Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Magyarországon egy...

Igaz, hogy Magyarországon egy gyorséttermi dolgozónak is valójában nettó 300 ezer forint a bérük, csak zsebre kapják?

Figyelt kérdés

A hivatalos bérük az ilyeneknek nettó 130-150 ezer forint körül mozog. De ennyi pénzből egyáltalán nem lehet megélni manapság Budapesten, meg amúgy sehol sem. Vegyük a legalapvetőbb kiadásokat:

-egy budapesti minigarzon bérleti díja/törlesztő részlete: 110 000 Ft

-rezsi, közös költség és internet: 40 000 Ft

-tömegközlekedés: 10 000 Ft

-alapvető élelmiszerek (luxus nélkül): 80 000 Ft

-tisztálkodási eszközök és ruházkodás: 20 000 Ft

-multimédia eszközök (telefon, laptop, tv, stb): 40 000 Ft

-autó lízing és autó fenntartási költség és üzemanyag: nincs, mert ez nem Németország, hogy egy mosogató is BMW-vel járkáljon

-szórakozás/nyaralás/sport/szabadidős tevékenységek: nincs, vagy ki tudja (szintén nem engedhetik meg maguknak)

-gyereknevelés vagy gyerektartás: nincs, vagy ki tudja

-EÜ (hálapénz), gyógyszerek, (magán)oktatás: nem számolunk vele

-váratlan kiadások: nincs, vagy ki tudja, itt nem számolunk vele


Ha összeadjuk a fentieket, akkor kijön, hogy legalább nettó 300 000 Ft kell az alap megélhetéshez. És még így is ki van sarkítva a példa, mert nem igaz, hogy senki nem jár szórakozni, nyaralni, senkinek sincs gyereke és senkinek sincsenek váratlan és egyéb kiadásai sem. Ez csak a nagyon alap, a létszükséglet, és az is ennyi. Na most felmerül a kérdés, hogy szerzik meg a maradék pénzt az olyanok akik alacsony bérre vannak bejelentve? Mert hogy muszáj megszerezniük, különben éhen halnának vagy megfagynának, én meg nem látok halott embereket az utcán.. tehát valahonnan megszerzik. De honnan? Haverom azt mondta, hogy simán megkapja mindenki a nettó 300-at, csak zsebre. Szóval akkor igaz, hogy magas adók vannak, de nagyon magas az adócsalási ráta is a lakosság részéről Magyarországon, szinte mindenki zsebre dolgozik.

Nem lenne egyszerűbb egy olyan rendszer mint Nyugaton? Hogy magasak a bérek és mindenki bevallja mennyit keres, és adózik is utána, és cserébe az állam azon van, hogy minél jobban csökkentse az adókat és javítsa a közállapotokat?



2018. aug. 27. 13:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Édes vagy és nagyon naiv.

Nemhogy a mekiben nem kapják meg a nettó 300-at, de sok helyen még diplomával sem. Az átlagfizetés 160-200 között mozog még komolyabb munkakörökben is, kevés kivételt leszámítva.

Hogy hogyan oldod meg a különbözetet a fenti számításodhoz képest, az senkit nem érdekel. :)

2018. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Azért havi 80 kajára az kicsit túlzás, meg a multimédiára 40 is túlzó. És nyilván ha valakinek 200 alatt van a nettója, nem fog egyedül 110+rezsiért lakást bérelni hanem szobát bérel 60-ért összesen, máris egy százassal kisebb a számításod.
2018. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
80 ezer alap élelmiszerekre? Hol? 40 ezer kütyükre? Miért, kéthavonta új tv-t veszel, vagy mi? Szerintem te nem nagyon vagy tisztában a valósággal. Autója sincsen mindenkinek, pláne nem egy gyorséttermi dolgozónak, aki jó eséllyel diákmunkás. Az meg a legnagyobb naívság, hogy ha x ft a megélhetési költség, akkor azt minden dolgozó megkapja akár hivatalosan, akár zsebbe.
2018. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Gondold át még egyszer.

Laktam Pesten 2 évig, 2 hónapja költöztem el.


"egy budapesti minigarzon bérleti díja/törlesztő részlete: 110 000 Ft"


Ez nem feltétlen igaz, Én havi 40-t béreltem egy szobát


-alapvető élelmiszerek (luxus nélkül): 80 000 Ft


-aha persze, akkor Te étterembe eszel.

fele ennyiből is simán kijön.

-ja, hogy nem ismered a gáztűzhelyt és konyhát.


-tisztálkodási eszközök és ruházkodás: 20 000 Ft

lehet ezen is faragni, de fogadjuk el


-multimédia eszközök (telefon, laptop, tv, stb): 40 000 Ft


no, ez a legnagyobb hülyeség amit írtál,

veszel egy laptopot és egy telefont, mondjuk össz 200E-rt és 1 év alatt kifizeted havi 20-ból

azt ne mond, hogy neked minden évben új teló és pc kell.


-bár Én nem 150-t kerestem hanem 450-t és így tudtam spórolni havi 250-300-t, és nem szűkölködtem.

2018. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hány éves vagy, de hogy nem vezetsz önálló háztartást, az tuti :)


Nem bére önálló lakást egy gyorséttermi melós 110+rezsiért.


Nem, nem eszik HAVI 80.000 ft-ért, mert kevesebbet keres.


NEM, nem költ havonta 40.000 ft-ot kütyükre.


Ja, és nem ruházkodik havonta 20.000 ft értékben, valamint a tisztálkodásra havonta nem költ ennyit.


Ja, 110.000 törlesztőrészlethez legalább 250.000 kell hiatalosan keresni.


Szóval, hol élsz, szatyorban? :)


Betanított kvázi diákmunkára miért adnának 300.000ft-os bért?

2018. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Az emberek többségének közel sem jut fejenként 130-150 ezer.

Úgy nagyjából a társadalom harmada él a létminimum alatt ami 80 pár ezer forint.

Ezek főleg kisnyugdíjasok, vagy nagycsaládosok, ahol fejenként ennyi marad és rokkantok, közmunkások.

A 130-150 ezer egy embernek ma egy átlagos fizetés még csak rossznak se mondják ha szakképzetlen valaki.

De 80 ezer forint kajára. :-DDDDDDDDDDD

az napi 2500

nekem még 1500 se kell

az átlag magyar fejenként olyan 900-1000 Ftt költ napi élelmiszerre

aki alacsony fizetésű az nem fog ennyi pénzért enni és főleg nem ilyen horror drága háromszobás lakásban lakni

egy szoba 35 000Ft-ért már kibérelhető

a reszi is sok egy személyre az 25 körül van

ez valójában így néz ki

bérleti díj:

35 000Ft

tömegközlekedés

10 000Ft

alapvető élelmiszerek

45000Ft

tisztálkodási, ruházkodás az 20 000Ft

multimédia az 0Ft


ha ezeket összeadjuk kijön 110 000 még marad is havi 30 000

2018. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Mivel mostanában mindenki külföldre menekül, és az alapvető "csicska" (sry de így hívják) munkákra sincs már jelentkező, ezért a mekiseknek, pincéreknek, lángossütőknek, gyári munkásoknak, gombnyomogatóknak is olyan szinten megemelték a fizujukat, hogy már szabad szemmel is látható. Igaz, az európai átlag negyedéhez sem érünk fel még mindig, de aki eddig 150-et keresett árúfeltöltőként, az most lehet, hogy 250-260at visz haza mivel annyira nincs ember.


Diploma: ha bölcsész, marketinges, turisztikás vagy egyéb büfészakos papírod van, akkor ne csodálkozzál rajta, hogy nem kapsz normális fizetést, mert effektív nem rendelkezel olyan tudással amit egy cég profittá tudna alakítani.


Ha mérnök vagy, 300 nettóról indulsz általában (családban, ill barátok között méröninfós, gépész és villamosmérnök is van), 2-3 év után pedig 600-700 ezer a nettó fizetésed ami külföldön kb 4-5 ezer euró.


Minden attól függ, hogy mennyire vagy piacképes.


El kell felejteni azt, hogy a "diploma" kötelező, és ez a garancia a jó fizetésre. NEM. Találj egy melót, masterold ki ahogy tudod és menj el dolgozgatni, hogy legyen munkatapasztaltod. Ha nem tudsz kitermelni magadnak 3-4 éven belül 600-700 ezret havonta, akkor valamit nem jól csinálsz, és ennyi.


Most jönnek majd a puffogók, hogy álomvilágban élek, de nekik meg annyit mondanék, hogy lehet gombot nyomogatni, utcát seperni, mekiben dolgozni havi két kilóért is, de abból soha nem lesz több pénz. Ha szívvel lélekkel csinálsz egy szakmát, előbb utóbb nagyon sok pénzed lesz belőle.


- egy java fejlesztő

2018. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Java neeeeee
2018. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

7

Hülye vagy fiam, egyes, leülhetsz. Büfészakok az általad felsoroltak? Hagyjuk, fel sem foghatod.

2018. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

# 9


nyomjál nyugodtan, azt mondasz amit akarsz. 10ből 8 egyetemista ilyen gány semmikre jár amiben nincs érdemi tudás.


én megkeresem azt amit leírtam, és te megkeresed? :D

2018. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!