Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt az egyszerű...

Miért hiszi azt az egyszerű magyar pályakezdő, aki sose élt még külföldön hogy annyira rossz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pályafutásom során alkalmam volt rengeteg országba járni kelni, sehol sem volt egyszerű egy pályakezdő fiatalnak lakást találni, illetve azonnal "tejben vajban fürödni"! Mindig fel kell mászni a ranglétrán, hogy többet keres illetve többet kapj, egyszerűbb legyen lakást találni. A jó szakemberből mindenút hiány van, a jó munkásból is mindenút hiány van. Az emberek nem tudják mi az a nélkülözés, csak a mának élnek. Magyarországon hatalmas fejlődés ment végbe az elmúlt években, de főként most. 2010 előtt volt utoljára ekkora volumenű fejlődé, akkor is fenntarthatatlan keretek között! A forint erősödése, és várható további kismértékű erősödése miatt a tavaly nyár eleji gyengülés inflációt növelő hatása csak átmeneti lehet. Egyébként a bérek jóval nagyobb ütemben nőttek az áraknál. Az adó rendszer igazságos, mivel többet vesz el a gazdagoktól, mint a szegényebbektől. Az embereknek pont elég ideje volt megtapasztalni ennek a fordítottját. 2010 előtt az ország elvolt adósítva, bérbefagyasztások voltak, minden ment tönkre az országban. Ez főleg Gyurcsány illetve Medgyessy Hibája mert többet költöttek, mint amennyi jövedelmük volt, és ezt teljes mértékben külföldi eladósításból fedezzék. Az berek ekkor valóban megtanulhatták mi az a nélkülözés, mégsem okultak belőle. A jelenlegi helyzetről a molnár, a fia meg a szamár jutott eszembe, mivel volt egyszer egy öreg molnár, s annak egy kamasz fia.


Volt egy szamaruk; úgy gondolták, eladják a vásáron, és jó pénz kapnak érte. Attól féltek azonban, hogy mire a vásárba érnek vele, a csacsi elfárad, esetleg a lába is feltörik az úton, s akkor nem kel el olyan jó áron.


Ezért hát összekötötték a szamár lábát, rudat dugtak a lábai közé, vállukra vették, s úgy, a rúdon vitték a vásárba…


Ahogy mennek, szembe találkoznak az úton egy emberrel.



Az meglátja a csacsit a rúdon himbálódzva, s elkezd hahotázni.


- No, az egyszer szent igaz, hogy a három közt nem a csacsi a legnagyobb szamár! Ők viszik a szamarat, ahelyett, hogy a szamár vinné őket!


Halja ezt a molnár, gondolja van benne valami igazság. Leteszik a szamarat a földre, kioldják a lábát, nógatva talpra állítják, az öreg fölülteti rá a fiát, s úgy mennek tovább, elől a fiú a szamáron, nyomában gyalog a molnár.


Megint találkoznak egy emberrel.


- Hát ez meg miféle mamlasz? – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s hagyja az öreget kutyagolni! Szállj le öcsém, engedd szépen apádat a nyeregbe! Gondolták, ennek is igaza van; helyet cseréltek, s úgy mentek tovább, elöl az öreg a szamáron, mögötte gyalog a fiú.


Ismét találkoznak egy emberrel.



- Ó mi szívtelen vénség! – mondja az ember. – Pöffeszkedik a szamáron, s közben ez a szegény gyerek már alig vonszolja magát!- Ennek is igaza van – vakarta meg a fejét az öreg; intett a fiának, hogy üljön fel ő is, és most már így vonultak tovább, szamár háton mind a ketten, míg csak nem találkoztak valakivel.


Micsoda bolond népség! – mondta az ember. Ketten ülnek egy ilyen jámbor kis jószágon, jó, hogy még egy házat is nem rakna rá, tornyostul!


Elszégyellték magukat erre, a molnár is, a fia is; leszálltak, s most elől a csacsi ment, terhétől szabadulva nagy vidámsággal, ide-oda illegetve magát, s mögötte kullogott a molnár meg a fia.



Jön ekkor szemközt egy ember. Azt mondja:- Már csak bolond világot élünk! Elől táncol a szamár, utána liheg fiastul a molnár! Úgy látszik elérkezett a szamarak világa!


Hanem erre már méregbe jött a molnár.


- Úgy bizony – mondta, eddig szamarak világa volt, mert hol erre hallgattam, hol arra, s minden szíre-szóra adtam, kivéve a magam józan eszére! No de mától vége; mától fogva beszéljetek, amit akartok, én azt teszem, amit jónak látok!



2019. márc. 22. 20:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/413 A kérdező kommentje:

"Állam támadók? Itt a hétköznapi magyar emberre gondolsz vagy úgy kb minden Magyarországon élő fiatalra? Mert a fiatal demokraták szövetségét ma már bizony csak a szegény becsapott ostoba emberek főleg nyugdíjasok, a könnyen alamizsnáért megvehetőek: főleg a cigányság tagjai + megint a nyugdíjasok akik évi 1-2 bözsiért az unokáik jövőjét eladják és még azt is képzelik hogy milyen jót tettek velük + a tűzhöz közel lévők éltetik.


Szóval nem nagyon maradt fiatal szavazó bázisuk lényegében csak Magyarország jövője fordult el tőlük és megmaradt a komunnizmusban felnőtt és onnan teljesen kiszakadni soha nem tudó elöregedett réteg + a cigányság legalja (kinek nem inge...) akik 1 liter pálinkáért és a "segííly" igéretéért szavaz."


Ez nem igaz, mivel a Fidesz a fiatalok körében a legnépszerűbb párt, hiába prédikáljátok ti itt az ellenkezőjét.


"Tudom nem tetszik de ez a valóság. Kb 2 millió magyar hagyta már itt a kis országunkat és nem véletlenül és nem is kalandvágyból."


A valóságtól ez messze van, a statisztikák szerint pedig innen mentek el a legkevesebben EU-s viszonylatban, ami arra enged következtetni hogy a nálunk kisebb országból is nagyobb az elvándorlás!



"Melyik fajta fizetés emelésről beszélsz? "


Rengeteget nőttek a bérek, ha te ezt nem látod, akkor ott gáz van! :D Nézz utána a dolgoknak!



"És ezt a kisujjadból szoptad ki vagy honnan jött ez az adat/infó? % ba átszámolva (nem főbe) a szerbeken és az ukránokon nem hinném hogy bárki is megelőzne minket max talán még a románok."


Ez nem így van! Néz utána mondom mielőtt marhaságokat írsz.



"5. De basszus kik szoktak a legjobban fejlődni? A legkevésbé fejlett országok és a legfejlettebbek egyértelműen nem tudnak folyamatosan felfelé törni + a technika se volt ilyen fejlett soha + a amennyi pénzt kaptunk azóta az eutól már annyi mindent helyre lehetett volna tenni az országban ha nem lenne ez a k**va mutyi. + ne feledkezzünk meg hogy az adatok a fidesztől jönnek és a történelemből megtanulhattuk hogy a komunisták is milyen jó adatokat tudtak produkálni papíron. Kb annyira sikeres a kormány mint a 3 hetes csöves vadászatuk BP-n. Papíron a probléma megoldva örülhet a paraszt de a valóságban ugyan ott fetrengenek az aluljáróban a fekáliájukban,(kinek nem inge...)"


Pont hogy a nemzetközi szervezetek alapján állították össze a növekedési rangsort, amin Magyarország fent helyezkedett el. Te most komolyan így akarod magyarázni, hogy ekkora volumenű fejlődés ment végbe Magyarországon, és erre példa 2010 előtt volt csak? (Akkor is fenntarthatatlan keretek között?)


Igen részben az EU-s támogatások miatt is tartunk itt, de nem csak ennek köszönhető. Gondolkozz ember...



"4. Én meg ahogy le is írtam a csok miatt azaz amiatt hogy minden random ember csak úgy kaphat 10 millió forintot azért ha védelem nélkül szexel, új bárki által könnyen elérhető tőke jelent meg a piacon és ezért megint növésnek indulnak a lakásárak."


Múltkor még arról vitáztatok, hogy alig használják ki a csókot! Tehát nem hiszem hogy az lenne a főkolompos, és egyébként tessék már eldönteni nem mindig mást mondani!



"5. Ez már megint csúsztatás ha hozzáértő kormányunk lenne hozzáértő hírszerzéssel már hónapokkal azelött hogy elindultak a migránsok már elkezdhették volna a határ védelmét. Tehát újra megírom vagy nem hozzáértő a kormányunk vagy hátsó szándékuk volt a beengedésükkel."


De ember rengeteg migránst állított meg a kerítés, amint mondtam erre vezetett a migránsok fő útvonala, viszont ezzel szemben alig jönnek most erre!


És azért már ne tessék a Fideszt hibáztatni, mert nekik köszönhető ez!



"Az meg hogy milyen a bőre vagy a hite a kötvényesnek rohadtul nem érdekel az már jobban hogy ezek a "befektetők" nagy számba bűnözők és maffiózók voltak + az hogy valamiért ez a kötvény pénz is a fideszes zsebekbe vándoroltak + az ország pénzügyileg se látta hasznát."


És ezt hol olvastad? Az Index.hu-n? :DD



"A folyamatosan betelepülő ukránokról,kínaiakról,koreaiakról stb nem is beszélve akiknek talán papírjaik vannak de rohadtul nem azért jöhetnek be mert magyar családtagjaik lennének hanem mert a, bérszolgának hozza be őket a kormány, b, a csicskáik vagyunk az érkező országának vezetőségének pl kína így beengedjük őket és élhetnek a saját adóparadicsomukba."


Ukrán illetve a Venezuelában igenis élnek magyarok, ezt azért ne tagad le. A Fidesznek nem a legális úton jött migránsokkal van baja, hanem a mindenféle papír nélkül és háborús övezetből érkezetekkel!


"Lol ezen jót röhögtem. Persze hogy a politikájuk miatt. Hisz a folytatott politikájuk van tele korrupcióval. XD"


Ezt bármelyik kormányra rá lehet húzni! xD

2019. márc. 23. 15:46
 32/413 Fizikakedvelő ***** válasza:
Azért ennyire nem kéne isteníteni a Fideszt,és irreálisan túltolni a magyar fejlődés mértékét. Kérdezz meg egy állami szférában güriző orvost,hogy mennyit érez abból az eszeveszett nagy fejlődésből.
2019. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/413 A kérdező kommentje:
Nem istenítem a Fideszt, de én személy szerint sokat köszönhetek neki!
2019. márc. 23. 16:03
 34/413 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező kisgyerek, hiába nyomod itt a süket reklám dumádat:

Magyarország már Albániával versenyez... Te még életedben nem láttál igazi fejlődést!

Sötét vagy mint a főnököd!

2019. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/413 A kérdező kommentje:

"Kérdező kisgyerek, hiába nyomod itt a süket reklám dumádat:


Magyarország már Albániával versenyez... Te még életedben nem láttál igazi fejlődést!


Sötét vagy mint a főnököd!"


Te meg sötét vagy mint a föld! Amúgy egyáltalán nem ilyen rossz a helyzet, és szerintem pont hogy te nem látod a fától az erdőt.

2019. márc. 23. 17:49
 36/413 anonim ***** válasza:
75%

Ahol európai léptékkel mérhető fejlődés van: Debrecen, Győr, Kecskemét, Tatabánya környéke.

A ország 70%-a bűzlik a rohadástól, a nyomortól!

2019. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/413 SZücsöm ***** válasza:
59%

1. Legalább olyan ról ne hazudj/írj hülyeséget amire könnyű rákeresni. XD


"A fiatalok körében a legalacsonyabb a Fidesz támogatottsága – derül ki a Medián felmérésének eredményeiből."


2. Na a te kedvedért utánanéztem ennek is és 1ikünknek sincs teljesen igaza de a mérleg nyelve még mindig felém húz főleg mivel te szerinted az utolsók vagyunk a kivándorlásban én meg azt "mondtam" hogy lehetnek elöttünk páran. Na a valóság az ADATOK szerint 28 ból a 16 -odikak lettünk (1 es a legkevesebb kivándorló 28 a legtöbb)

Továbbá 2012-ben még az eus átlag alatt volt a kivándorlásunk MO:2,4% EU:3.0% 2017 ben viszont már az eus átlag felé mentünk MO:5,2% EU:3,8

6 országnak nőtt jobban a kivándorlási statija mint nekünk ez alatt az 5 év alatt olyanoknak mint: Románia,Bulgária,Horvátország lényegében olyan országok akikről nem igen kéne példát vennünk még úgy se hogy már sajnos jobban teljesítenek mint mi a kivándorlásuktól függetlenül.


3. Nem kell utánanéznem ne csúsztass. Megírtam hogy a verseny szférában a munkaerőhiány + a sztrájknak csúfolt valamik miatt valóban nőtt ismételten leírom a munkaerő hiányt nem fogom a fidesznek megköszönni.


Lényegében válasz nélkül hagytad hogy az állami szférában csak papíron nőnek a fizetések vagy ha nőnek akkor az az inflációt se követik + juttatás megvonások stb..


Persze ehhez a témához

2019. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/413 A kérdező kommentje:
2019. márc. 23. 18:27
 39/413 A kérdező kommentje:

"Lényegében válasz nélkül hagytad hogy az állami szférában csak papíron nőnek a fizetések vagy ha nőnek akkor az az inflációt se követik + juttatás megvonások stb.."


Az infláció a forint erősödése miatt várhatóan csökkeni fog.

2019. márc. 23. 18:41
 40/413 A kérdező kommentje:

"Na a te kedvedért utánanéztem ennek is és 1ikünknek sincs teljesen igaza de a mérleg nyelve még mindig felém húz főleg mivel te szerinted az utolsók vagyunk a kivándorlásban én meg azt "mondtam" hogy lehetnek elöttünk páran. Na a valóság az ADATOK szerint 28 ból a 16 -odikak lettünk (1 es a legkevesebb kivándorló 28 a legtöbb)


Továbbá 2012-ben még az eus átlag alatt volt a kivándorlásunk MO:2,4% EU:3.0% 2017 ben viszont már az eus átlag felé mentünk MO:5,2% EU:3,8


6 országnak nőtt jobban a kivándorlási statija mint nekünk ez alatt az 5 év alatt olyanoknak mint: Románia,Bulgária,Horvátország lényegében olyan országok akikről nem igen kéne példát vennünk még úgy se hogy már sajnos jobban teljesítenek mint mi a kivándorlásuktól függetlenül."


Erre én is csak ezt tudom mondani:

"Arányosan Magyarország még mindig jól áll, innen mentek el a legkevesebben Nyugat-Európába, de az a cél, hogy a magyar gazdaság jó teljesítményével csökkenjen a különbség az életszínvonal tekintetében, ennek következtében pedig sok külföldön dolgozó magyar gondolja majd: itthon is van perspektíva. a kormánynak az a feladata, hogy mindenhol, mindenkinek esélyt teremtsen a boldoguláshoz. Utalt rá, 2010-hez képest ma 800 ezerrel többen dolgoznak Magyarországon.


Folytatni kell a munkát, és Magyarország olyan vonzó ország lehet, ahol a biztonság mellett a jó életszínvonal miatt is megéri maradni"

2019. márc. 23. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!