Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szavazók! Ti mit...

Fidesz szavazók! Ti mit gondoltok a CEU -ról? Teljesen egyetértetek "vele" kapcsolatban a fidesszel, vagy esetlreg járulékos veszteségként tekintetek rá?

Figyelt kérdés

2018. aug. 15. 21:21
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
9%

"Azért kiváncsi vagyok, hogy pontosan mit is hiszel, hogy Sororsnak mi köze van a Közép-európai Egyetemhez...

"


Ezt te most komolyan kérdezted?:D

2018. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

#11.


Halálosan. :)

2018. aug. 15. 22:14
 13/49 anonim ***** válasza:
17%

akkor guglizz rá.... igen sok... alapítás, pénzügyi háttér, ösztöndíjak.


nem csúfolódás a sorosegyetem elnevezés. tényleg nem létezne nélküle.

2018. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
94%

Az a szemét soros egyetemeket és emberjogi szervezeteket működtet...

Tényleg, hogy kitolt a magyarral ejj.

2018. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
1%

Ami a felsőoktatási törvényben a külföldi egyetemekre vonatkozó módosításokban van, azokkal egyetértek.

Igenis kell legyen minden külföldi egyetemnek abban az országban is "egyeteme", vagyis képzése, amelyik országé a papírokon. Miért lenne amerikai egy egyetem, ha éppen amerikában nincs is jelen és nem is tanít senkit semmire?

Ha egy külföldi egyetem itt akar képzést indítani, akkor annak meg kell felelnie a magyar felsőoktatási törvénynek - de nem annak ami a magyar egyetemekre vonatkozik, tehát kell hogy legyen a két ország között megállapodásnak lennie róla, Hiszen ha a magyar egyetemektől elvárt kötelezettségek nem érvényesek rá, akkor kell valaki - az az ország, amelyik a nevét adja hozzá - aki felelősséget vállal azért, hogy ez tényleg egy egyetem és nem csak valami pénzlehúzó tanfolyam kamu oktatókkal és témákkal.

Ahogyan azzal is tökéletesen egyetértek, hogy az egyetemek neve ne legyen összekeverhető. A magyar Közép-Európai Egyetem angol fordítása ugyanis pontosan a CEU (Central-Europian University) rövidítés, miközben hivatalosan a CEU egy amerikai egyetem. Ez okozza a félreértéseket is

és teszi lehetővé a szándékos összemosásokat is. Hiszen amikor a CEU-ról beszélnek azok, akik védik, gyakran keverik a KEE-vel. Azt hiszik azt korlátozza a törvénymódosítás, annak bezárása volt esélyes vagy éppen annak megmaradásáért kell küzdeni. Holott azzal nem volt semmi gond. Az amerikai CEU és a KEE összemosása pedig lehetőséget adott arra, hogy a hallgatók előtt is tévesen szerepeljenek, mintha a CEU-ra olyan sok magyar járna, holott nem, és mintha a KEE-nek lenne baja az elvárt módosításokból stb. stb.

A CEU működése részben kros az országra, hiszen olyan embereket képeznek szinte szektaszerűen, akikről már tudni lehet, hogy az elmúlt 20 évben behálózták Európa területét és a soros féle nyílt táradalom eszméjét segítik elő. Viszont rengeteg olyan ember is tanult a CEU-n és a KEE-n, aki meg fontos munkát végez és a tudásuk gyarapodottazzal, hogy ott tnulhattak.

Vagyis nem, semmiképpen nem tiltanám meg az ottani képzés lehetőségét, mindenki tanulhasson a saját pénzén amit akar, ha van aki hajlandó őt arra oktatni. De nem is ragaszkodnék ahhoz, hogy a CEU maradjon itt az országban, bármennyi fizető hallgatója után is adózik, ha menni akar, akkor hadd menjen.

A KEE-t azonban segíteni kell abban, hogy továbbra is itt működhessen. Ha ehhez a CEU is felttlenül kell, akkor legyen az is inkább.

2018. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
88%

"Az a szemét soros egyetemeket és emberjogi szervezeteket működtet... Tényleg, hogy kitolt a magyarral ejj."


Még szép, hogy kitolt velük. :D

A magyarok mindkettőt gyűlölik.

2018. aug. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
5%
A ceu le van szarva. Egy jelentéktelen "egyetemet" úgy állítja be a gitegylet mintha az hű de nagy "dolog lenne" közbe a magyar társadalom le sem szarja, hogy van vagy nincs.
2018. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
34%
őszintén? A cirkusz előtt azt sem tudtam hogy létezik ilyen egyetem
2018. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
10%

Ez az csak a cionoknak fontos ( a népesség 0.00001%) az a ceu "egyetem" mert minél több libsit probálnának gyártani. Ezért soros megérdemli, hogy szivatják mert egy mocsadék alapból is a fajtájával együtt!


De mégegyszer kiemelve a magyarok leszarják, hogy nem fog létezni ez a egyetemnek nevezett propagandagépezet.

2018. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
67%

Még mindig sok a proli az országban, jól van. A CEU-n világszínvonalú oktatás megy a rengeteg nagy tapasztanalú és tudású külföldi tanárral. A közgazdasági elemző mesterképzés pl fényévekkel lehagyja bármelyik másik magyar egyetem ugyanilyen képzését.


Bár ez a sok proli válaszolót nem érinti, beidomítottak már titeket mint a pavlov kutyát. Annyit mondanak, hogy soros és már egyből ugrotok. Azért arra kíváncsi lennek, hogy mit szóltok ahhoz, hogy orbán is soros ösztöndíjat kapott anno.

2018. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!