Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a kötelező...

Támogatnátok a kötelező keresztény vallás oktatását az iskolákban?

Figyelt kérdés
A bevándorlás egyre csak fokozódni fog az elkövetkező években, ezért nagyon fontos megőriznünk a nemzeti keresztény öntudatot. Véleményem szerint ezt elősegítené az első osztálytól minden évben kötelező hittan és egyéb keresztény vallásra nevelő tanórák. Ezzel megelőzhető lenne a későbbi muzulmán bevándorlókkal való keveredés. Sok fiatallal találkozok akik nem foglalkoznak a keresztény vallással vagy elítélik, ami nagyon szomorú és felháborító. A fiatalabb generációt ezért kötelező jelleggel bele kell nevelni a kereszténységbe.
2019. jan. 13. 18:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
61%
A kereszténység sosem volt volt a szeretet vallása az átlagemberek között. Voltak tényleg szentéletű emberek akik komolyan vették a tanitást de elenyésző számban. A többi meg éli az átlagember bűnös életét aztán vasárnap meggyónja és ki van pipálva, az egész heti vétkezés. Lehet folytatni. Tényleg igaz, hogy egy képmutató vallás.
2019. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
25%
Úgy látszik, hogy nagyon bejött a kérdező célja, mert számtalan keresztényellenes, rosszindulatú hozzászólás érkezett. A kereszténygyűlölők nagy örömmel ültek fel egy nyilvánvaló trollkodásra.
2019. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 szántóvető ***** válasza:
75%
mert ha hozzászólás érkezik akkor az valamilyen érdekből kifolyólag történik.arra nem is gondolsz hogy emberek leírják a véleményüket,mindenféle hátsó szándék nélkül.hívő létedre miért kell egyből rosszat belelátnod a különféle válaszokba?
2019. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
64%
Nem támogatnám. A vallás magánügy, mindenkinek joga van ahhoz, hogy eldönthesse kiben akar hinni: a keresztény Istenben, Allahban, Buddhában vagy akár Xenuban.
2019. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
88%

Köszönjük a kérdezőnek, hogy a kereszténység ellen hangol. Másra nem jó ez a kérdés.

Én keresztény vagyok, ha te is az lennél, akkor látnád, hogy Egyház nélkül nincs hitoktatás. Az iskolai hitoktatásnak semmi értelme nincs. Aki ma keresztény és ezt komolyan veszi, az nem elégszik meg az iskolai hitoktatással (amit egyébként az Egyház sem támogatott a bevezetéskor).

"Az is vicc hogy mindenféle nevenincs orosz iromány kötelező olvasmány, a Biblia meg nem."

A Biblia is kötelező, persze csak úgy, hogy kereszténységet csak nyomokban tartalmazzon... Viszont ezek a szerinted "nevenincs" orosz irományok nagy része elég mély hitről szólnak... Gondolom nem olvastál Dosztojevszkijt vagy Tolsztojt.

2019. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
78%

Aki a kereszténységet elítéli a vallásjellege miatt, az az iszlámot is elítéli, hiszen az is egy vallás; ecélból fölösleges bárkit is kereszténnyé nevelni.

És abban is tévedsz, hogy csak így lehet megelőzni a migránsokkal keveredést, a magyar közvélemény migránsellenes kötelező hittan nélkül is.


Migránsoktól függetlenül, vallást nincs értelme kötelezően oktatni, mert aki nem hisz benne, annak számára semmivel nem lesz jobb, ha megtanulja.

2019. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
87%

Vallásosként írom, a vallás oktatás legyen szabadon választható, ha érdekli a gyereket bemegy rá ,ha nem meg nem.


Azzal ,hogy kötelezik őket ,hogy hittan miegymás ,csak az lesz megutálják az egész kereszténységet.

2019. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
80%

Én Buddhista vagyok, de azt támogatom, hogy mindenkinek azt kéne tanítani, hogy kérdezzenek, tanuljanak minden vallásról, és amivel ők a legjobban egyetértenek, ahhoz a valláshoz csatlakozzanak. Egy vallás másra kényszerítése gonosz dolog, főleg, ha gyerekekről beszélünk, mivel ők hajlamosabbak gondolkodás nélkül elhinni dolgokat. Én 13 éves koromig Keresztyén voltam, mert nem mertem kilépni. Arra tanítottak, ha nem hiszek Istenben, örökké égni fogok.


Röviden: Kérdezz, gondolkodj, keress érveket, és csak azután higgy.

2019. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!