Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol ismerkedhetnék/barátkozhat...

Hol ismerkedhetnék/barátkozhatnék nemzeties tudatú fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen turbó magyarokra gondolok akik Kárpátiát üvöltetnek egész nap, hanem akik még normális nemzeti értékrendet képviselnek.

Elegem van már az ilyen füves, iszákos metroszexuális divat liberális romkocsma töltelékekkel, egy normális mondatot nem lehet velük váltani.


2018. nov. 10. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A fidelitasban.
2018. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Néptánc / népzene együttesben, íjász sportklubban, meg katolikus/református ifjúsági közösségekben biztos akadnak olyanok akiket te keresel.


De mindenesetre ez a "nemzeti értékrend tudatos képviselése" nem divat már. Régen ez lázadás volt az akkori politikai és közéleti elit ellen, akkor én is sodródtam az árral. Ma már kifulladt, egyáltalán azt se tudom hogy mit jelent 2018-ban Magyarországon "nemzeti értékrendet képviselni", mi az a közösség amihez egy nemzeti érzelmű ember tartozni akar, és mit akar ez a közösség? Az nem identitás hogy "nem akarunk migránsokat, és el akarunk zárkózni Európa elől". Na mindegy, a fent felsorolt helyeken próbálkozzál, hátha sikerrel jársz!

2018. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Próbálj meg értelmes határon túliakkal barátkozni, nekem jók a tapasztalataim.


Kisebbségi élethelyzetükből fakadóan nekik fontos a magyarságtudatuk, az identitásuk minél tudatosabb megőrzése, de ez nem társul föltétlenül valamilyen politikai elvakultsággal, hanem tényleg belülről fakad, neveltetés kérdése.


Itt persze inkább normális fiatal értelmiségiekre gondolok, köztük is sok a hülye, mint minden népcsoport között, de gyakoribb az a jelenség, amit te hiányolsz: mellveregetés és gyűlölködés nélkül erős identitástudatot őrizni.


Én sok ilyet ismerek, és kellemes meglepetés volt, hogy pl. erdélyiek körében értelmes, liberális szemléletű fiataloknak is fontos a hagyomány, eljárnak táncházba, erősítik az identitásukat, miközben együtt tudnak élni többségi honfitársaikkal, sőt, barátságokat, rokoni kapcsolatokat ápolnak román emberekkel adott esetben.


Ez a "mindig magunkért, soha mások ellen" magyarságtudat, amit a szintén határon túli Dsida Jenő írt le borzasztóan hiányzik nálunk, és az ide áttelepülő erdélyiek jelentős része is radikalizálódik sajnos pár év alatt.


Nálunk a nemzeti öntudat a habzó szájú gyűlölködés, kirekesztés, sovinizmus és uszítás szinonimája lett sajnos. Alig találsz egészséges nemzeti öntudatú valódi patrióta embert, aki nem valamilyen frusztrációját vagy kisebbrendűségi érzését, esetleg politikai elvakultságát próbálná kiélni a "nemzetieskedésben", hanem egészséges nemzeti öntudatot ápol magában...

2018. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

"A fidelitasban."



Abban csak indiai nemzettudatúak vannak.

2018. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Kamu kérdés.

Akinek "turbó magyar", aki Kárpátiás, abban SEMMI nemzetinek mondható nincs, szerintem.

Bár, lehet, hogy nem véletlen a nemzetiES használata?


Mi bajod a Kárpátiával?


Szerinted milyen a "még normális nemzeti értékrend"? Csak hogy jól tudjunk válaszolni a kérdésre, ha véletlenül mégse kamu; azért.

2018. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Utcán. Jártadban-keltedben figyeld a fiatalok oldalát. Amelyiken tarsolylemezt látsz, az a nemzeties tudatú fiatal. Na, azzal ismerkedj/barátkozz!
2018. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!