Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon még miért...

Magyarországon még miért mindig Trianon a legégetőbb probléma? 2018 van, nem ezen a sajnálatos történelmi eseményen kéne lovagolni minden nap. Most őszintén, az életemet miben befolyásolja, hogy Trianon nemzeti gyásznap lesz, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nem kellene felfogni a nemzeti gondolkodású embernek végre valahára, hogy a 21. században járunk?

2018. okt. 11. 09:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

"Szerintem Magyarországon nem Trianon a legégetőbb probléma, hanem hogy Pimaszkodó naphosszat pimaszkodik és eszébe nem jut komolyan, felelősségteljesen dolgozni."


Hán! Nemdógoszik! Mégis micsoda ember az ijjen, kéremszépen, micsoda ember??!!

2018. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Trianonon te lovagolsz naponta, továbbá még páran, akikre csak a magadfajták figyelnek. Az életedet sok minden befolyásolja, de leginkább magad. Szerintem a Halottak napja sem befolyásolja az életedet, tehát eltörlendő. Sőt, március 15 se. Törlendő. Látod, ide vezet ez a fajta gondolkodásmód.

#2 azért annyira nem értenék egyet. A jelen ukrán-magyar viszonyok egyértelműen a jelen magyar kormány viselkedésére vezethetők vissza. A kérdés nem egyszerű, de még magyar kormányok is képesek voltak bonyolultabb dolgokat is kezelni. Ez nem képes, mert nem is akar. A székelyeket meg hagyjuk. Más módon, de pont ugyanaz a probléma. Azt csak megjegyzem, hogy 1918-ban (még Trianon előtt) éppen Gyulafehérváron kiáltották ki a román királyságot.

#7 észrevételed a mai magyar problémakör legfontosabbika. Valaki megállapít egy helyzetet, mire te levonod a következtetést: tehát „te meg akarod mondani…”. Nem akarja megmondani, csak te (szándékosan) félreértelmezed. Sok mai problémát lehetne kezelni e nélkül a viselkedés nélkül. És tudom: te szeretsz sárba taposni. Egyedül ehhez érzel képességet. Elmondom: ehhez se. Te olyat nem tudsz, ami az önbizalmamat befolyásolja. Csak sajnálom, hogy egyre többen vannak a fajtádból.

2018. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

#9

Nagyon vicces ám, ha valaki kioktat egy másik kommentelőt - egy kommentben - amiért az merészelt kioktatni valakit.

És főleg, hogy nem veszi észre, hogy ő maga ugyanazt csinálja, hanem azt hiszi, hogy a MÁSIK látszik ostobának.

És igen, én is most hasonlót csinálok.

2018. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

#12

"A jelen ukrán-magyar viszonyok egyértelműen a jelen magyar kormány viselkedésére vezethetők vissza."

Melyik viselkedésre gondolsz?

Arra, amikor ez a kormányzat volt az első számú képviselője és támogatója Ukrajnának, hogy kapja meg végre a vízummentességet vagy éppen alakítson ki az országgal szorosabb gazdasági kapcsolatot az EU? Amikor támogatták minden kezdeményezésüket és kiálltak Ukrajna érdekeiért? Vagy a mostani, amikor mindezek után a magyar kisebbség jogainak csorbítását nem nézik tétlenül és megpróbálnak az érdekükben a lehetséges eszközeikkel kiállni?

2018. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A kérdező moderátor csak mondom. Nem érdekes hogy minden őt kritizáló hozzászólás törölve van, és hogy hetek át trollkodhat nyilvánvaló troll névvel? :) Ez a komment is mindjárt törölve lesz.
2018. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Takács Zs5-nek:


Ez most mi volt?

Ő kioktatta hogy inkább menne dolgozni, ahelyett hogy pimaszkodik.


Én kioktattam, hogy ...

Folytasd légyszíves!


Én kérdőre vontam hogy kinek képzeli magát! Nem kioktattam!

2018. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

ne pattogjá' má itt 50% tedd túl magad. Közben én pl értelmes tevékenységet folytattam (más szóval alkottam, dolgoztam), te meg itt magyargyűlölködsz egész nap. Nem az én bajom, hanem a tied, meg pimaszé, aki egész nap áskálódik, EZ IDŐPAZARLÁS!

tehát segítőként fogjátok fel a válaszom.

Annyira nem lehet fájdalmas senkinek, hogy van egy megemlékezés az igenis gyászos eseményről - nézz utána településeket vágtak ketté!!, szétdarabolták az országot és a megindult a kivéreztetés.

De ha fáj ez, hogy már szabad kimondani, mi is történt - ne gyötörjétek magatokat! Helyette menjetek aznap pl Disneylandbe, összedobjuk nektek az utat, vagy sírjatok aznap egy holokauszt emlékműnél, vagy ejtőzzetek egy kávéház teraszán.

- szóval a lehetőségek korlátlanok, szabadok vagyunk.


Nekem is fáj,hogy két generáció felnőtt abban, hogy "tanácsköztársaság" milyen jó volt, hogy megünnepeltették velük a kommunizmus rémtetteit és eszméit - ami rosszabb volt a fasizmusnál is, igaz csak kicsit. De hát üsse kő! elmúlt, mindkét ordas eszme MEGBUKOTT! Ne búsuljon tehát senki, végezze a dolgát szorgalmasan - ezt akartam mondani.


Jó éjszakát!

2018. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Estádio de Felchút ***** válasza:

"Magyarországon még miért mindig Trianon a legégetőbb probléma?"


Mert a Felvidéken ma, 2018-ban is közel félmillió magyar él, Erdélyben másfélmillió, a Vajdaságban 300 ezer, Kárpátalján 200 ezer.

Hogy a te mihaszna életedet miben befolyásolja, azt nem tudjuk, nem is érdekel senkit, nem a mi dógunk. De vannak pár millióan, akiket érzékenyen érint a téma.

2018. okt. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Volt valami ilyen, hogy a megírásához képest 50 vagy 100 év múlva lejár; talán 50 is volt, csak annak idején nem foglalkoztak vele, akik tudtak volna ilyesmit. És akkor nemtom, hogy lesz-e valami ilyen újratárgyalás, de talán nem , de hallottam valami ilyet, hogy X év után lejár.
2018. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19

nem jár le. Igen, hallhattál valami ilyet, de nem igaz.

2018. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!