Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értenek az emberek...

Miért nem értenek az emberek a politikához?

Figyelt kérdés

A jelenleg lévő, magyar politikában miért tekintenek úgy az emberek más pártok támogatóira mint ellenségre? Arra miért nem gondolnak, hogy csak a véleményük különbözik? Miért úgy hiszik egyes emberek, hogy az a helyes amit ők támogatnak, de ha valakinek más a véleménye egy adott helyzetről, azt miért tekintik már azonnal ellenségnek?

Ezt általánosságba értem.



2018. dec. 8. 22:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
ezt a politikai "kultúrát" honosította meg az előző rendszer (rákosi, kádár stb) és ezt erősíti most a fidesz is (bár talán valójában rendszerfolytonosságról beszélhetünk...)
2018. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha jobban megfigyeled, akkor ezek az emberek a magánéletükben is ilyenek, nem pusztán a politikában.

Ez szimpla primitívizmus. A másiknak soha nincs igaza, mindig csak nekem.

2018. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

A demoralizálás,a társadalmi különbségek sulykolása pl a tipikus diktatúrák egyik propaganda eszköze.

Többek között ezért is sikertelenek a mostanság szervezett megmozdulások.

2018. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

1: nincs politikai kultúra

2: Oszd meg és uralkodj! erre vezet: megvezethető népre

3: alapvetően érzelmileg analfabétákat és kommunikációban gyenge embereket képez az iskolarendszerünk és erre büszkék is. Fel sem fogják, mekkora kárt tesznek a gyerekekkel. A "véleményt dugd fel" elv nagyon sok teret hódított és a "nekem van igazam" meg a "soilder mindset" eredménye, ami nagyon a magyar mentalitás része.

4: ismételten "soldier midset" és érzelmi analfabéták (Az érzelmekkel keverik össze a gondolatokat)


Watch and Learn:

[link]

2018. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%
Itt van magyar felirattal is:
2018. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
2018. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a válasz sokkal "mélyebben van", mint azt az előttem válaszolók vélik.


Szerintem a válasz abban rejlik, hogy egyszerűen túl alacsony az intelligencia-szintjük. És ez alatt nem az iskolázottságot értem, mert annak igen kevés köze van az IQ-hoz.

Te igazából az öntudatot hiányolod az emberekből, és az objektivitást! Ezekhez pedig nem elég egy 120-as IQ.

2018. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

#7

Ha jobban megfigyeled, akkor a 72%-os is ezt írta és én is. :)

2018. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%

Nagyon jó kérdés.

De mit vársz egy olyan országban,ahol a parlamenti ülés abból áll,hogy vitáznak,ordibálnak egymással,és cinikusan kioktatják egymást a képviselők?


Nem együtt dolgoznak,egymásért egy jobb országért,hanem egymás ellen.

Főleg mióta 2/3-os többség van.

2018. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem érteni vagy nem érdekelni, elég nagy a különbség, és sokan inkább utóbbiba tartoznak, egyszerűen van jobb dolguk mint foglalkozni vele.
2018. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!