Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt az egyszerű...

Miért hiszi azt az egyszerű magyar pályakezdő, aki sose élt még külföldön hogy annyira rossz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pályafutásom során alkalmam volt rengeteg országba járni kelni, sehol sem volt egyszerű egy pályakezdő fiatalnak lakást találni, illetve azonnal "tejben vajban fürödni"! Mindig fel kell mászni a ranglétrán, hogy többet keres illetve többet kapj, egyszerűbb legyen lakást találni. A jó szakemberből mindenút hiány van, a jó munkásból is mindenút hiány van. Az emberek nem tudják mi az a nélkülözés, csak a mának élnek. Magyarországon hatalmas fejlődés ment végbe az elmúlt években, de főként most. 2010 előtt volt utoljára ekkora volumenű fejlődé, akkor is fenntarthatatlan keretek között! A forint erősödése, és várható további kismértékű erősödése miatt a tavaly nyár eleji gyengülés inflációt növelő hatása csak átmeneti lehet. Egyébként a bérek jóval nagyobb ütemben nőttek az áraknál. Az adó rendszer igazságos, mivel többet vesz el a gazdagoktól, mint a szegényebbektől. Az embereknek pont elég ideje volt megtapasztalni ennek a fordítottját. 2010 előtt az ország elvolt adósítva, bérbefagyasztások voltak, minden ment tönkre az országban. Ez főleg Gyurcsány illetve Medgyessy Hibája mert többet költöttek, mint amennyi jövedelmük volt, és ezt teljes mértékben külföldi eladósításból fedezzék. Az berek ekkor valóban megtanulhatták mi az a nélkülözés, mégsem okultak belőle. A jelenlegi helyzetről a molnár, a fia meg a szamár jutott eszembe, mivel volt egyszer egy öreg molnár, s annak egy kamasz fia.


Volt egy szamaruk; úgy gondolták, eladják a vásáron, és jó pénz kapnak érte. Attól féltek azonban, hogy mire a vásárba érnek vele, a csacsi elfárad, esetleg a lába is feltörik az úton, s akkor nem kel el olyan jó áron.


Ezért hát összekötötték a szamár lábát, rudat dugtak a lábai közé, vállukra vették, s úgy, a rúdon vitték a vásárba…


Ahogy mennek, szembe találkoznak az úton egy emberrel.



Az meglátja a csacsit a rúdon himbálódzva, s elkezd hahotázni.


- No, az egyszer szent igaz, hogy a három közt nem a csacsi a legnagyobb szamár! Ők viszik a szamarat, ahelyett, hogy a szamár vinné őket!


Halja ezt a molnár, gondolja van benne valami igazság. Leteszik a szamarat a földre, kioldják a lábát, nógatva talpra állítják, az öreg fölülteti rá a fiát, s úgy mennek tovább, elől a fiú a szamáron, nyomában gyalog a molnár.


Megint találkoznak egy emberrel.


- Hát ez meg miféle mamlasz? – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s hagyja az öreget kutyagolni! Szállj le öcsém, engedd szépen apádat a nyeregbe! Gondolták, ennek is igaza van; helyet cseréltek, s úgy mentek tovább, elöl az öreg a szamáron, mögötte gyalog a fiú.


Ismét találkoznak egy emberrel.



- Ó mi szívtelen vénség! – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s közben ez a szegény gyerek már alig vonszolja magát!- Ennek is igaza van – vakarta meg a fejét az öreg; intett a fiának, hogy üljön fel ő is, és most már így vonultak tovább, szamár háton mind a ketten, míg csak nem találkoztak valakivel.


Micsoda bolond népség! – mondta az ember. Ketten ülnek egy ilyen jámbor kis jószágon, jó, hogy még egy házat is nem rakna rá, tornyostul!


Elszégyellték magukat erre, a molnár is, a fia is; leszálltak, s most elől a csacsi ment, terhétől szabadulva nagy vidámsággal, ide-oda illegetve magát, s mögötte kullogott a molnár meg a fia.



Jön ekkor szemközt egy ember. Azt mondja:- Már csak bolond világot élünk! Elől táncol a szamár, utána liheg fiastul a molnár! Úgy látszik elérkezett a szamarak világa!


Hanem erre már méregbe jött a molnár.


- Úgy bizony – mondta, eddig szamarak világa volt, mert hol erre hallgattam, hol arra, s minden szíre-szóra adtam, kivéve a magam józan eszére! No de mától vége; mától fogva beszéljetek, amit akartok, én azt teszem, amit jónak látok!



2019. márc. 22. 20:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/413 SZücsöm ***** válasza:
53%

Na azért írok még egyszer mert a portfóliót kevertem más médiummal azaz a portfóliót nem ismerem és olyan hírportálról nem akarok véleményt nyilvánítani amit nem ismerek. (Ha tévedek akkor én, mivel hogy független/pártatlan ember vagyok bemerem vallani)


Viszont öröm az ürömbe hogy bár a linkeden nem értem el a tartalmat de sikerült google kereséssel rátalálnom a "cikkre".


Tudod mi lett a végeredmény? Az hogy azt igazolta amit már fentebb egyszer leírtam: azaz azt hogy a béka segge alatt lévő putri országok egyértelműen gyorsabban fejlődnek mint a toppon lévő "gazdag" országok.


Ugyan az a szitu mint ahogy Harmadik világ-beli országokat is fejlődő országnak szokták nevezni. Hisz valóban fejlődnek gyorsabban mint a toppon lévő országok. Itt egy gagyi de találó példa: 1 fa kalyibás országnál sokkal könnyebb/gyorsabb a fejlődés mint egy hiper szuper felhőkarcolós országnak.


És hogy miért igaz ez a "törvény" portfóliós adatok esetében is mert ha ránézünk azt látjuk hogy:


A 19 ország előzetes statisztikája alapján összeállított negyedéves bázis.


Lényegében 2-ik ak lettünk az ilyen országokkal egyetemben mint Lettország és ciprus, az első meg egy a még a mi seggünk alatt is lévő ország szerepel Litvánia.


A negyedév/negyedév alapú GDP-növekedésné szintén folytatódik ez a tendencia. 1. Lettország 2. Magyarország 3. Lengyel ország 4. Románia 5. Szlovákia 6. Ciprus 7. Litvánia 8. Bulgária 9. Finnország.


Lényegében majdnem hogy egy az egyben megegyezik a szegénységi toplistával ott is kb 3. ak 4. ek lennénk a listán.


1 szó mint száz parasztvakítás az egész. Ez is azt mutatja hogy könnyen át lehet téged b***ni. Bár az adatok lehetnek akár valósok is de a végeredmény egyáltalán nem olyan fényes mint ahogy a cikk címében próbálják elhitetni a h***ékkel akik csak a számokat látják és nem néznek azok mögé.

2019. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/413 SZücsöm ***** válasza:
53%
Amúgy látod ez a külömbség 2nk között. Azaz egy fanatikus fidesznyik (nem sértésből írom a válaszaid alapján skatulyáztalak be nem rosszindulatból) és egy pártatlan average joe között. Az hogy én valóban "meghallgatom" a másik felet nem ködösítek, az adott témára válaszolok és az egészére nem csak arra ami nekem kényelmes. És a legfontosabb ki tudom mondani hogy TÉVEDTEM. + nem tömjénezem egyik pártot se hanem párt függetlenül savazom a fideszt amiért korrupt kb az egész csürhe. Beszélhetnénk a gyurcsányról és az mszp-ről dk ról is ugyanúgy savaznám őket is mert ugyan úgy tolvajokkal van tele. (kinek nem inge..)
2019. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/413 A kérdező kommentje:

"segge alatt lévő putri országok egyértelműen gyorsabban fejlődnek mint a toppon lévő "gazdag" országok."


Erre én is ugyanazt tudom mondani amit eddig is. 2010 előtt volt Magyarországon ekkora volumenű fejlődés, és az amit mondtál erre nem ad magyarázatot. Nem volt mindig ilyen jó helyen Magyarország és ez is megcáfolja amit mondasz!

2019. márc. 23. 22:05
 54/413 SZücsöm ***** válasza:
68%

Már megint hülyeségeket beszélsz. : )


[link]

2019. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/413 SZücsöm ***** válasza:
30%
Bocsánat a pontos megfogalmazás még mindig (folyamatosan) hülyeségeket beszélsz. Nincs hozzáfűzni valóm a táblázat magáért beszél ismét. Persze te ebbe is bele fogsz látni mindent szóval én se tudom hogy minek raktam fel. : )
2019. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/413 SZücsöm ***** válasza:
68%

Tessék még több tény/adat a

"segge alatt lévő putri országok egyértelműen gyorsabban fejlődnek mint a toppon lévő "gazdag" országok." hsz emet alátámasztani. Na kik vannak a toppon?


[link]

2019. márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/413 A kérdező kommentje:
De ez akkor se magyarázza meg, hogy 2010 előtt volt csak Magyarországon ekkora vonumenű fejlődés. Nemrég a növekedési rangsor alsó felében helyezkedtünk, míg most a tetején.
2019. márc. 23. 23:12
 58/413 SZücsöm ***** válasza:
53%

Még mindig fidesznyikként gondolkozol és csúsztatsz.

Tudod attól mert még a többi "résztvevő" "rosszabbul" teljesít attól az még nem jelenti azt hogy mi pedig jobban.


És ebben a helyzetben se hisz 1. a legnagyobb volumenű fejlődések is 2012 elött voltak (GDP-ben) 2002 2004 2005. 2. Sem jobban se rosszabbul nem teljesítünk a gdp ezen adatai szerint. ku**ára mindegy hogy "a növekedési rangsor melyik felében" vagyunk minket az érdekel hogy mennyi az aktuális fejlődésünk %-ban nem az hogy mennyit nőtt/esett a többieknek.

2019. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/413 A kérdező kommentje:
Nem a többi teljesített rosszabbul hanem mi jöttünk fel, mivel nagy fejlődés ment végbe. Erre csak egy vak, illetve egy ellenzéki moshatja hogy " csúztatás" persze minden az szerintetek ami Fidesz érdeme.
2019. márc. 24. 22:03
 60/413 A kérdező kommentje:
Magyarország rengeteget fejlődött az utóbbi ilyen szintű fejlődés fenntarthatatlan volt. De ezt nem fogod beismerni mert ellenzéki vagy...
2019. márc. 24. 22:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!