Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért ilyen...

A Fideszesek miért ilyen frusztráltak és agresszívek?

Figyelt kérdés

8 éve gyakorlatilag teljhatalommal irányítja a Fidesz az országot. Ennek ellenére a mai napig mérhetetlen gyűlöletet és frusztrációt látok rengeteg fideszes politikusban és szimpatizánsban egyaránt.


Valamelyik nap ránéztem az Echo TV nevű propagandaadóra, ahol éppen Bayer Zsolt műsora ment. "T*tves b*romarcú liberális p*tkány f*rgek" és hasonló dolgok hangzottak el. Mégis hogy lehet valakiben ilyen szintű gyűlölet még azok után is, hogy százszor földbe döngölte az ellenfelét?


De akár ha a Békemenetes videókat nézi az ember, a nyugdíjasok magukból kivetkőzve, esernyőkkel, zászlókkal támadnak az ellenzéki újságírókra.


Én nem mondom, hogy az ellenzékiek szentek, de ezekhez a megnyilvánulásokhoz foghatót én nem szoktam látni ellenzéki médiumokban. Pedig szerintem Magyarországon ma az ellenzékieknek sokkal több okuk van a frusztrációra, hiszen a Fidesz gyakorlatilag leválthatatlan.


Tehát amire ki szeretnék lyukadni, miért van a Fideszesekben ennyi indulat még azok után is, hogy többszörösen csonk nélkül legyőzték minden politikai ellenfelüket? Focis hasonlattal élve, nekem ez kicsit olyan, mintha egy Portugália-San Marino focimeccsen 20-0 vezetésnél Cristiano Ronaldo őrjöngve szidná az éppen focistának beállt san marinó-i fogorvost.



2018. szept. 15. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

"Ennek ellenére a mai napig mérhetetlen gyűlöletet és frusztrációt látok rengeteg fideszes politikusban és szimpatizánsban egyaránt."

Mondanál erre példákat?

Mert nekem valahogy sem itt a gyakorin olvasott válaszokból nem úgy tűnik, hogy a "fideszesek" gyűlölködnének és lennének agresszívak, sem a való életből, médiából.

2018. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Féltik az egykulcsos adót,meg a családi adókedvezményt...

Félnek,hogy megszűnik egyszer a habzsidőzsi..

2018. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

Mondanál erre példákat?


Mert nekem valahogy sem itt a gyakorin olvasott válaszokból nem úgy tűnik, hogy a "fideszesek" gyűlölködnének és lennének agresszívak, sem a való életből, médiából.Mondanál erre példákat?


Mert nekem valahogy sem itt a gyakorin olvasott válaszokból nem úgy tűnik, hogy a "fideszesek" gyűlölködnének és lennének agresszívak, sem a való életből, médiából."


888-on kb ha szidni mered a fideszt nagy eséllyel kapsz ilyen hsz-eket hogy: te balliber patkány sorosbérenc zsidó, migránssimogató hazaáruló undorító féreg, meg hasonlók. Ez nem túlzás. 444-en valamiért nem látok ilyeneket.

2018. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Mikropocsuk van.
2018. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

"444-en valamiért nem látok ilyeneket"


remélem jó erős a mennyezet felétek, nehogy rád szakadjon.

2018. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

“444-en valamiért nem látok ilyeneket.”


Én egyszer fogalmaztam meg - szerintem normális és higgadt - véleményt a 444 kommentfalán és úgy bannoltak rögtön, hogy csak na. Persze, ahol cenzúrát alkalmaznak, ott nem találkozol ellenkező véleménnyel és megmaradhatsz a saját kis véleménybuborékodban... A Pesti Srácok pl ezzel szemben a választások előtti nap lehozott egy brutális kormánykritikát Puzsér Róberttől, ilyen mikor fordulhatna elő fordított esetben?

Az a szomorú igazság, hogy valamiféle véleménypluralizmus szinte kizárólag csak a jobboldal két televíziójánál jelenik meg, a hírTV-nél és az EchoTV-nél, ott valódi vitaműsorok vannak, ellenzéki és kormánypárti vélemények egyaránt elhangozhatnak.

2018. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
Én fideszes vagyok. És nem vagyok agresszív. De köszönöm az általánosítást.
2018. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pupusz ***** válasza:
33%
A fidesz, mint párt, mint központosított hatalom, képtelen békében, nyugalomban élni. Hatalmi technikája alapból a megosztás, így békesség kizárva. Ha a szimpatizánsaik békében, nyugalomban, harmóniában akarnának élni, nem lennének a szimpatizánsaik. Vagy elhiszik, hogy majd egyszer lesz béke, nyugalom, csak addig még sok sok harc kell, leginkább a saját honfitársaikkal. Azaz polgárháborús hangulat fenntartása, fölényes leverése sorozatosan. Így Orbán minden nap hős marad. Sosem hagyják állni a vizet, mindig bedobnak valamit, újat, régit, csak hogy szimpatizánsaik indulatait felkorbácsolják. Vagy épp az ellenzékiek indulatait és arra reakció a fideszes indulat, ami mindig hősiesen győzedelmeskedik. Így születnek a mindennapi hősök újra és újra. Ez a termék. A "Nemzeti Hősök" virtuális emléklap, jelvény, vagy kulcstartó. Ez lett a magyarság definíciója. Az alternatív valóság erőszakos, abszolút igazsággá nyilvánítása. Jaj annak, aki meg meri kérdőjelezni. Az nem is magyar, ugye. Ez megy 8 éve és továbbra is ez fog. A hősök nem mondanak le a hős mítoszukról, még ha csak a maguk szemében is azok. Egymás előtt lehet vele feszíteni. Ez épp elég. Ez a jobbos "tesco gazdaságos" X6-os, vagy Bentley. Kulcstartó, vagy jelvény formájában. Odafönt meg röhögnek rajtuk az X6-osban, Bentley-ben és koccintanak a 100 éves whisey-vel. Amíg szar van, veréb is van. Ez mindig is így volt, most sincs másképp. A verebek meg ugye összefosnak mindent.
2018. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kivételesen nem hiszem, hogy ez fidesze-nemfideszes kérdés. Érzelmi alapon "politizáló" gondolkodni képzelen, agresszív, primitív hülye mindenhol található.


Amit az úgynevezett "békemeneten' látsz, részben a bayeri keresztény szeretet sugárzásának, részben a csordaszellem hamgulatfokozó hatásának együttes eredménye.


Azért a felfokozott és központosított gyűlöletért, ami a fidesz birk...bocsának...a fidesz pártolói részéről tapasztalsz, szinte Bayer az egyszemélyes felelős. A kormány "csak" a felsőbbrendűségi érzést és a hatalmi arroganciát neveli az övéibe. Bayer a gyűlöletet, az állatiasodást, az alpáriságot (ezúton kérek elnézést a biológiai értelemben vett állatoktól) teszi hozzá.

2018. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
5%

Reagálva egy korábbi hozzászólásra: nemigen van mit egymás szemére hányni.

Orbán facebook oldalán reagáltam egy régebbi posztra mindössze ennyit: "Ez volna önöknél a politikai korrektség?"


Még aznap kitiltottak az oldalról. De a fideszéről is.

Cserébe kaptam pár roppant színvonalas üzenetet, roppant színvonalas emberektől.

Ebből erősen kipontozva ...ha nem is idézek, inkább felidézek, mert nem emlékszem szó szerint: " te ugatsz korrektségről libsi kutya?"

Máig kérdés, honnan szedte a tisztelt hozzászóló, hogy libsi lennék...

Egy igazi gyöngyszem volt, amikor valamelyik tahó egyenesen a gyerekemet akarta felakasztani, hogy az ilyen libsi férgek (megint libsi...) ne szaporodhassanak. Itt jegyzem meg, a profilképemen az akkor 2 éves kisfiammal látszottam.

De volt ilyan os, amelyiket cssk az izgatta, hogy ha bajom van a fidesszel, miért vagyok az oldalukon. Megkérdeztem tőle, mennyire tartja esélyesnek, hogy eljut a fideszhez a gondolatom, ha pl Vona Gáborhoz írok?

De olyan is volt, amelyik csak azt javasolta, hogy takarodjak a hazájából.

No comment...

2018. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!