Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iszlám ellen harcoló...

Az iszlám ellen harcoló keresztény Orbán Viktor, miért fogadja Magyarországon az iszlamista török elnököt Erdogánt?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 08:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
54%

11#


Nagyon jól leírtad, jó volt olvasni!


Azt viszont nem értem, hogy hol csúszik el az értelmezés sok embernél? Mi az amit nem értenek belőle?

2018. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 tgt ***** válasza:

Nem az a baj Erdogannal, hogy muszlim, hanem az, hogy iszlamista diktátor, aki börtönbe vet mindenkit, aki csak egy kicsit is másként gondolkodik, mint ő. Fenntartja a demokrácia látszatát, de az ellenzék jelöltjét letartóztatja, az ellenzéki újságírókat letartóztatja, a róla karikatúrát készítő grafikust letartóztatja, az egyetemi tanárt és akadémikust letartóztatja, ha mást gondolnak a világról, mint ő, a diákot letartóztatja, ha nem megfelelő cikket lájkol a facebookon, és így tovább.

Demokráciák is szoktak diktátorokat fogadni, üzletelnek is velük, ha muszáj. De nincs olyan mély szeretet és barátság és tisztelet, mint amit Orbán produkál. Ráadásul még az Erdogan elleni tüntetést is betiltották, nehogy elrontsa a kedves vezető hangulatát.

2018. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Lux morulus ***** válasza:
9%

tgt.


Köszönöm a fáradozásod, hogy ezt elémtártad.

Maradjunk ennyiben. Mindannyiunk másnak hisz, tart mérvadónak. Te ezt én mást.

Nem egy Momentumos blogot, hanem mást.


Pár szót mondanék, a teljesség igénye nélkül, és maximálisan rövidítve.


Amiket leírtam azt tartom.

Kénytelen vagyok, tisztázni valamit.


Iszlamista az, aki az iszlám vallás, minden más feletti hatalmát hirdeti. Röviden,... de ha kell, pontosítom hosszabban.


Első bekezdésben ez:


"Ha érdemben szeretnénk küzdeni a Nemzeti Együttműködés Rendszerével, a NER-rel szemben, akkor pontosan kell értenünk, mivel állunk szemben."


Ez hihetetlen, hogy ezt úgy le lehet írni Magyarországon, hogy itt teljes, elnyomás van, és minden vélemény eltaposás.

Ezek asenkik tényleg a Nemzettel szemben küzdenek?


Következő:


"Törökország az első olyan iszlám állam, ahol megtörtént a szekularizáció, vagyis az egyházi és állami intézmények szétválasztása."


Tipikus hozzánemértés, félremagyarázás.


Iszlám államban, nem létezik szekularizáció. Ok? Az csak demokrtikus államban létezik.


Filippov meg sajnos egy idióta ha ennyit nem tud. Ezért kár volt tanulnia...bár azt hiszem pontosan tudom hogymi is ez. Csak egy féle ember tud, szándékos hülyeséget írni. Az, aki ismeri, mind a két oldalt. Innentől kezdve pedig nem beszélhetünk, tárgyilagosságról, hanem csak politikai elköteleződésről, és anyagi érdekről.



Hadd ne menjek végig rajta.


Ha azt mondod, hogy Erdogán nem a te meglátásod szerint értelmezi a demokréciát, az ok. Az is ok, ha azt mondod, hogy meglátásod szerint Erdogán diktátor, vagy a felé halad.

(véleményem szerint inog a szakadék szélén ez ügyben)


Amennyiben azt állítod, hogy iszlamista, arra megint azt kell mondanom, hogy szerintem nincs igazad. A véleményemen pedig nem változtat, egy Momentumos blog.


Mivel nem kívánok erről meddő vitát folytatni, hát... nekem mindegy, hogy te miért, és, hogy gondolod.

2018. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 tgt ***** válasza:
Lux morulus : Érdemes túllépni a cikk bevezetésén, utána képet kaphatsz Erdogan pályájáról, és a török demokrácia mai állapotáról.
2018. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

OV nem harcol, csak a saját zsebéért (meg tán kicsit a sleppjéért).

Az iszlám, meg a migráncsozás most egy felkapott téma, amit a nagyvezír meglovagol (lássuk be, qrva nagy sikerrel sajnos).

2018. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 KulGery ***** válasza:

Lux Morulus,

Nem (csak) szerintem, hanem a wikipédia szerint Erdogan iszlamista politikus.

Lehet hogy te úgy gondolod, akármilyen okból kifolyólag, hogy nem az. Sőt, tegyük fel, nem az. De attól kezdve, hogy egyesek szerint etalon forrás iszlamista politikusnak bélyegzi, sajnos el kell fogadni, hogy van ez a kollektív vélemény róla.


Ja, hogy ki iszalmista? Nem csak az aki hirdeti az iszlámot, az is aki gyakorolja, és az is aki uralkodóként kötelezi az alattvalóit (polgárokat) az iszlám törvények betartására, vagy teljes mértékben, vagy csak részben. Sőt az is, aki nem kötelezi, de az iszlám hite befolyásolja az országa kormányzását.

2018. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Lux morulus ***** válasza:

Az iszlamista meghatározása, nem az általad megfogalmazott, és ezen nem, hogy nem segít a wiki-amivel tulajdon képpen nincs bajom, csak nem egyedüli forrásként alkalmazva- hanem most még ront is.


Az meg nem érdekel, hogy lepontoztak, de ez egy ilyan válasznál meglepő. Én nem szoktam pontozgatni, hacsak nem fölfelé.

2018. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 timeamagdolna ***** válasza:
46%

Tévedés! Orbán Viktor NEM az iszlám ellen küzd. Tiszteletben tartja más vallását, kultúráját, stb.


A legújabb kori honfoglalók nem akarnak más kultúrát, más jogrendszert, más szokásokat, mint az övék. Tehát Európából az kell nekik, ami Európa jólétét jelenti (szoc. segélyek, szép épületek, wifi, stb.).

Tehát nem beolvadni akarnak, hanem megtartani azt, amik, sőt!!!!: minket is a saját képükre formálni!!!


Orbán Viktor ezzel ellentétben szeretné, ha az országunk továbbra is megmaradna magyar, keresztényi elveket valló országnak. Az EU jövőjét az erős nemzetállamok összefogásaként képzeli el, ezzel szemben vannak a "migránspártiak", akik egy megváltozott népesség összetételű Egyesült Európai Államokat terveznek. Mert: egy egységes masszát jobban lehet irányítani, hatalomban tartani...

(A globalizáció nem egy egészséges gazdasági együttműködésre épül, hanem a HATALOMRA)

2018. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Lux morulus ***** válasza:

Tudod mit Magdolna? Felpontoztalak. Nem vagyok Ábrahámita, de az a két rossz közül a jobbbat választom.

Avagy, az ellenségem ellensége, a "barátom".

2018. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Lux morulus ***** válasza:

Na csak nem bírom ki.


A neved, héberül tornyot jelent. Arámiul pedig, csodálatos, nagyszerűt.


Ezt a nevet tették "kurv©v©" a keresztények. A női nem meggyalázása.:(

2018. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!