Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt az egyszerű...

Miért hiszi azt az egyszerű magyar pályakezdő, aki sose élt még külföldön hogy annyira rossz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pályafutásom során alkalmam volt rengeteg országba járni kelni, sehol sem volt egyszerű egy pályakezdő fiatalnak lakást találni, illetve azonnal "tejben vajban fürödni"! Mindig fel kell mászni a ranglétrán, hogy többet keres illetve többet kapj, egyszerűbb legyen lakást találni. A jó szakemberből mindenút hiány van, a jó munkásból is mindenút hiány van. Az emberek nem tudják mi az a nélkülözés, csak a mának élnek. Magyarországon hatalmas fejlődés ment végbe az elmúlt években, de főként most. 2010 előtt volt utoljára ekkora volumenű fejlődé, akkor is fenntarthatatlan keretek között! A forint erősödése, és várható további kismértékű erősödése miatt a tavaly nyár eleji gyengülés inflációt növelő hatása csak átmeneti lehet. Egyébként a bérek jóval nagyobb ütemben nőttek az áraknál. Az adó rendszer igazságos, mivel többet vesz el a gazdagoktól, mint a szegényebbektől. Az embereknek pont elég ideje volt megtapasztalni ennek a fordítottját. 2010 előtt az ország elvolt adósítva, bérbefagyasztások voltak, minden ment tönkre az országban. Ez főleg Gyurcsány illetve Medgyessy Hibája mert többet költöttek, mint amennyi jövedelmük volt, és ezt teljes mértékben külföldi eladósításból fedezzék. Az berek ekkor valóban megtanulhatták mi az a nélkülözés, mégsem okultak belőle. A jelenlegi helyzetről a molnár, a fia meg a szamár jutott eszembe, mivel volt egyszer egy öreg molnár, s annak egy kamasz fia.


Volt egy szamaruk; úgy gondolták, eladják a vásáron, és jó pénz kapnak érte. Attól féltek azonban, hogy mire a vásárba érnek vele, a csacsi elfárad, esetleg a lába is feltörik az úton, s akkor nem kel el olyan jó áron.


Ezért hát összekötötték a szamár lábát, rudat dugtak a lábai közé, vállukra vették, s úgy, a rúdon vitték a vásárba…


Ahogy mennek, szembe találkoznak az úton egy emberrel.



Az meglátja a csacsit a rúdon himbálódzva, s elkezd hahotázni.


- No, az egyszer szent igaz, hogy a három közt nem a csacsi a legnagyobb szamár! Ők viszik a szamarat, ahelyett, hogy a szamár vinné őket!


Halja ezt a molnár, gondolja van benne valami igazság. Leteszik a szamarat a földre, kioldják a lábát, nógatva talpra állítják, az öreg fölülteti rá a fiát, s úgy mennek tovább, elől a fiú a szamáron, nyomában gyalog a molnár.


Megint találkoznak egy emberrel.


- Hát ez meg miféle mamlasz? – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s hagyja az öreget kutyagolni! Szállj le öcsém, engedd szépen apádat a nyeregbe! Gondolták, ennek is igaza van; helyet cseréltek, s úgy mentek tovább, elöl az öreg a szamáron, mögötte gyalog a fiú.


Ismét találkoznak egy emberrel.



- Ó mi szívtelen vénség! – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s közben ez a szegény gyerek már alig vonszolja magát!- Ennek is igaza van – vakarta meg a fejét az öreg; intett a fiának, hogy üljön fel ő is, és most már így vonultak tovább, szamár háton mind a ketten, míg csak nem találkoztak valakivel.


Micsoda bolond népség! – mondta az ember. Ketten ülnek egy ilyen jámbor kis jószágon, jó, hogy még egy házat is nem rakna rá, tornyostul!


Elszégyellték magukat erre, a molnár is, a fia is; leszálltak, s most elől a csacsi ment, terhétől szabadulva nagy vidámsággal, ide-oda illegetve magát, s mögötte kullogott a molnár meg a fia.



Jön ekkor szemközt egy ember. Azt mondja:- Már csak bolond világot élünk! Elől táncol a szamár, utána liheg fiastul a molnár! Úgy látszik elérkezett a szamarak világa!


Hanem erre már méregbe jött a molnár.


- Úgy bizony – mondta, eddig szamarak világa volt, mert hol erre hallgattam, hol arra, s minden szíre-szóra adtam, kivéve a magam józan eszére! No de mától vége; mától fogva beszéljetek, amit akartok, én azt teszem, amit jónak látok!



2019. márc. 22. 20:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/413 SZücsöm ***** válasza:
47%

folytatás... (véletlen rányomtam a küldésre)


Am tessék itt az adat a kivándorlásról

[link]



ne is próbálj kamuzni mert ahogy írtam szinte az összes állami szervet lefedi a családi és ismertségi köröm szal belülről látom hogy minden rohad és semmire sincs pénz. Szóval itt ne is próbálj kamuzni mert ez 100% osan lepattan.



Eurostat a GDP növekedéséről

[link]


Nem sehol nem vagyunk az élen már megint a levegőbe beszéltél. Hozzátenném hogy 1 nem votd gazdasági világválság 2012 óta 2 igen márpedig az EU nak köszönhetünk egy csomót tudod a felzárkóztatási politika arról szól hogy az olyan lecsúszott országokat mint mi lassan felkarolják.


"Igen részben az EU-s támogatások miatt is tartunk itt, de nem csak ennek köszönhető. Gondolkozz ember..."


Ezt úgy írod mintha csak egy érvet hoztam volna fel márpedig nem így van.


Múltkor még arról vitáztatok, hogy alig használják ki a csókot! Tehát nem hiszem hogy az lenne a főkolompos, és egyébként tessék már eldönteni nem mindig mást mondani!


Ne félj én erről nem vitáztam. Tök mindegy mit hiszel ha egy ilyen mindenki által könnyen hozzáférhető tőke megjelenik amit csak 1 adott dologra lehet elkölteni ott bizony felszöknek az árak. Lényegében ha valaki nem akar 3 gyereket kinyomni magából csak 1-et netán 2-t (azaz a többség) az rosszul jár a csok miatt ha lakás vásárlásról van szó.


"De ember rengeteg migránst állított meg a kerítés, amint mondtam erre vezetett a migránsok fő útvonala, viszont ezzel szemben alig jönnek most erre!"


De ember már megint nem arra válaszolsz amit írtam hanem félre beszélsz. Talán arra válaszolj amit írtam és akkor méltatok én is normálisan válaszolni erre a pontra.


És ezt hol olvastad? Az Index.hu-n? :DD


Nem. Csak van annak előnye ha állami szervnél dolgozol. :DD Amúgy még DR. VARGA ISTVÁN a fideszes médiaalapítvány kuratóriumi elnöke is megmondta hogy a valamire való újságírók nem náluk vannak (és erről is videó van szóval ne is próbálkozz). :DDD


Gondolom te ORIGO-n élsz akiknek hetente kell bocsánatot kérniük valakitől mert hazugságokat terjesztenek. :DDDD


Hozzáteszem nem csak ritkán olvasok INDEX-et mivel nekem nem veszi be a gyomrom amikor egy hírportál annyira gerinctelenül gyáva hogy nem biztosítja azt hogy a cikkük alatt a népek véleményt nyílvánítsanak.(Nehogy mán igazságot is olvassanak az emberek)


"Ukrán illetve a Venezuelában igenis élnek magyarok, ezt azért ne tagad le. A Fidesznek nem a legális úton jött migránsokkal van baja, hanem a mindenféle papír nélkül és háborús övezetből érkezetekkel!"


Megint csúsztatsz. Igen vannak itt magyar hozzátartozójú külföldiek de nem róluk szólt a hsz-em hanem a behozott bérrabszolgákról. Már megint szemezgetsz hogy mire akarsz válaszolni és mire nem. Konkrétan én Venezuellát nem is említettem hanem Kínát és Koreát amit te kerültél mint a tüzet valamiért.


"A Fidesznek nem a legális úton jött migránsokkal van baja, hanem a mindenféle papír nélkül és háborús övezetből érkezetekkel!"


És kinek nincs baja az illegális úton érkezőkkel? Már megírtam hogy az csak 1 kisebbségben lévő kretén réteg akik szerint mindenkit be kéne engedni.


Ezt bármelyik kormányra rá lehet húzni! xD


Akkor tessék tudakozz úgyis szeretsz statisztikákra hivatkozni szóval én konkrétan adok is 1et neked nem csak sejtelmesen megemlítem a létét.


[link]


Lényegében csak utolsó elöttiek vagyunk. XDD Görög országnak sikerült minket megelőznie.


Ja igen és 2012 óta ismételten romlott a helyzetünk 9 pontot még akkor is sereghajtók voltunk de legalább nem utolsó elöttiek. XDDD


És végezetül a te általad úgy szeretett STATISZTIKÁK szerin leírás az országunkról.(minimális angol tudás kell hozzá)


[link]



Hungary performs well in only a few measures of well-being relative to most other countries in the Better Life Index. Hungary ranks above the average in work-life balance. It ranks below average in social connections, civic engagement, environmental quality, education and skills, income and wealth, housing, jobs and earnings, personal security, subjective well-being, and health status. These rankings are based on available selected data.

2019. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/413 SZücsöm ***** válasza:
73%

Ja hogy te a hírtv -ről veszed az infókat. Így már mindent értek. Nem csoda hogy hülyeségeket írsz úgy hogy 1 fidesz médiát nézel ahol fél igazságok és hazugságok mennek egész nap. :'DD


[link]


Tessék itt vannak a hivatalos adatok próbáld meg értelmezni hogy mit értettem az alatt hogy a fiatalabb rétegek egyre jobban elfordulnak a fidesztől. Ne aggódj itt nem csak a "kicseresznyézett adatok" szerepelnek.

2019. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/413 SZücsöm ***** válasza:
28%

Amúgy itt végül hozzáteszem hogy minek tetted fel a kérdést, ha nagyban le**arod a válaszokat.


Ha téríteni akarsz azt ne itt csináld mert olyat úgy se tudsz aki ebben a káoszban él. Aki meg hajlandó eladni a lelkét egy kis apróért az már eladta. Aki meg közel van a tűzhöz azt meg amúgy se kell meggyőznöd.


Ha pedig az a helyzet állna fel hogy csak behülyítettek (nem is kicsit a válaszaidból kiindulva) akkor sajnálom. Próbálj több féle forrásból is infót szerezni, járj nyitott szemmel és légy független.

Ha így benne vagy a fidesz seggébe akkor nem lehet téged pártatlannak tekinteni.

2019. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/413 A kérdező kommentje:

"Ja hogy te a hírtv -ről veszed az infókat. Így már mindent értek. Nem csoda hogy hülyeségeket írsz úgy hogy 1 fidesz médiát nézel ahol fél igazságok és hazugságok mennek egész nap. :'DD



[link]



Tessék itt vannak a hivatalos adatok próbáld meg értelmezni hogy mit értettem az alatt hogy a fiatalabb rétegek egyre jobban elfordulnak a fidesztől. Ne aggódj itt nem csak a "kicseresznyézett adatok" szerepelnek."


Az általad küldött link is azt mutatja, hogy a legjobban támogatott párta a Fiatalok körében a Fidesz. A többi pártot kevesebben támogatják a fiatalok! Egyébként az ellenzéki pártok támogatottsága jelentősen csökkent az utóbbi időben, főként a bakik illetve az ellenzék szerencsétlensége miatt!

2019. márc. 23. 19:32
 45/413 A kérdező kommentje:

"Lényegében csak utolsó elöttiek vagyunk. XDD Görög országnak sikerült minket megelőznie.



Ja igen és 2012 óta ismételten romlott a helyzetünk 9 pontot még akkor is sereghajtók voltunk de legalább nem utolsó elöttiek. XDDD



És végezetül a te általad úgy szeretett STATISZTIKÁK szerin leírás az országunkról.(minimális angol tudás kell hozzá)"


De mégis Magyarországon volt a legnagyobb volumenű fejlődés az utóbbi időben. [link]



Minél nagyobb a növekedés, annál jobban élünk, és ha így haladunk be érjük a nyugati országok szintjét.

2019. márc. 23. 19:43
 46/413 SZücsöm ***** válasza:
75%

Na csak nem ment át amit írtam direkt fogalmaztam így kíváncsi voltam meg fogod e érteni mit akar mondani a statisztikából kiindulva.


Én 1 szóval se említettem a pártok közti eloszlást. azt említettem hogy minél fiatalabb a szavazói réteg annál kevesebb szavazatot kap a fidesz az adott korcsoporttól.


Itt azt kell látni hogy van a Fidesz és aki nem rá szavaz azaz ellene. Lényegében az 1ik oldalt van 1 db párt a másikon meg 5 felé szakadnak a szavazatok. Ezzel persze a butákat be lehet csapni akik nem tudnak értelmezni egy statisztikát csak azt nézik hogy ("néémán a fidesz 37% ot kapott az a legnagyobb szám az adott csoporton belül, akkor a fiatalok többsége fideszes" hát ez a statisztika már pedig nem erről szól.). Itt 63% nemmel szavazott a Fideszre a 18-29 évesek között és 37% igennel. És így tovább minél öregebb a korosztály (komunizmusban felnőttek,szenilisek stb) annál nagyobb a %.


Arról ne is beszéljünk hogy sajnos az ellenzéki réteg belepistult a letargiába és nagy részük el se ment szavazni. Itt az ellenzék is hibás hogy nem voltak képesek megmozdítani a szavazói bázisukat.


Azt az 1 et el lehet mondani a fidesz-ről hogy még a (kamu szavazatokat nem beleszámolva is) legalább meg tudta mozdítani a szavazó bázisát.


Igaz erre a gyűlölet kampányukkal,félelemkeltésükkel,hülyítésükkel és korrumpálásukkal voltak képesek, de hát láthatóan az eredmény ami számít.

2019. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/413 A kérdező kommentje:

"Itt azt kell látni hogy van a Fidesz és aki nem rá szavaz azaz ellene. Lényegében az 1ik oldalt van 1 db párt a másikon meg 5 felé szakadnak a szavazatok. Ezzel persze a butákat be lehet csapni akik nem tudnak értelmezni egy statisztikát csak azt nézik hogy ("néémán a fidesz 37% ot kapott az a legnagyobb szám az adott csoporton belül, akkor a fiatalok többsége fideszes" hát ez a statisztika már pedig nem erről szól.). Itt 63% nemmel szavazott a Fideszre a 18-29 évesek között és 37% igennel. És így tovább minél öregebb a korosztály (komunizmusban felnőttek,szenilisek stb) annál nagyobb a %."


Igen de különböző pártok, különböző nézetekkel. A Fidesznek is különbözik a nézete a többi pártétól! ( A tájékoztatás az nem gyűlöletkeltés). Tehát amíg a Fidesz megtudta nyerni a szavazókat, a többi párt nem. Ha ilyen sok párt van, akkor jó hogy ha össze adod, akkor úgy jön ki hogy nekik van több szavazatuk. De akkor is ezek különböző pártok, különböző nézetekkel, így ettől függetlenül is a Fideszt támogatta a legtöbb magyart fiatal.

2019. márc. 23. 20:00
 48/413 SZücsöm ***** válasza:
73%

1. Fizetős tartalom nem lehet elolvasni.

2. Portfólió? Már megint képes vagy 1 nem pártatlan szervezet/híroldal adatait bemásolni?

Bezzeg te megszólod az indexet. Ez olyan mintha én meg a 444 től szedném az infókat és azokat másolnám be.

Csak mert a Portfólió kb ugyan annyira pártatlan mint a 444 csak annyi a külömbség hogy a portfólió a fidesztől kapja közvetve a fizetését azaz bérfirkász seggnyalók a

444 pedig "tűzzel vassal" üldözi a fideszt(amit teljes mértékben meg tudok érteni de így nincs pofám tőlük adatokat mutatni mivel NEM PÁRTATLANOK!!!)


Valóban a legnagyobb volumenű volt a fejlődés korrupcióban.


Feketén fehéren le van írva hogy mennyit fejlődött a GDP-nk ami megmutatja mennyit fejlődött a gazdaságunk. Demográfiailag is visszafele fejlődünk.

Szóval nem tudom hogy milyen "legnagyobb volumenü fejlődésről " írsz de az csak a fejedben és a fidesz kamu adatokban/hírekben létezik.


Végezetül én vagyok a hülye hogy ennyiszer válaszoltam neked. Hisz k**rvára leszarod a válaszokat (nem csak az enyiméit) a pártatlan adatokat is le**arod és fidesz médiás félig igaz (vagy félig se) infókat/adatokat adsz meg a válaszodban.


Továbbá mellébeszélsz.Szemezgetsz a témák közül valamire válaszolsz valamit kerülsz mint a tüzet.


Nincs értelme veled vitatkozni úgy viselkedsz mintha a téma a kedvenc foci csapatod lenne. Ez a fajta álláspont foglalás politikai témában fanatizmusnak minősül.


Konklúzióm tehát (ahogy már töbször is leírtam)


A, Visszafordíthatatlanul elhülyítettek téged a fidesz média által.

B, Eladtad a lelked apróért és csak 1 bérkommentelő vagy.

C, (Ezt kétlem mert akkor nem itt írogatnál) Közel vagy a tűzhöz tehát neked csurran csöppen a korrupciós ügyeknek hála. Tehát neked bejön ez a romlott rendszer mert te személy szerint jól jársz vele.


Végszó. Ha netán az A csoportba lennél. Utoljára írom próbálj meg más híreket/adatokat/infókat is "felszívni" ne csak fidesz médiákból zabáld a sz**t.

Nézz utána mit ír az ellenzék, mit írnak a civil szervezetek, mit írnak a külföldi PÁRTATLAN oldalak és civil szervezetek, és csak ezután vonj le következtetéseket.

( ÉS nem a fidesz a fehérpáncélba bújt lovag és a világon mindenki más pedig nem a gonosz mumus bármennyire is mantrázzák neked hogy: Brüsszel,Soros,az EU magyar csecsemők véréből akar lakmározni)


Amíg nem éred el a pártatlanságnak ezt a fokát addig belpolitikai szempontból a szavad egy fabatkát se ér.


Búj ki a fidesz seggéből és próbálj saját független/pártatlan véleményt formálni.


Ezúton befejezem ezt a "beszélgetést" hisz ha ebből és az ezidáig felhozott pártatlan nem liberális médiából vett + saját magam által tapasztalt érvekből/infókból se jutott át neked semmi akkor akár a falhoz is beszélhetnék.


Ha csak valami agymosott fidesz médián érlelt átlagember vagy akkor remélem egyszer majd sikerül fölkelned a révületből.


Jóéccakát!

2019. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/413 SZücsöm ***** válasza:
59%

47 Na jó akkor mégis 1 utolsót írok ehhez.


Erre még azt is mondhatná egy külföldi aki nem itthon él hogy a te álláspontodban is van valami. Csak az a baj hogy aki itt él és követte a választást az tudja hogy itt a Fideszről volt szó és egy szarul megkreált fidesz elleni összefogásról. Egyfolytában ezt komunikálta az ellenzék is hogy aki rájuk szavaz az a fidesz ellen szavaz. Pont hogy a fidesz volt az egyetlen nyertese annak hogy több felé mentek a szavazatok. Egy normális összefogás kellett volna de ilyenekkel mint a gyurcsány aki 1az 1 ben egyenlő az orbánnal nem csodálom hogy semerre se jutottak.(persze a fidesz és a kdnp szavazatai 1 helyre mennek) Továbbá itt is csak arra válaszoltál amihez kedved volt.


És most már tényleg nem csinálok segget a "számból".


Aufiderzein.

2019. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/413 A kérdező kommentje:

1. A portfoliónak sok kormányt nem éppen a legjobb színbe fel tüntető cikke van.

2. Amit küldtem abba fekete fehéren le van írva, hogy Magyarország fejlődött az egyik legtöbbet az elmúlt években még más nálunk fejletebb országok fejlődése lassult.

2019. márc. 23. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!