteletére?

Egyébként nem, szerintem a jelenlegi Kölcsey-Erkel-féle himnusz nagyon jó. Szerintem egy nemzeti himnusz ne hadi induló legyen, mint pl. a német himnusz (Lied der Deutschen), vagy a francia (La Marseillaise), mert a himnusz, mint irodalmi műfaj eleve egy istenhez szóló fohász. Szerintem semmi okunk nincs arra, hogy vidám himnuszunk legyen.

2010. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
39%

"Isten, áldd meg a magyart,

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!


Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad török sáncára,

S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára."


Ezzel mi a bajod? A Himnusz nem csak egy "gyászmenet". Szerintem ez sokkal jobb, mintha csak "Deutschland, Deutschland über alles" stílusú részekből állna.

2010. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
35%
szerintem nem a szöveg a legnagyobb gond, hanem a zene.
2010. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
59%

Ne viccelj! A mi himnuszunk az egyik legszebb a világon!

A himnusz ugyebár egy ima, tanultuk magyarból. Ez a zene tökéletes ahhoz, hogy miközben énekled, valóban elmélyülj a hazaszeretetben.

Nem tudom, hány éves vagy, elképzelhető, hogy csak még érned kell. 15-17 évesen még engem sem érintett meg, de most már minden szavát őszintén gondolom és kívánom, amikor éneklem, és annyira meghat, hogy sokszor közel állok a síráshoz. Valószínű, hogy 6-10 év múlva már te is így fogod látni :)

2010. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a szövege és a zenéje is tökéletes. A Szózatot kellene esetleg új zenével megpróbálni. Maga a vers, a Szózat jobban tetszik, mint a Himnusz, de a megzenésítése?! És ez volt a legjobb a pályázaton anno. Milyen volt a többi? Bármilyen ünnepség van, a Himnuszt sokan éneklik, a Szózatot nem igazán.
2010. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nagyon jó a Himnusz himnusznak. A Szózatot elég nehéz énekelni. A külföldiek meg úgy sem értik, hogy mi a szövege.
2010. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
50%
nekem egyáltalán nem tetszik a himnusz. tényleg olyan mint egy gyászmenet. miért nem lehet vidám a himnuszunk, mint a franciáknak vagy olaszoknak?
2010. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!