Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ironikus, azelőtt rengeteg...

Nem ironikus, azelőtt rengetegen gyalázták a szakmunkásokat, meg lenézték őket, most meg könyörögni kell a jó melósért?

Figyelt kérdés
Én emlékszem, erre az időszakra, most meg sokan sírnak bizonyos szektorokban hiányoznak az emberek, vagy rengeteg építkezési vállalkozó becsap embereket.
2019. márc. 21. 13:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
A valóság viszont az, hogy még piacképes diplomával is beadod a CV-det 50-100 helyre, és sehonnan nem érkezik válasz. Én is ilyen helyzetben vagyok most, ráadásul Budapesten. A munkaerőhiány az egy jól hangzó propaganda, amit az emberek elhittek, mert mondogatták sokszor a médiában.
2019. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én január óta 100+ helyre jelentkeztem, kb 6-7 helyről jeleztek vissza, ennek fele jutalékos értékesítő/házalós munka lett volna, a maradék helyen meg annyit mondtak interjú után, hogy majd értesítjük és azóta is értesítenek.
2019. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 mindentudó99 ***** válasza:
#11 Nyilván nem diplomásból van munkaeróhiány. És egyébként a kérdés se róluk szólt hanem a szakmunkásokról.
2019. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A bérekről meg annyit, hogy én ismerek megyeszékhelyen 10+ év tapasztalattal rendelkező hegesztőt, aki havi nettó 95 ezer forintot keres, és úgy bánnak vele mint a kutyával. Ha bemegy az irodába emelést kérni, akkor meg lett neki mondva, ha valami nem tetszik, akkor le lehet szerelni. Ennyike.

De hasonló béreket kapnak Budapesten éjszakai eladók a kajáldákban a bulinegyedben. Tegnap is láttam egy ilyen hirdetést, nettó 105 ezer és éjszaka és legalább angol nyelvtudás, de inkább német vagy francia is mellé. Hát mondom nem lehet könnyű a proliknak sem.

2019. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem értem, hogy egy szaros építőipari technikus miért van előnyben egy diplomással szemben? Mert én is próbálkoztam építőiparban, de nekik csak és kizárólag építőipari technikus vagy építőmérnök kellett építőanyagokkal kapcsolatos szaktanácsadásra, mondhattam bármit. Hiába tanultam építőanyagokról egész féléveket olyan oktatóktól, akik tényleg a téma szaktekintélyei, előrébb van egy technikus a nulla tudásával.
2019. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem munkaerőhiány az csak fuvarosból és most még építőipari technikusból van amíg le nem cseng ez az ÁFA kedvezmény. Aztán abból sem lesz.

De 1-2 szakmából általánosítani, hogy bárhol is munkaerőhiány lenne, az nagy butaság az itteni válaszoltóktól.

2019. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%
Azért kíváncsi vagyok a kedves "nem találok" munkát emberek jelentkeznek e olyan "alja" munkákra mint szemétszedés, gyári munka, közterület felügyelet, segédmunkák. Ne mondja nekem senki hogy diplomával a fővárosban nem lehet elhelyezkedni. De ellehet csak az elvárások és igények nem találkoznak a realitásokkal, hiszen sokaknak túl büdös egy darabig olyan munkát végezni, ami nem a végzettségüknek megfelelő, hiszen könnyebb otthon csücsülni mint bemenni a munkaügyre melót kérni.
2019. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

" De ellehet csak az elvárások és igények nem találkoznak a realitásokkal"

Garantált bérminimumért is elmennék már, és olyan motivációs levelet írtam mindenhová, annyi ambícióval, hogy összehugyoznád magad ha munkáltató lennél. Miről beszélsz akkor?

2019. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én jelentkeztem takarítónak nettó 95 ezerért, de válaszra sem méltattak.
2019. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!