Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt az egyszerű...

Miért hiszi azt az egyszerű magyar pályakezdő, aki sose élt még külföldön hogy annyira rossz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pályafutásom során alkalmam volt rengeteg országba járni kelni, sehol sem volt egyszerű egy pályakezdő fiatalnak lakást találni, illetve azonnal "tejben vajban fürödni"! Mindig fel kell mászni a ranglétrán, hogy többet keres illetve többet kapj, egyszerűbb legyen lakást találni. A jó szakemberből mindenút hiány van, a jó munkásból is mindenút hiány van. Az emberek nem tudják mi az a nélkülözés, csak a mának élnek. Magyarországon hatalmas fejlődés ment végbe az elmúlt években, de főként most. 2010 előtt volt utoljára ekkora volumenű fejlődé, akkor is fenntarthatatlan keretek között! A forint erősödése, és várható további kismértékű erősödése miatt a tavaly nyár eleji gyengülés inflációt növelő hatása csak átmeneti lehet. Egyébként a bérek jóval nagyobb ütemben nőttek az áraknál. Az adó rendszer igazságos, mivel többet vesz el a gazdagoktól, mint a szegényebbektől. Az embereknek pont elég ideje volt megtapasztalni ennek a fordítottját. 2010 előtt az ország elvolt adósítva, bérbefagyasztások voltak, minden ment tönkre az országban. Ez főleg Gyurcsány illetve Medgyessy Hibája mert többet költöttek, mint amennyi jövedelmük volt, és ezt teljes mértékben külföldi eladósításból fedezzék. Az berek ekkor valóban megtanulhatták mi az a nélkülözés, mégsem okultak belőle. A jelenlegi helyzetről a molnár, a fia meg a szamár jutott eszembe, mivel volt egyszer egy öreg molnár, s annak egy kamasz fia.


Volt egy szamaruk; úgy gondolták, eladják a vásáron, és jó pénz kapnak érte. Attól féltek azonban, hogy mire a vásárba érnek vele, a csacsi elfárad, esetleg a lába is feltörik az úton, s akkor nem kel el olyan jó áron.


Ezért hát összekötötték a szamár lábát, rudat dugtak a lábai közé, vállukra vették, s úgy, a rúdon vitték a vásárba…


Ahogy mennek, szembe találkoznak az úton egy emberrel.



Az meglátja a csacsit a rúdon himbálódzva, s elkezd hahotázni.


- No, az egyszer szent igaz, hogy a három közt nem a csacsi a legnagyobb szamár! Ők viszik a szamarat, ahelyett, hogy a szamár vinné őket!


Halja ezt a molnár, gondolja van benne valami igazság. Leteszik a szamarat a földre, kioldják a lábát, nógatva talpra állítják, az öreg fölülteti rá a fiát, s úgy mennek tovább, elől a fiú a szamáron, nyomában gyalog a molnár.


Megint találkoznak egy emberrel.


- Hát ez meg miféle mamlasz? – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s hagyja az öreget kutyagolni! Szállj le öcsém, engedd szépen apádat a nyeregbe! Gondolták, ennek is igaza van; helyet cseréltek, s úgy mentek tovább, elöl az öreg a szamáron, mögötte gyalog a fiú.


Ismét találkoznak egy emberrel.



- Ó mi szívtelen vénség! – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s közben ez a szegény gyerek már alig vonszolja magát!- Ennek is igaza van – vakarta meg a fejét az öreg; intett a fiának, hogy üljön fel ő is, és most már így vonultak tovább, szamár háton mind a ketten, míg csak nem találkoztak valakivel.


Micsoda bolond népség! – mondta az ember. Ketten ülnek egy ilyen jámbor kis jószágon, jó, hogy még egy házat is nem rakna rá, tornyostul!


Elszégyellték magukat erre, a molnár is, a fia is; leszálltak, s most elől a csacsi ment, terhétől szabadulva nagy vidámsággal, ide-oda illegetve magát, s mögötte kullogott a molnár meg a fia.



Jön ekkor szemközt egy ember. Azt mondja:- Már csak bolond világot élünk! Elől táncol a szamár, utána liheg fiastul a molnár! Úgy látszik elérkezett a szamarak világa!


Hanem erre már méregbe jött a molnár.


- Úgy bizony – mondta, eddig szamarak világa volt, mert hol erre hallgattam, hol arra, s minden szíre-szóra adtam, kivéve a magam józan eszére! No de mától vége; mától fogva beszéljetek, amit akartok, én azt teszem, amit jónak látok!



2019. márc. 22. 20:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/413 anonim ***** válasza:
41%

A sok hőbörgő miért van itt? Tessék el lehet takarodni!! Egyrészt ott keleti migránsok vagy. Kettő ha nem beszéled a nyelvet csak utolsó fős melókat tudsz szerezni. Munkásszállójának vagy a fizetésed a lakhatás rá utazásra kajára megy el. Jah nem marad kb 100 ezred jó esetben. Kivéve a vendéglátást ahol napi 10 óra hétvége nincs és csak a fal nem ordibál az emberrel. Az hogy szabadságon is behívnak alap.

Lehet menni.

2019. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/413 anonim ***** válasza:
39%

"de az életben nem lesz Ausztriában házad nem lesz luxus BMW d meg nem fogsz hawayra utazni évente"


Ezt most úgy írod, mintha Magyarországon csak egy hajszál választaná el ezektől a legtöbb embert és aki kimegy, az már jó dolgában nem tud magával mit kezdeni, ezért unalmában egy új BMW X6-osra gyűjt. :D Hát nem, a legtöbb kivándorló még egy nyamvadt albérletet sem bír fizetni Magyarországon. Ezért megy, nem az 50 millió forintos luxusautókért.

2019. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/413 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki tud félretenni itthon 100 ezer körül nettó akkor itthon is maradhat jobban jár. Mert mint amilyen jó a fizu olyan drága a megélhetés.
2019. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/413 anonim ***** válasza:
60%

A normális embereknek pozitív impulzusokra van szüksége a nyugodt élethez. Itt mást sem lehet hallani mint azt, hogy harcolunk ezzel legyőztük azt, megtámadtak bennünket.

Csak kapkodja az ember a fejét, hogy már megint ki és miért és kit akar megtámadni ? Mi van már megint ? Ki ellen kell harcba vonulni ?

Néhány éve éve nekem is volt lehetőségem egy kicsit külföldön dolgozni a cégünk anyavállalatánál. Az emberek nyugodtak, kiegyensúlyozottak barátságosak, nincs kapkodás veszekedés, mindenki tudja és teszi a dolgát.

2019. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/413 anonim ***** válasza:
57%
MO-n max a cigánytelepen tudsz bérelni egy koszos lyukat ha nem vagy nyalis vagy nem gazdag befolyásos szüleid vannak
2019. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/413 anonim ***** válasza:
23%
Mert még a seggén van a tojáshéj. Én mondjuk mindet hajtanám ki németbe majd ott megtanulná mi a magyarok istene.
2019. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/413 anonim ***** válasza:
86%

Két példa:

Egy haver 10 éven keresztül szenvedett Magyarországon annak ellenére, hogy jó szakmája van. Kiment az UK-ba, azóta már vállalkozik, ott lett háza, családja, gyereke.

Másik saját példa. Én is sokat kínlódtam, vállalkozóként (informatika). Kevés kivételtől eltekintve, folyton tartoztak, alkudoztak a magyar cégek, hiába kértem keveset, azt is sokallták. Mióta nyugati cégeknek dolgozok, kifizetnek rendesen, nem kell könyörögni, hogy fizessék ki a számlákat, nemhogy nem alkudoznak az árból, hanem eleve többet fizetnek. Még vannak magyar ügyfelek is és velük a helyzet változatlan (úgy emlegetem a dolgot, hogy a magyar megrendelőknek már csak hobbiból dolgozok és a külföldiekből élek).

Az a magyar pályakezdő valószínűleg okosabb mint mi, mert az okosabb más hibájából tanul.

2019. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/413 anonim ***** válasza:
86%

Mert itt körülötte lehet, hogy általános lett a depresszió. Lehet, hogy ő is az, h depis.

Ahhoz is jól jöhet a környezetváltozás; pláne, ha még olyan helyre megy, ahol azért lehet tervezi valami jövő-félét. Ahol pl jobban fizetik, többre értékelik a munkáját, vagy valami. Amúgy lehet pl itt is értékelik, de mindenféle adók miatt pl a főnök se tud többet fizetni, meg ami fizetést kap, abból még rengeteget le kell adóznia. Egyik legmagasabb Áfa is van itt, lehet, hogy a leg. És közben meg a fizu az meg kevés. Pl lehet, hogy itteni keresetéből tök nehezen gazdálkodja ki pl az albérletet, de lehet, hogy pl már valami rokona is kint van, és mondta, hogy jó, jöjjön; meg pl itt olvastam egy sztorit egyszer, hogy egy magyar tanárember kiment külföldre, és ott már nem tanítással foglalkozik , hanem ilyen hűtőkocsiba szállításra előkészítésnek rakod be húsokat, és havi 500 000 Ft-nak megfelelő összeget keres így. Szal pl ezt egy diploma nélküli ember is meg tudja csinálni. Talán az a muksó Angliába ment ki. Meg volt még a rádióban egy pár, ők Ausztráliába; és akkor úgy mentek ki, hogy a csaj még Odakint tanult; és a pasi takarítóként dolgozott, és úgyis félre tudtak tenni egy csomót, hogy ketten éltek a pasinak az egy takarítói fizetéséből, és most már van saját házuk, kocsijuk. Talán kb valami 10 éve voltak kint, amikor azt a rádióadást megcsinálták.

2019. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/413 LazyJones ***** válasza:
82%
Nővérem 35 évesen ment ki írországba, jogi diplomával, és középszintű némettel. Unokatestvérem 28 évesen ment ki fodrászként Londonba, középszintű angollal. Nagybátyám felesége biológusi ösztöndíjjal van kint dániában. Volt kollega 27 évesen ment szakácsnak izlandra. Valahogy mindegyik jobban él, mint itthon tudott, pedig aligha változtak meg egyik napról a másikra. Csak ott meg is becsülték a munkájukat, meg tudnak élni, tudnak kikapcsolódni, és tervezni a jövőre vonatkozóan. Én meg itthon az informatikus fizetésből élek egyik napról a másikra. Ami engem illet, én inkább hiszek nekik, mint a narancsos propagandának.
2019. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/413 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ha már ilyen kétségbeesetten kell győzködni őket arról, hogy milyen jó Magyarországon, akkor az elég jól mutatja, hogy mennyire nem az igazából...ha nem volna rossz, nem is mennének el sokan. Ennyi.
2019. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!