Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a nyári vagy a...

Magyarország a nyári vagy a téli időszámítás mellett fog dönteni?

Figyelt kérdés

Az elkövetkezendő időszakban aktuálissá válik a kérdés, hogy melyiket választjuk.


Én nagyon nem örülnék ha a téli maradna, mert az év 70%-ban éreznénk. A legtöbb ember este 6 ig dolgozik, szeptembertől áprilisig sötétedésig fogunk dolgozni télen nyáron. Arról nem is beszélve, hogy nyáron hajnali 3 kor már világos lesz amikor még aludni kellene.


Sokan voksolnának a téli mellett mert "az volt az eredeti", de az most a jelenben miért jobb? Régen megfelelő volt mert nem a technika világát éltük az emberek este 8-9 kor lefeküdtek, reggel korán kezdtek dolgozni, így előnyös volt a korai ébredés. De ma már később fekszünk és később kelünk a legtöbb helyen 9 re járnak dolgozni.

Hogyan fogják ezt eldönteni? Lesz népszavazás ebben a kérdésben? Szerinted melyik az ideálisabb és miért?


2018. szept. 17. 22:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
9: Akkor nyáron hajnali negyed háromtól lesz világos...
2018. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk én az egész megyében nem is tudok olyan munkahelyet, ahol 9-től dolgoznának.
2018. szept. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12, az melyik megye? Budapesten azért bőven sokan dolgoznak 9 től.
2018. szept. 18. 06:53
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

"legtöbb ember este 6 ig dolgozik"

Azért a 10-18 óráig tartó munkasáv se épp gyakori.

Téli napforduló idején kb 8 óra a napos órák száma, mindenképp sötétben fogsz hazamenni.

2018. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt megvitatják majd a környező országokkal és ahhoz fogunk igazodni. Mert teljesen ostobaság lenne ha Szlovákia, Ausztria stb. télit használni meg meg nyárit vica versa.
2018. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország nem dönt el semmit, Brüsszelben eldöntik, majd vezetőink földik hajonlak előttük.
2018. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Alex Fly ***** válasza:
44%

Nincs olyan, hogy téli időszámítás.

Nyári van. És nagy valószínűséggel annál fogunk maradni a helyi zónaidőnk helyett, annak minden hátrányával együtt...

2018. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez miért olyan "fontos"?


Ráadásul mióta megy ez a k va "fontos" téma...

2018. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Lehet a kettő között is választani (+30 perc télihez képest) csak ezt nem nagyon mondogatják.

Amúgy én nyárpárti vagyok leginkább a közúti balesetek számának csökkenése miatt. Ugyanis az esti szürkületben a farkasvakság miatt több a baleset mint a reggeliben (reggeli szürkületben nincs farkasvakság). És a legtöbb ember du. 4-5 óra felé autózik, az még világos lenne decemberben is nyári idő szerint.

2018. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!