Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit mondana az ellenzék, ha...

Mit mondana az ellenzék, ha kormány azt mondaná, hogy mindenkit aki menekültnek mondja magát, és semilyen igazolványa nincsen beengedünk?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sundabunda.
2018. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Erre csak egy értelmes válasz létezik, az hogy ti kormánypártiak betegek vagytok ha mindenkit beakartok engedni.
2018. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem rögtön ellentmondanának, de csak azért mert a kormány azt mondja
2018. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor az ellenzék azzal kampányolna, hogy hozzuk ide azokat is akik nem is akarnak idejönni.
2018. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%

Hogy ez a kormány és ez az ellenzék mikor mit mondana az szerintem érdektelen kérdés.


Én azt gondolom (kormányon és ellenzékben is azt képviselném), hogy a modern világban nemzetállami határoknak már nincs helyük. Senkinek nem korlátozhatjuk a szabad mozgását, ha nem áll szabadságvesztés büntetése alatt. Akinek nincs igazolványa annak ki kell állítani egy ideigleneset.

2018. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok, akkor én szertnék hawaii-ra költözni, mert nincs helye határoknak
2018. nov. 2. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Azt, hogy: "Hát akkor meg mégis mi az istenért költöttetek eddig több ezer milliárdot arra, hogy ennek az ellenkezőjét propagáljátok, ti köpönyegforgató korrupt szemetek?"
2018. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

#5

Rendben. Akkor gondolom a lakásod ajtaján nincsen zár és az megy be az ajtón aki csak akar, nyugodtan költözhet hozzád bárki, csak mert a modern világban lakáshatároknak már nincs helyük. Senkinek nem korlátozhatjuk a szabad mozgását, ha nem áll szabadságvesztés büntetése alatt. Akinek nincs lakcímkártyája annak ki kell állítani egy ideigleneset.

Vgay ha a te saját tulajdonodról, életteredről van szó, akkor már nem is olyan jó ha bárki odamehet és használhatja, élhet benne? Akkor már számít, hogy azt te szerezted meg a saját munkáddal a saját jövedelmedből? Csak akkor nem számít ha egy egész ország lakosságának életteréről, tulajdonáról van szó, amit ők együtt építettek fel és tettek ilyenné a maguk számára?

2018. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Így is beengednek mindenkit, feltéve hogy eleget fizet zsebbe.
2018. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A lakás és a személyes élettér nem keverhető össze a mesterséges államhatárokkal.


Természetesen amikor szükség volt rá a lakásunkba is befogadtunk ideiglenesen rászoruló ismerősöket. Ki ne tenné meg? De ez nem része az elidegeníthetetlen emberi jogoknak és kötelességeknek.


Az viszont szerintem igen, hogy ne tartsunk fel születési előjogokon alapuló igazságtalan állampolgársági rendszereket az emberiség nagy családján belül.


Én magam és az őseim történetesen évszázadok óta itt éltünk, de ez nem jelent előjogokat, élhettünk volna máshol is. Nem én tettem ezt a darab földet pont ilyenné, nem dolgoztam meg érte másképpen mint bárki más tette volna. Az őseim 1848-ban harcoltak a nemzeti önrendelkezésért, mert akkor annak itt volt az ideje, ma ez már időszerűtlen dolog, hiszen az EU tagjai vagyunk és az ENSZ fogja össze a világ népeit.


Ma azért kell harcolnunk, hogy a világ közös dolgait végre közösen oldhassuk meg és ne 195 nemzetállamra szétszakítva. Ma az összefogás ideje jött el és a szolidaritás ideje. Ma egy globális világban élünk, a világgazdaság részesei vagyunk, a felelősségünk is bolygó léptékű.


"A harcot, amelyet őseink vivtak,

békévé oldja az emlékezés

s rendezni végre közös dolgainkat,

ez a mi munkánk; és nem is kevés." (József Attila)

2018. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!