Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért cél a kiszámíthatatlan...

Miért cél a kiszámíthatatlan jövő?

Figyelt kérdés

Annyit variálnak a megélhetéssel, hogy átlag paraszt, mint én nem tudja követni. Annyit veszek ebből észre, hogy nem számíthatok semmire, minden kiszámíthatatlan.

Így nincs egyáltalán jövőkép, amiért érdemes lenne élni, vagy gyereket vállalni.


Miért célja ez a politikusoknak?



2018. okt. 15. 18:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hát akinek nincs túl sok sütnivalója, az nem tud érdemben reagálni.
2018. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

#4

nem mesekönyvekből kellene a múltat "megismerni" hanem a valóságot, a valódi múltat megnézni.

Ma sokkal nagyobb jólétben és biztonságban él a legszegényebb ember is, mint 100 éve a középosztálybelinek számító volt. Attól, hogy vannak sokkal gazdagabbak, még nem lesz rosszabb a szegényebbek élete sem.

Soha nem volt létbiztonság, csak mesterséges általános szegénység volt a szocializmusban. Attól, hogy senkinek nem volt semmije, mindenkinek várni kellett mindenre - csak a kivételezetteknek nem - attól még éppen úgy nem tudhattad, hogy a szakmádban dolgozhatsz-e 10 év múlva, hasznos lesz-e a tudásod vagy lesz-e megálhetésed. Annyit lehetett tudni, hogy VALAHOL kell majd dolgozni, muszáj lesz, különben becsuknak mint közveszélyes munkakerülőt. Tudhattad, hogy nem leszel jómódú vagy gazdag, mert szinte alig volt az valaki. Attól, hogy a faluban a tanácselnök volt a legbefolyásosabb, csak annyival élt jobban, hogy neki volt telefonja és autója.

Olyasmit sírsz vissza, ami elől sikítva menekülnél ha valóban tudnád milyen volt.

2018. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12%

"ma élő nyugdíjasoknak nem kellett 3 diplomával és 5 szakmával rendelkezni"


Most se kell, elég egy szakmunkásképző. Autószerelőt nettó 400-ért se lehet találni már.

2018. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Valóban lehet gondolkodni, hogy kinek mi a kiszámítható. Számomra az, hogy 200 bruttóval vesznek fel mérnöknek vidékre, amiért BP-n 400 jár, miközben vidéken 30 ezer egy garzon bérlése, addig bp-n 120. Ez így könnyen kiszámítható, hogy vidéken nem éri meg mérnöknek lenni.


Az, hogy az elmúlt évben mennyire megbolygatták a lakhatást: hitel botrányok, kilakoltatások, csok-hazugság, áfa engedmény, elveszik a cafeteria támogatást, növelik az adókat (nem csak a 5%ról állíják vissza, hanem további cafi elemek adóját emelik), a multikat megszorítják, pedig azok adnak nagyon sok embernek munkát. A nyár eleje óta köztudott NOK-ozás eredményét ma írta csak meg a sajtó, most mindenki LTP-t akar nyitni hirtelen, mert mire odáig jut valaki, hogy merjen itthon gondolkodni, addigra kivezetik azokat a lehetőségeket, amiket a 70es években születettek már rég kihasználtak, de a 90es évek szülöttei még nem mertek belefogni, de már tervezték.


Az a tény, hogy a szüleim már 30 évesen 3 gyereket terveztek én meg azt tervezem, hogy végre idén lesz mit ennem, pedig nekik nem is volt jó fizujuk nekem meg "elméletileg" van, csak gyakorlatilag nincs. Ez erősen arra hajaz, hogy 90-2010 között kiszámíthatóbb volt a helyzet. És az elmúlt 5 évben nagyon keményen megborult.

Lehet, hogy ügyes vagy és neked megy. Nekem nem megy. És érdekes módon a másik 1800 mérnök ismerősömnek sem megy.

Illetve annak a 240-nek megy, aki már külföldön dolgozik és annak a 10-nek, akinek bejött a saját vállalkozása. De ők már régebben lemondtak a kiszámíthatóságról.


A cafetéria nagyon jó volt az lemúlt 5 évben azoknak, akik ki tudták használni. Akik most akarják kihasználni, azok nem tudják már. Nem tudják hiteltörlesztéshez felhasználni. Pedig a Családok évét írjuk, mégis a családoktól veszik el a lehetőséget ezzel. Nagyon ironikus.


A bérek növekedése akkor történik meg, ha céget vált valaki. És mivel egyre többeknek van elege a jelenlegi helyzetből fokozott a fluktuáció, és ezért növekednek a bérek, nem azért, mert a cégek hajlandóak bért emelni. Csak jó reklámmal el van adva, hogy növekednek a bérek.


Én nagyon félre számolom a jövőt. Örülök, hogy te király vagy és én vagyok a hülye a szemedben, de ha a fikázáson kívül tudsz mást is kedves #2: én túlságosan el vagyok foglalva a munkámmal és nem látom, hogy miként tudod kiszámíthatóvá tenni az életedet. Nekem most jött el végre 15 év munkaviszony után, hogy van elég pénzem egy hitel alaptőkéjére az egyetem elvégzése után. Eddig szóba sem jött a család alapítás. Aztán vén fejjel már nem minden úgy megy, ahogy azt a szüleimnek ismeretségi körömnek sikerült előttem. Szívesen látok tanácsot, hogy miben kéne gondolkodnom, mert én pontosan azt veszem észre, hogy olyan rendszerben változik a világ, aminek nem célja, hogy követni tudjam. Csak az élelmesek és a napra készek jutnak előre. De ők mit csinálnak napközben? Nincs munkájuk?


A megélhetés koránt sem olyan könnyű, mint 80as évektől kezdve volt. És nem kell a szocikig, meg a középkorig, vagy a mamut vadászatig visszamenni. Elég csak 1-2-3 évtizedet.

2018. okt. 15. 22:42
 15/29 anonim ***** válasza:
31%
Attól, hogy mérnök vagy, még nem árt, ha élelmes és naprakész vagy. Az nem úgy működik, hogy kapok egy diplomát, és onnatól semmit nem kell csinálnom, számba repül a sült galamb. Felgyorsult világban élünk, amelyhez alkalmazkodni kell, ha sikeres akarsz lenni.
2018. okt. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve annak a 240-nek megy, aki már külföldön dolgozik és annak a 10-nek, akinek bejött a saját vállalkozása. De ők már régebben lemondtak a kiszámíthatóságról."


És akkor te miért nem húzol el külföldre? Miért itt dekkolsz és szolgálod a nácikat?

2018. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

A mérnök szakma tipikusan az (tisztelet a kivételnek), ahol az első 5-8-10 évet nehéz túlélni, utána már nem lesz gond. Kellő ismeret és tapasztalat birtokában kitárul a világ és rohamosan emelkedik a fizetés.


Jövőkép kell és lehet is alkotni, de folyamatosan újra kell tervezni. A hírekkel, az éppen aktuális gazdasági helyzettel pedig muszáj tisztában lenni, különben nem tudsz lépni.

Engem is marhára zavar pl. az a hír, hogy elveszik az LTP-k állami támogatását. A lakáshitelünket erre alapoztuk, ami egyértelműen sokkal olcsóbb lett volna így. Fiatalként attól a minimális kedvezménytől fosztanak meg, amit egyedüliként számba tudtam venni a lakásvásárlás során "alanyi jogon".

Ettől függetlenül a keserűségen kívül maximum azt tudom mondani, hogy újratervezek, amúgy meg kapja be mindenki, hogy egy fillért nem látok vissza soha a büdös életben az adó forintjaimból.

Nyugdíj... nyugdíjas már sosem leszek.

Tb... a témát inkább hagyjuk is. Ha nem akarok heteket, hónapokat várni, vagy hosszú időre kiesni a munkából az eü problémám miatt, szabit kivenni egy-egy vizsgálat miatt, úgy is kifizetem a magán orvost.

SZJA... WTF!?! Meg még 27% adó minden után, amit megveszek a boltban.

Még sorolhatnám, de olyan felesleges.

Évi 2x72 ezer forint járt nekem a megtakarításaimért cserébe. (Sokkal kevesebb mint egy havi járulékom.) A páromnak ugyanennyi. Mostmár majd ez sem.

Csak tudnám a kereskedelmi bankoknak miért lesz jó, ha a pénzünket a továbbiakban a párnahuzatban tartom otthon?

2018. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%
A lényeg hogy Vityának és Lölönek kiszámítható a jövő. Már most tudják jövőre mennyi közpénzt és EU-s pénzt raknak zsebbe, és a Soros meg az EU ellen uszító hírek is bőven szerkesztés alatt állnak már 2019-re is. Kell ennél több?
2018. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
10%

"nem látok vissza soha a büdös életben az adó forintjaimból"


Iskolákba, óvodába, bölcsödébe ingyen jártál. Kaptad a családi pótlékot alanyi jogon. Anyád felvette rád a szocpolt. Születéskor és gyerekként soha nem voltál orvosnál?


Éjjel csukott szemmel mész az utcán vagy a közvilágítást igénybe veszed?


Lebegsz a járda és az úttest felett vagy koptatod?


Nagyanyád nem kap nyugdíjat, nem veszi 90%-os támogatással a gyógyszereket?


Mi akadályoz meg hogy felvedd a CSOK-ot (használt lakásra) ami sokkal több mint az LTP.


Az SZJA-t lehet nullázni.


"nyugdíjas már sosem leszek"


Dehogynem.


"Évi 2x72 ezer forint járt nekem"


Milyen jogon jár évi 2x72 ezer forint annak aki kiadásra veszi a 2. lakását? Tehát mint befektetés. Annak miért nem jár aki tőzsdén fektet be?


Ha mindenkinek alanyi jogon jár akkor semmi haszna sincs csak növeli a lakásárakat és a bankok profitját.

2018. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

#17

Azt írod " a lakáshitelünket erre alapoztuk" vagyis vagy MÁR VAN lakástakarék pénztári szerződésed és akkor egyáltalán nem érint az, hogy most változtatnak és a JÖVŐBEN valamikortól kezdve már nem lehet ÚJ szerződést kötni - vagy most kapsz észbe és most jut eszedbe, hogy milyen jó is lenne egy LTP szerződés?

Harmadik eset, hogy csupán az ellenzéki hírek címéig jutottál és a valóságot már nem figyelted, ezért fogalmad sincsen arról, hogy mi történik, csak ugrasz ezerrel merazorbán...

Nem bejelentés volt, hanem tájékoztatás..

Nem döntés volt a pénztárak megszüntetéséről, hanem egy tervezett lépésről készült javaslatról beszéltek...

Nem a pénztárakat akarják megszüntetni hanem csak a jövőben már nem lehet új szerződéseket kötni. A tervek, a javaslat szerint is a már megkötött szerződéseket tovább lehet vinni és sok éven keresztül, amíg a szerződött idő tart, addig meg is fogják rá a támogatást kapni.

Ahogyan arra sem figyeltél, hogy nem nyomnélkül akarják csak úgy eltörölni, hanem valami MÁST akarnak csinálni és ezt, hogy hogyan MÁSKÉPPEN támogassák a lakásépítéseket, vásárlásokat, azt MAJD el fogják mondani.

LEHET hogy az neked nem lesz jó, de mivel erről most még senki nem tud semmit, így senki sem mondhat róla olyat, hogy csak úgy elveszik, eltörlik. Meg kellene várni, hogy mi lesz a javaslatban és MAJD annak ismeretében, a valóság ismeretében bírálni.

Mellesleg a választások után már bejelentették, hogy tervben van a támogatási rendszer átalakítása mert nem tartják elég hatékonynak. Akkor nem (sem) figyeltetek oda így most nektek újdonság ez a lépés. Nekem speciel nem volt meglepetés.

2018. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!