Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18 év alatti gyerek helyett a...

18 év alatti gyerek helyett a szülő szavazhatna. Hogy képzelik ezt?

Figyelt kérdés

[link]


Hogy lehet demokratikus az,ha valaki mások helyett szavaz?

Másrészt pozitív diszkrimináció,mivel ha valakinek több gyereke van,annak többszörös szavazati jogot ad.


Meddig lehet még elmenni?


2018. aug. 24. 11:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez egy nagyon elvetemült ötlet. Viszont a 18 éves korhatárt felül kéne vizsgálni: már 16 éves kortól szavazati jogot kellene adni a gyerekeknek (nyilván saját jogon értem).
2018. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem támogatom, hülyeség az egész. Az előzővel ellentétben én a szavazati jogot is felvinném 21 évre 18-ról.
2018. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem agyrém.

Ha valaki már elég nagy hozzá (választókorú) hogy saját maga megalapozottan tudjon dönteni, akkor tegye, addig pedig a szülők szavazzanak csak szépen egy szavazattal a maguk nevében.

A felvetést sem igazán értem, miért járna dupla szavazat a szülőknek.

2018. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

Nektek liberálisoknak mindig be lehet dobni egy gumicsontot, amin aztán képesek vagytok hónapokat rágódni.

Ugyanis szó sincs ennek bevezetéséről, csak ti, nagy okosok, megint riogatjátok a jónépet, ahogy tettétek az elmúlt 8 évben is. A vér nem válik vízzé.

2018. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűbb lenne alkotmányba írni, hogy minden szavazat a Fideszé.
2018. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Minél több gyereke van valakinek,annál inkább az államra szorul.

Magyarán akkor akiket eltart az állam,még azoknak többlet szavazata lenne azokkal szemben,akik eltartják őket.


Másrészt hogyan döntené el a két szülő,hogy a gyerek után ki szavazhat?

Mert ugye az már végképp nem járja,hogy mondjuk 1 gyerek után 2 szavazat jár,akkor már a másik plusz szavazat nem is létező személy után lenne.

És egy családban sem feltétlen egyezik még a szülők véleménye sem.


Másrészt ezzel gyakorlatilag azt mondják,hogy a gyereknek nem szabad gondolkodnia,hanem gondolkodjon helyette a szülő.

Gáz...

2018. aug. 24. 12:32
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
4# +1 emlékszem jöttek a szingli adóval is hogy így-úgy akarják bevezetni, holott szó sincs róla
2018. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább azt vezetném be, hogy a következő választáson csak a 10 év alattiak szavazhassanak. Kétharmaddal nyerne a Magyar Nyalóka és Gumicukor Párt, mindenki csokitallérban kapná a fizetését, a felnőtteknek bohócruhában kellene járniuk dolgozni, a fogorvosok életfogytiglant kapnának, Orbán és társai éhen vesznének, mert a gyerekek csak a vidám bohócokat szeretik. Ugyan egy fél éven belül bedőlne az ország, de az így is megtörténik és addig legalább lenne néhány vidám hónapunk, ami igazán ránk fér már nyolc ilyen év után.
2018. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

"Az előzővel ellentétben én a szavazati jogot is felvinném 21 évre 18-ról."


Pedig nagyon nem kéne. Ha az érettségi előtt álló diákok jók arra, hogy közmunkát végezzenek az érettségijükért cserébe, akkor igazán szavazhatnának a jövőjükről. Ma a fiatalokat semmibe veszi szinte mindenki, pedig ők is ugyanúgy az országban élnek, aminek a vezetőit leginkább a nyugdíjas tömb szavazza meg.

2018. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

#9


Nekem is nagy nyűg volt kezdetekben a közösségi szolgálat, de így utólag hasznosnak mondom. Megismertem pár új embert, olyan helyeken jártam, ahol egyébként nem tettem volna, esetleg olyan szemszögből tekinthettem be bizonyos szervezetek működésébe, amelyből másképp nem. Munkának erős túlzás nevezni, mivel nagyon minimális elvárások vannak a közösségi szolgálaton, köze nincs a munkához.


Hidd el, nagyon jól ismerem a 18-20 évesek gondolkodásmódját, és jobb, ha nem szavaznak. Az idei választásokkor is hallottam kortársaimtól, hogy mi alapján szavaznak.


Egyébként nem a nyugdíjasok döntik el a választást, ha belenézel a korfába, akkor látszik, hogy a nyugdíjasok a felnőtt lakosságnak a harmadát, ha kiteszik.

[link]

2018. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!