Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a munkahelyi internetet...

Csak a munkahelyi internetet nem lehet használni munkaidőben, vagy a sajátot sem?

Figyelt kérdés
Úgy lenne jó, ha az lenne a törvényben hogy a saját internet sem használható munkaidőben, max szünetben. Nem tartom jónak, hogy csak úgy a munka helyett sokan interneteznek a telefonjukon?

2019. márc. 2. 19:20
 1/7 Dave092 ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy bullshit felröppent törvénytervezet csak amiből nem lesz semmi úgysem. De ha jól rémlik akkor úgy tudom, hogy ha bevezetnék akkor a munkahelyi hálózatot nem használhatod magáncélokra. szóval pl. azt sem, hogy fellépsz a telefonodon a cég wifijére és úgy fb-ozol. De nyilván pont ez érdekli szerintem legkevésbé egy céget.
2019. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Na még csak ez hiányozna. Halálra unnám magam.
2019. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Dolgozhatnánk gépek nélkül is, ha az a cél, hogy ne legyen hatékonyság. Mondjuk tervezhetnénk papíron. Programozhatnánk lyukkártyára. És lakhatnánk barlangban is.


Azért, mert 2 óránként felnéze a dögöljönMegAzÖsszesPolitikus.com-ra, attól még elvégzem a munkámat. Sőt többet, mint az átlag. Mégis átlag alatt fizetnek. Ha lenne legalább éves 5% fizu emelés, de még az sincs, csak a kenyér lesz drágább 15%al, meg a hús, meg a lakhatás...


De korlátozni kell, hogy mivel és hogyan dolgozzon az ember, mert a végén embernek gondolja magát és nem gépnek, nem rabszolgának.

2019. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
62%
A munkahelyen az ember foglalkozzon a munkájával. Ha ahhoz szüksége van az Internetre, akkor természetesen ezt a szükségnek megfelelően igénybe veheti. A magánügyeit pedig intézze munkaidőn kívül vagy a szünetben, a saját eszközeivel.
2019. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha a munka elkészül és nem lesz benne hiba, de közben netezik az illető az rossz.

Ha az illető nem netezik, és a munka nem lesz kész időben és ami kész is lett, az is selejtes, az meg politikailag korrekt.


Mert mindkettővel találkozom naponta.

2019. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Most miert akarod hogy az en tehenem is megdogoljon?
2019. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

@Alex fiam, attól, hogy ti a szalag mellett így toljátok, még nem ez a hozzáállás a normális.

Nekem az elvégzett munkámért, pontosabban a megtermelt értékért fizetnek, nem azért, hogy napi X órában ott üljek.

De most mondok egy nagyon durva dolgot, vjuör diszkrésön ödvájzd, nehogy magadhoz nyúlj a stressztől:

A melóhelyen van pihenőszoba, játékszoba és igényes, nyílt közösségi dohányzó/kert is. És a kutyát nem érdekli, ha 8 helyett fél 9-re megyek be, esetleg 9-re (skandallum!), vagy kiülök 15 percre a belső kertbe levegőzni, neadjisten munkaidőben felhívom a vízműveket, esetleg belépek a netbankba, vagy megnézem, mennyire szopott ki a Reál a klásszikón. Amíg értéket teremtek, addig nem korlátoznak, és ez így van rendjén, ez az egyetlen fenntartható és működő modell.

Megértem, hogy 3 műszakban szär az élet, és a nulla hozzáadott érték miatt egyedül arra lehet verni, hogy 10 órát állsz a szalag mellett, de nem kell általánosítani.

2019. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!