Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kötelezőnek megkaptuk a...

Kötelezőnek megkaptuk a bibliából azt a részt ami a keresztényekről és a zsidókról szól. Ez melyik könyvben illetve kb hol található?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat előre is köszönöm :)

2017. aug. 27. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyész Ószövetség a zsidókról szól, az Újszövetség nagy része pedig a keresztényekről. Vicces tanárotok van.
2017. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Huhh.. szerintem vallás kategóriában jobb válaszokat kaphatnál, de megpróbálok választ adni.


Hát az Ószövetségben a zsidókról olvashatsz, az Újszövetségben az Evangéliumokban Jézus tanításai vannak, aztán ott az Apostolok cselekedetei, valanint a levelek, amik az első keresztényekről szólnak.


De ez így még mindig nagyon tág, mikre vagy konkrétan kíváncsi?

2017. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Köszi a választ!

2. Arra lenném kiváncsi, hogy mit kell pontosan elolvassak. (A tanár ennyit mondott :az a rész kell ahol a zsidókról és a keresztényekről van szó)

2017. aug. 27. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég vicces tanárotok van, mert ez azt jelenti, hogy az egész Bibliát ki kell olvasnod.
2017. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor köszönöm, ez lesz amit nem fogok elolvasni.
2017. aug. 27. 21:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg létezik valami rövidített változat?
2017. aug. 27. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De ha nem is az egészet, javaslok pár részt, amit nem árt ismerni, alapműveltség, es jól jöhet a dogában.


Leviták könyve/Mózes harmadik könyve:

Itt az ókori zsidó szabályokról, törvényekről sokat olvashatsz


Az egyik Evangélium:

Jézus életét illik alapszinten ismerni


Pál apostol leveleit is érdemes olvasgatni.


De illik ismerni a Teremtés könyvét/Mózes első könyvét és a Kivonulás könyvét/Mózes második könyvét is. A zsoltárok könyvéből is olvass el néhány zsoltárt szerintem.

2017. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
2017. aug. 27. 22:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rövidítettet szeretnél olvasni akkor képes és/vagy gyerekbibliát ajánlok.


A Larousse Fabula féle tök jó, olyan mint egy képregény. Én gyerekkoromban azt olvastam. Több részes, a könyvtárban biztosan megtalálod.

2017. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is 12 évig vallásos iskolába jártam, mégis agnosztikus lettem. Sajnállak, kérdező és kitartást :(
2017. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!