Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor pontosan mi is a gond a...

Akkor pontosan mi is a gond a rabszolgatörvénnyel? Így próbál az ellenzék hatalomra kerülni?

Figyelt kérdés

Szerintem a kormány csak adott egy lehetőséget azoknak akik szeretnének törvényesen többet keresni. Nem a kormány hibája az ha a munkáltató kötelez valakit hogy írja alá vagy repülhet. Ez amit egyes munkáltatók megengednek a törvénnyel való visszaélés ami sose derül ki. Nagyon sokan ezért háborodtak fel és az ellenzék ezt kihasználva próbálja megbuktatni a hatalmat. Ennek következtében lett sztrájk például az Aduinál ahol meg is emelték a béreket ! De ez valóban jó így? Nem egészen mert:

" A bérnövekedés a versenyképesség rontása mellett az inflációs várakozások révén a monetáris politika módosítását kényszerítheti ki. " Ennek következtében ugye egy nemzetközi szervezet felszólította a Magyar Nemzeti Bankot hogy emeljen kamatot. Hiába követeli mert a Magyar Nemzeti Bank nem fog kamatot emelni mert pontosan tudjuk annak milyen következményei vannak!



2019. febr. 7. 15:28
1 2 3 4 5
 11/47 mindentudó99 ***** válasza:
#8 Már jópárszor elmeséltem több kérdésnél. Keresd vissza.
2019. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 mindentudó99 ***** válasza:
Hogy ne kelljen keresgélned belinkelem egy korábbi válaszom. https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9657..
2019. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
12-ről 36 hónapra emelete a munkaidőkeret és elszámolási időszak (kollektív szerződés mellett megengedett) maximális hosszát, ami heves tiltakozást váltott ki az ellenzék és a szakszervezetek részéről. A módosítást ellenzők elnevezése nyomán a köztudatban rabszolgatörvény néven is ismertté vált.[2][3][4] Az osztrák sajtó BMW-Sklavengesetz-nek (BMW-rabszolgatörvény) nevezi.
2019. febr. 7. 17:00
 14/47 A kérdező kommentje:
Azt meg mindenki tudja hogy 250-ről 400-ra emelte az egy évben kiadható maximális túlórák számát.
2019. febr. 7. 17:01
 15/47 A kérdező kommentje:
De szerintem ki lesz fizetve a tulóra mindenkinek...
2019. febr. 7. 17:04
 16/47 LazyJones ***** válasza:
Az megvan, hogy a "szerintem" nem jogi kitétel?
2019. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
De azt elfelejtettem oda írni és nagyon sokan ek is felejtik így a Wikipédia amiből nagyon hanyagúl kimásoltam hogy: " ha objektív vagy műszaki okok, illetve ha munkaszervezéssel kapcsolatos okok indokolják" ez is kimaradt: " Mivel túlórának minősül - többek között - az a munkaidő is, amely a munkaidő-kereten felüli óraszámként jelentkezik, előfordulhat olyan eset, hogy a túlóra a munkaidő-keret végén, tehát a 3 év lejártával kerül kifizetésre" Dehát így van ez igazából.
2019. febr. 7. 17:22
 18/47 A kérdező kommentje:
El*
2019. febr. 7. 17:23
 19/47 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy nem igazán akarunk rabszolgák lenni valamiért.
2019. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Nem leszel rabszolga...


1. A bérnövekedéssel elmondtam mi a baj kényszeríteni az állam nem tud csak a munkáltató de az nem törvényszerű.


2. Kifognak fizetni légy nyugodt. Az ellenzék pedig csak hazudott mikor azt hangoztatta mindenkire érvényes hogy 3 év múlva fizetik ki... Mert csak ezekre:


" ha objektív vagy műszaki okok, illetve ha munkaszervezéssel kapcsolatos okok indokolják. Mivel túlórának minősül - többek között - az a munkaidő is, amely a munkaidő-kereten felüli óraszámként jelentkezik, a törvényjavaslat elfogadása esetén előfordulhat olyan eset, hogy a túlóra a munkaidő-keret végén, tehát a 3 év lejártával kerül kifizetésre "

2019. febr. 7. 18:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!